6 MÄRKI, et mees on oma lapsele hea isa

29. jaanuar 2020 Kommentaarid (1)
6 MÄRKI, et mees on oma lapsele hea isa
pilt: Shutterstock

Iga laps vajab oma isa täpselt samamoodi nagu ta vajab oma ema. Enamasti on aga ema see, kes lapsega rohkem tegeleb ning isa jääb pigem tagaplaanile. Hea isa armastab oma lapsi, kuid oskab vajadusel ka reegleid meelde tuletada ning ennast kehtestada. Tema lapsed teavad, et nad saavad alati oma isa poole pöörduda ning temaga kõigest rääkida.

Need kuus omadust teevad mehest hea isa:

1. Oskus distsiplineerida. 

Hea isa oskab lapsega rääkida ning reegleid kehtestada. Kui ta lapsega räägib, siis ta teeb seda nii, et laps saab aru. Hea isa ei lase kunagi rusikaid käiku  füüsiline karistamine lapse puhul ei ole õige.

2. Ta annab lastele väärtuslikke õppetunde. 

Hea isa õpetab oma lapsele kõike seda, mida tal elus vaja läheb. Tütrele räägib ta, kuidas meestega suhelda, pojale aga seda, kuidas naistega ümber käia. Ta õpetab oma lastele viisakust! Ta õpetab oma lastele, et abivalmidus on voorus. Ta õpetab oma lastele sedagi, et teisi inimesi tuleb hästi kohelda, mitte neid halvustada ega narrida.

3. Ta lubab lapsel vigu teha. 

Ta mõistab, et laps on inimene nagu iga teine ning teeb ka vigu. Hea isa saab aru, et eksimine on inimlik ning laseb lapsel vigu teha, kuid aitab tal ka oma vigadest õppida  tehes lapsele selgeks, et iga eksimise taga on õppetund ning aidates õppetundi lahti mõtestada nii, et laps saab aru.

4. Ta annab oma lastele väljakutseid.

Hea isa annab oma lastele võimaluse ennast proovile panna. Ta ei jookse kohe appi, kui näeb, et laps ei saa hakkama, vaid laseb tal rahulikult edasi pusida. Jah, täiskasvanud inimene saab näiteks jalatsil paelad kahe sekundiga kinni seotud, kuid hea isa ootab rahulikult, kuni laps sellega ise hakkama saab. 

5. Ta ei suru lapsele midagi peale.

Kõik inimesed on erinevad ja kõik inimesed tahavad saada õnnelikuks. See, mis aga ühe inimese õnnelikuks teeb, ei pruugi teist sugugi õnnelikuks teha ning sellest lähtuvalt mõistab isa, et ta ei saa iseenda soove oma lapsele peale suruda. Ta laseb lapsel ise valikuid teha ning vajadusel suunab teda pisut.

Allikas: Askmen

 

 
Kommentaarid
Avant 18-03-2020 18:15 Vanus: 37
+0 meeldib ei meeldi -0

Ebasobiv Tervitused kõigile ja tervitame Avants Loan INC-i. Oleme finantstoe meeskond, kes tegeleb rahvusvaheliste rahandustega mis tahes pangandustööriistade jaoks. Meie teenused on kiired ja usaldusväärsed. laenud võetakse vastu 24–48 tunni jooksul pärast edukat rakendamist. Laenu tagasimaksmiseks pakume laene vahemikus 2000 kuni 50 miljonit dollarit ja taskukohase intressimääraga 3% laenu kestusega 1 kuni 30 aastat. Avant Groupi eesmärk on pakkuda teile suurepäraseid professionaalseid finantsteenuseid. Laenu taotlemine on stressivaba ja meie jaoks on lisateavet meie laenuprotsessi kohta {avants.loan@gmail.com} {av_ant@outlook.com} Avansi isikliku ja ärilaenu abil saate arvestada teenuse ja usaldusväärsuse pärandiga, aidates teil unistused reaalsuseks muuta. Kandideerige ja saate otsuse kiiresti, ilma et peaksite muretsema oma krediidiskoori või finantskriisi pärast, kus olete sattunud. Laenu saamiseks võtke meiega ühendust juba täna. Aitäh Saatke meile e-kiri aadressil av_ant@outlook.com Kirjuta meile e-posti aadressil avants.loan@gmail.com Helista / Whatsapp +1 (409) 2062954 Aitame teid hea meelega
Näita kõiki kommentaare (1)
Lisa Kommentaar
Nimi:
E-mail: *
Vanus:
Kommentaar:
 
NB! Kommentaarid on lisatud Buduaar.ee lugejate poolt ja Buduaar ei vastuta kommentaaride sisu eest.
* Meiliaadress ei ole teistele lugejatele nähtav
Samast teemast vanemad artiklid