Lisa postitus Teemale "Arst ütles, et lapsel mõlemad silmad +9 ???"
       
Viimane postitus

Postitatud: 2019-09-13 19:15:41

Tsiteeritud:

Oled kindel, et tegemist ikka arstiga oli, mitte mingi prillipoe lambi optometristiga? Ei ole mina veel oma elus kohanud mõnd sellist optometristi, kes õige mõõdu oleks osanud määrata, no ikka nii puusse kui võimalik. Nad ei oska ju silmapõhjagi vaadata. Viimati üks tsikk vaatas mu silmi ja küsis- oii, mis teil siin toimub (mul on opereeritud silmad). Eeee, äkki teie kui spetsialist peaksite ise aru saama, mis seal toimub.
Kui sa natuke kursis oleksid, siis teaksid, et prillide määramisel on spetsialist just see "lambi optometrist", mitte silmaarst. Silmaarst teab prillide määramisest umbes sama palju, kui optometrist silmahaigustest. :) Optometrist ei olegi spetsialist, kes peaks adekvaatselt silmapõhja oskama hinnata, vaid peab oskama ära tunda muutusi, mis vajavad silmaarsti juurde suunamist. Teemaalgatajale: "+" tugevustega ei toimugi selgelt nägemiseks kissitamist. Nagu viimane postitaja mainis, suudab noor inimene akommodatsiooniga (silmaläätse reguleerimisega) valguskiired ilusti silmapõhjale murda. Küll aga on see silmadele vääägagi koormav ja nüüd, kui laps läheb kooli ja peab palju kirjutama ja muudmoodi silmi pingutama, võivad tekkida tugevad pingepeavalud ja laps võib hakata vältima joonistamist, kirjutamist jms. Imestama paneb, kas lapsel pole varem kunagi silmi kontrollitud, et seda alles nüüd märgati. Kas lapsel on nägemisteravus võrdne mõlemis silmas? Kas esineb ka mingisugust kõõritust? Kindlasti muretseda lapsele välja kirjutatud prillid, igaks juhuks võiks käia veel ka mõne teise spetsialisti juures, et oleks nö kahe erineva inimese arvamus.
 
  NB! Postitad "Anonüümne jutulind" nime all. ja teeni preemiapunkte!  
Pealkiri:  
Sisu:  
 
   
 
  Lisa postitus  
   
Vajutades "Lisa postitus" nupule nõustun privaatsustingimustega
 
  PS! Foorumipostitused on tehtud Buduaari lugejate poolt ja neid ei toimetata ega tsenseerita. Buduaar ei vastuta foorumipostituste sisu eest.  
 
X