..jõuludeaegne lageraie.
Postitatud: 20-11-2008 18:18 Jälgi teemat
..mis mõtted teil?kas peate õigeks,et igal aastal raiutakse kuusekesi massiliselt lihtsalt inimliku alpuse pärast või kuulub ehtne jõulukuusk vaieldamatult Sinu kodu ehteks?
Postitatud: 21-11-2008 09:09
Meil on jõulude ajal kunskuust, mida saab talveks kokku panna ja karpi asetada. kuid samas, me teeme emaga lauakaunistusi, kus me kasutame enda hoovist võetud hõbekuuse oksi.
Aga see vaatepilt, mida peale jõule saab prügikastude juures nautida, on kohtuav. kahju neist ilusatest noortest kuusepuudest, mis nüüd tuulega niisama mööda hoove ringi veerevad.
Postitatud: 21-11-2008 09:15
minul on ka kohutavalt kahju nendest puudest, eriti jäänustest, mis kuhjatakse prügikastide ümbrusse. Ise ostan see aasta nulu, mis potti istutatud, et hiljem ümber istutada
Postitatud: 21-11-2008 09:19
Tsiteeritud:
meil vapsee kaks kuuske, okkaid ajav väljas ukse ees ja kunstkuusk toas:)Postitatud: 21-11-2008 09:20
jõulud ilma kuuseta ei ole need:Sja kunstkuusk mulle ei meeldi-nii robustne...
Postitatud: 21-11-2008 10:02
Mul pole oma kodus kunagi kuuske olnud, pole panna teda kuhugi ja kass vist ka teeks sellele kohe üks-null:D Vanemate juures on iga aasta kuusk. Kunstkuuski ei kannata
Postitatud: 21-11-2008 10:03
jõuludeks kasvatatakse spetsiaalsed kuused (nagu nt ka taimed lillepoodidesse)
eelistan ehtsat kuuske kuid praegu pean paar aastat vist võltsi kasutama
kolmekuningapäev ikka, chillik
Postitatud: 21-11-2008 10:16
Tsiteeritud:
jõuludeks kasvatatakse spetsiaalsed kuused (nagu nt ka taimed lillepoodidesse)eelistan ehtsat kuuske kuid praegu pean paar aastat vist võltsi kasutama
kolmekuningapäev ikka, chillik
..irww..esimene ,kes ära tabas..või ei julgenud keegi mainida enne:))
Postitatud: 21-11-2008 10:22
iga aasta toome kuusk tuppa, kuna ilma selleta kuidagi pole jõulutunnet
Postitatud: 21-11-2008 10:47
meil kasvab kuusk potis, aga üle ühe karrariba raskuse ta veel ei kannata :p nii 20 aasta pärast võib talle kirikukelli ka riputada..
meil aias ka parajad suured kuusekärakad, palju uhkemad kui raekoja platsil ning vajadusel (suurema summa korral, mis võimaldab suurt kuuske ehtida) saab ka selle üles lüüa...
seega- meil lageraiet ei toimu. Kes aga soovib, wai nott.. keelata ju ei saa, kui traditsioon selline.. kuid mulle istub rohkem küll selline variant, et parem otsi metsast oma puu ja vii sinna küünlaid.
Postitatud: 21-11-2008 10:58
Kuusk toas meeldib, ilma kuuseta pole asi "õige".
Lageraie ei meeldi, kuuserootsud prügikasti kõrval on kurb vaatepilt, kuuseokkad põrandal on jube piin (neid jätkub vaibasisse jaanipäevani) ning kassid retsivad ehtsa kuuse poole päevaga ära. Seega on kodus kunstkuusk.

