Kellele hoiab Superstaari saatest pöialt Lauri Pihlap?
Foto:Erakogu

Kunagine Soul Militia poistebändi liige Lauri Pihlap ehk Lowry tegeleb aktiivselt oma soolokarjääriga ning hetkel paneb kokku oma teist stuudioalbumit. Loomulikult jälgib ta ka terava pilguga saadet Eesti otsib Superstaari. Lauri lemmikuteks on sel aastal Imre ja Rosanna!

Lauri tunnistab, et on Superstaari saadet jälginud aastaid ning hetkel hoiab pöialt Imrele ja Rosannale. "Kui oled ise popmuusikamaailmas sees, pakub ikka huvi, mida head ja uut on tulemas. Hetkel kuulub minu poolehoid Imrele ning Rosannale. Imre on juba aastaid kamraad/kolleeg, kes on väga lühikese ajaga teinud LAULJANA meeletult suure arengu. Lavale on ta sündinud ning tantsijana seda tõestanud juba ammu. Superstaari saates teda näha oli positiivne üllatus. Soovin vaid edu. Rosanna on veel väga noor, kuid talle on palju antud. Hea hääl, milles kõlab elukogemust, mida tegelikult ehk veel ju polegi, kena välimus, lavasarm - hoian talle pöialt!" vastab ta. Varasemate aastate võitjatest meeldib Laurile enim Ott Lepland.

Mida tähendab aga sõna "superstaar" Lauri jaoks? "Terminit „superstaar” on suhteliselt raske defineerida. Arvan, et igaühe jaoks on sellele tõenäoliselt oma tähendus. Eriti Eestis, kus on ju levinud ütlemine, et „Eestis pole staare, vaid tuntud inimesed". Rääkides „superstaarist” muusikamaailmas, siis minu jaoks on see artist, kes suudab haarata inimesi oma hääle, karisma ning muusikaga. Tal on olemas KÕIK. Kui mõõdaksime staaristaatust vaid müüginumbrites, oleks meil maailmas vaid sellised superstaarid nagu Elvis Presley, The Beatles, Michael Jackson ning Madonna. Plaadimüük ning tuuride piletimüük on loomulikult tähtis, kuid mitte kõikemäärav. Talente on maailmas tohutult, kes neist on aga „superstaarid”, jäägu publiku otsustada!" arvab Pihlap.

Lauril on pakkuda ka mõned nõuanded noortele lauljatele:

1. Harjuta ning püüa saada nii heaks kui võimalik. Kuula nõuandeid ning kriitikat, kuid samuti oma südamehäält. Vaid sina tead, kes sa täpselt oled ning mida sa publikule öelda tahad. Kuigi ootame ja loodame alati parimat, peab valmis olema paljuks, mis on negatiivne.

2. Püüa aru saada, et kõigile ei ole võimalik meeldida ning alati leidub keegi, kes sinu tööd ja pingutusi mingil põhjusel absoluutselt ei hinda. Püüa säilitada külma närvi ning rahulikku meelt.

3. Respekteeri teisi artiste, kes püüavad  täita omi unistusi, täpselt nagu sinagi. Suhtu terminitesse „staar” ja „superstaar” huumoriga!

Tene Sommer