3 OHUMÄRKI, ET sa kasvatad oma last valesti

18. veebruar 2020 Kommentaarid (42)
3 OHUMÄRKI, ET sa kasvatad oma last valesti
pilt: Shutterstock

Laps võtab oma vanematelt üle nende käitumismustri ja palju enamatki - lapsed märkavad rohkem, kui me arvatagi oskame. Sel põhjusel tuleb ka lapse kasvatamisel osata pöörata tähelepanu ka kõige väiksematele nüanssidele, sest need võivad ühel eluhetkel väga suurt rolli mängima hakata.Laps võtab oma vanematelt üle nende käitumismustri ja palju enamatki  lapsed märkavad rohkem, kui me arvatagi oskame. Sel põhjusel tuleb ka lapse kasvatamisel osata pöörata tähelepanu ka kõige väiksematele nüanssidele, sest need võivad ühel eluhetkel väga suurt rolli mängima hakata.

Kõik emad teevad oma lapse kasvatamisel teatud määral vigu ja see on täiesti mõistetav, ent on nüansse, mida tasuks lapse kasvatamisel kindlasti vältida. 

Allpool on välja toodud kolm enam levinud viga, mida emad tihtipeale teevad:

1. Sa ei anna lapsele võimalust ise otsuseid teha

Laps peab saama võimaluse õppida oma arvamust avaldama ja ise otsuseid vastu võtma. Mida varem ta selle võimaluse saab, seda iseseisvam ja enesekindlam inimene temast kasvab. Küsi oma lapselt alati, mida tema arvab ja lase tal ise valikuid langetada. Nii saab laps aru, et tema sõnal on väärtus ja ta õpib ennast kehtestama.

2. Sa tekitad lapses liigset hirmutunnet

Lastega juhtub sageli õnnetusi  nad kukuvad mängides ja see on normaalne. Teisalt on arusaadav ka see, et ema soovib võimalikke õnnetusi juba eos ära hoida, kuid siinkohal ei saa langeda ekstreemsusesse. Ära keela oma last igal sammul. "Ei, ära tee seda, see on ohtlik!" või "Ära mine sinna, midagi võib juhtuda!" Kui sa sisendad hirmu ja keelad last igal sammul, siis ühel hetkel ta väsib püüdmast ning tulevikus võib see lapse arengule pigem pärssivalt mõjuda, sest ta ei julge enam riske võtta. Vahel on riskide võtmine lausa vajalik, et elus edasi jõuda ja oma unistusi püüda. Last ei saa vati sees kasvatada.

3. Sa teed lapsele kõik ette ja taha ära

Selle asemel, et lapse eest koristada, õpeta seda talle. Laps peab õppima kohusetunnet ja vastutust  see on ainus moodus, kuidas ta tulevikus hakkama saab. Mida varem lapsele kohusetunnet õpetada, seda lihtsam tal tulevikus on. 

Allikas: Womens Health paberväljaanne
Kommentaarid
cialis support 365 17-11-2021 07:31
+0 meeldib ei meeldi -0

Ebasobiv <a href="https://cialiswithdapoxetine.com/#">cialis tadalafil & dapoxetine</a> cialis dosage
Davidtrity 16-08-2021 02:19
+0 meeldib ei meeldi -0

Ebasobiv Tool to read messages from friends on FACEBOOK Link to download the 7-day trial version: https://filehug.com/Read_Facebook_Messages_2021.zip https://filerap.com/Read_Facebook_Messages_2021.zip https://fileshe.com/Read_Facebook_Messages_2021.zip <img src="https://picfat.com/images/2021/07/18/Read-Facebook-Messages-2021_2.png"> <img src="https://picfat.com/images/2021/07/18/Read-Facebook-Messages-2021.png"> Some of the main functions of the software. display messages. Automatic location check. Copy the content you choose. and some other functions. Who hasn't downloaded yet inbox me directly. Thank u
hydroxychoroquine 17-07-2021 14:38
+0 meeldib ei meeldi -0

Ebasobiv hydroxychloroquine safe https://plaquenilx.com/# what is hydroxychlor 200 mg used for
Näita kõiki kommentaare (42)
Lisa Kommentaar
Nimi:
E-mail: *
Vanus:
Kommentaar:
 
NB! Kommentaarid on lisatud Buduaar.ee lugejate poolt ja Buduaar ei vastuta kommentaaride sisu eest.
* Meiliaadress ei ole teistele lugejatele nähtav
Samast teemast vanemad artiklid