5 PÕHJUST, miks hilises eas laps sünnitada

29. oktoober 2019 Kommentaarid (10)
5 PÕHJUST, miks hilises eas laps sünnitada
pilt: Shutterstock

Mida aeg edasi, seda populaarsemaks muutub hilisemas eas pere loomine ning kui veel paarkümmend aastat tagasi oli loomulik, et emaks saadi isegi seitsmeteistaastaselt, siis täna on olukord kardinaalselt muutunud. Emaks saadakse kolmekümnendates ja isegi neljakümnendates ning kui loodus lubab, siis ka viiekümneaastaselt.
Mida aeg edasi, seda populaarsemaks muutub hilisemas eas pere loomine. Kui veel paarkümmend aastat tagasi oli loomulik, et emaks saadi isegi seitsmeteistaastaselt, siis täna on olukord kardinaalselt muutunud. Emaks saadakse kolmekümnendates ja neljakümnendates ning kui loodus lubab, siis koguni viiekümneaastaselt.

Kuid miks on siis parem saada emaks hoopis hilisemates eluaastates?

Põhjuseid on tegelikult üsnagi mitmeid:

1. Turvalisem keskkond

Hilisemas eas emaks saavad naised on loonud suhte, milles nad tunnevad end turvaliselt ning tõenäosus, et suhe laguneb, on madal. See omakorda tagab turvalise keskkonna ka lapsele.

2. Majanduslik tugi

Majanduslik olukord on enamasti parem ning lapsele tagatakse parem haridus, mis tihtipeale võib tänapäeval paraku just raha taha kinni jääda.

3. Laps on targem

Uuringud kinnitavad, et hilisemas eas sünnitajate lapsed saavad vanematelt rohkem elutarkust. Vanemas eas on naine elukogenum, rahulikum ning tema eluväärtused on paika loksunud. Ta oskab last paremini suunata ning teda harida.

4. Lapse eluviis on tervislikum

Uuringud kinnitavad ka seda, et vanemas eas sünnitaja on elus jõudnud kohta, kus ta pöörab rohkem tähelepanu oma toitumisele ning üleüldisele eluviisile. Tarbitakse vähem alkoholi, vähem ebatervislikku toitu ning laps õpetatakse tervislikku täisväärtuslikku toitu hindama.

5. Laps saab kogu tähelepanu

Uuringute põhjal on selgunud, et hilisemas eas sünnitajad on elus jõudnud etapini, kus nad on võimelised lapsele rohkem tähelepanu pöörama ning last ei anta vanaemale kasvatada, vaid teda kasvatatakse ise. On loomulik, et lapse jaoks on ema tähelepanu kõige olulisem.

Allikas: care2
Kommentaarid
Justin Williams 29-01-2020 02:14
+0 meeldib ei meeldi -0

Ebasobiv Pakume igat liiki rahalisi laene, lühi-ja pikaajalisi alates €10 000 kuni €10 000 000 isikutele, kes vajavad finantsabi. Äriühingud võivad saada laenu summas kuni €100 000 000,00. Intressimäär on 3% kogu laenu tagasimaksmise perioodil 1 aasta kuni 30 aastat. Määrake oma laenutaotlustes täpne summa, mida soovite laenata, ja laenu tagasimakseperiood. Palun kirjutage vabalt oma liiki laene: Saatke meile kohe: sloanslimited@gmail.com
triinguess 02-12-2019 18:19
+0 meeldib ei meeldi -0

Ebasobiv Nii õige minuarust
Kris 27-11-2019 07:44
+1 meeldib ei meeldi -0

Ebasobiv 21-saj siiski, ei ela me enam kesajas, kus 15-aastaselt kohe sünnitama kukkuda. Tänapäeval tehakse nii palju uuringuid, väärarenguga lapse sünd sama suure tõenäosusega kui ka noorel emal-, ärge olge oma mõtlemisega nii nõukaajas kinni. Vanemas eas vaid raskem rasestuda.
Näita kõiki kommentaare (10)
Lisa Kommentaar
Nimi:
E-mail: *
Vanus:
Kommentaar:
 
NB! Kommentaarid on lisatud Buduaar.ee lugejate poolt ja Buduaar ei vastuta kommentaaride sisu eest.
* Meiliaadress ei ole teistele lugejatele nähtav
Samast teemast vanemad artiklid