Postitusi: 2

paljulapselised pered

Postitatud: 01-05-2009 12:20

Tere! Ise pole paljulapseline pere, aga mind on ikka häirinud, kui vähe riik ja ühiskond neist siiski hoolib. On üksikud kampaaniad, aga igapäevane normaalne elu ja pisiasjad, mis teeksid nende elu mugavamaks, seda on vähe.
Mul on mõte, et perepiletid, mis igal pool, - loomaaias, veekeskustes ja mujal - kehtivad, võiks olla tõesti perepiletid. Tavaliselt tähendab perepilet 2 lapsevanemat ja 2 last. Miks ei võiks perepiletiga sisse saada kogu pere, olgu ta siis ükskõik kui suur? Dokumentide alusel on ju võimalik kindlaks teha, et tegemist on tõsti ühe pere lastega. Praegu on paljulapselised suurest osast meelelahutusest ilma jäetud.
Postitusi: 1592

Postitatud: 27-05-2009 22:21


Tsiteeritud:

Ja mis puutub paljulasteliste perede toatamisse, siis igast lapsest kasvab ju riigile maksumaksja. Ja enamik juhtudel see maksumaksja iga on kordades pikem kui lapseiga. See on täpselt nagu me kastame puud/põõsast, et ta pärast vilja annaks.


väga õige, kuid....
Postitusi: 103

Postitatud: 01-07-2009 11:07


Mul on ka paljulapseline pere, 5 last. Minu arust oleks äge küll kui rohkem toetatks. Aga sellise masu ajal pole see väga võimalik, ma arvan!
Postitusi: 129

Postitatud: 10-09-2009 09:40


No mul on neli last ;) Kõigi jaoks jatkub materiaalseid vahendeid ja aega ka.

Eelnevaid postitusi lugedes ei saanud aru, kuidas on omavahel seotud riigi toetus ja veekeskuste jms. piletid?
Meie käime TERVE PEREGA vähemalt korra aastas mõnes SPAS või hotellis vms. ja kenasti küsides on ALATI lapsed tasuta teenuseid saanud. Selge see, et riigi finantseeritavaid teenuseid tasuta ei saa, aga erinevate äriühingute pakutavaid küll. Loomulikult on see suht arvestatav kokkuhoid.

Pole ju kellelgi kunagi piisavalt raha ja toetusi võiks rohkem olla, aga ega ma sellepärast veel ei mõtle, et oleks võinud vähem lapsi "teha" (oh, mis nõme väljend!)... Kas need pered, kus on üks laps, võivad hõisata - meil on raha küll ja jääb ülegi!? Kahtlen siiralt.

Viriseda võib alati.
Postitusi: 693

Postitatud: 19-09-2009 08:42


Nagu siin ka juba varem mainiti, ka mina arvan et naine peaks sünnitama niipalju lapsi, kui ta jõuab ise üles kasvatada.
Ja teine asi - miks peaks riik toetama siis ainult paljulapselisi peresid. Ma usun et ka paljud pered, kus on vaid 1-2 last , on väga halvas seisus.
Postitusi: 4992

Postitatud: 21-09-2009 09:26


Selgitage mulle...
Kui ma teen tööd ja rapsin et ehitada / avada mingi meelelahutus asutus, kõike seda oma rahadega ja magamata öödega mõeldes kuidas ja mis. Selgitage mulle miks ma peaks siis oma vaeva ja raha tasuta ära andma?
Meelelahutus asutuste piletipoliitikas olev perepilet ongi mõeldud peredele kel on mõistus peas ja kel on raha e. neile kes teavad et üle kahe lapse on päris suur maksekoormus. Need kes aga lapsi vorbivad nagu vändras saelaudu mõtlemata laste kasvatamisele on ise süüdi et nad ei suuda oma lastele meelelahutust pakkuda.
Riik peab tagama iibe tõstmiseks eelised mitte kinni plekkima ajudeta inimeste lastepileteid.
Postitusi: 2750

Postitatud: 21-09-2009 09:35


To Limpa: reklaami pärast, see on tasuta reklaam.Mu mees näiteks ostis eesti/brasiilia mängu jalka piletid meie perele, kui kuulis, et pohlaks annab ülejäänud piletid lastekodu lastele, ning meie tutvusringkonnas oli selliseid piletiostjaid veel.
Postitusi: 1159

Postitatud: 06-10-2009 16:44


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tegelikult on nii, et üks tubli naine peab sünnitama täpselt niipalju lapsi kui ta suudab ise ja üksi elus ülesse kasvatada, lootmata teistele.
Ei poolda seda massilist vorpimist ja pärast on riik süüdi.

sest kunagi ei tea mis võib juhtuda ja jäädki nende lastega üksi, see ongi see mõte :(


Mina olen 100% ja kähe käega poolt. Tee täpselt nii palju kui jõuad 100% ise üles kasvatada kõrvalisele abile mitte lootma jäädes.
Postitusi: 1159

Postitatud: 06-10-2009 16:57


[tsiteeri][tsiteeri]

Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

noo kuulge , mõned inimesed arvavad et teevad endale palju lapsi ja siis riik peab neid üleval pidama , nii see ikka ei ole. tuleks ikka täpselt nii palju lapsi teha, kui palju ka üles kasvatada suudab ja pealegi kaitsevahendid ei ole ka nii kallid kui ühe lapse üleskasvatamine, seega võiks enne tegemist veidi mõelda ka.


no aga kui jääd lihtsalt rasedaks.... ma ei kujuta ette, mina ei suudaks aborti teha.


ma saan aru, et sa "lihtsalt" jääd rasedaks ühe korra, aga kuus korda kogemata rasedaks jääda on mõistusevastane ju! :Dhüperrasestumine[/tsiteeri]
arvan ka et päris 5-6 korda kokogemata ei jää ikka , muidugi kui tegemist pole just mingi imelikuga kes tõesti maast ja ilmast ei tea , ning kaitsevahenditest kuulnud pole[/tsiteeri]

Minu eksi ema, kes praegu peaks olema 45 väitis jumala sinisilmselt, et ta pandi vägisi mehele (oli siis 22 a) ja ta ei tadnud seksist midagi ja jäi 2 korda sellest mehest rasedaks. Siis lahutas. Siis tegi mingi küla jorsiga kolmanda lapse ja siis veel mingi mehega neljanda lapse. Ühesõnaga 4,5 a jooksul 4 last. Umbeloll eit :D
Postitusi: 436

Postitatud: 20-11-2009 15:43


Tsiteeritud:

Tegelikult on nii, et üks tubli naine peab sünnitama täpselt niipalju lapsi kui ta suudab ise ja üksi elus ülesse kasvatada, lootmata teistele.
Ei poolda seda massilist vorpimist ja pärast on riik süüdi.


Arvan t2pselt sama.
Postitusi: 902

Postitatud: 24-11-2009 15:28


Tean, et teema vana!
Tõesti on riik suurtele peredele vähe tähelepanu pööranud ja võiks neid rohkem abistada! Kuid enne neile tähelepanu ilmselt pöörama ei hakata ka, kui endal sellist juhust poleks! Pigem aitavad neid, tavakodanikud - iagasugu annetused jne
X