Postitusi: 2

paljulapselised pered

Postitatud: 01-05-2009 12:20

Tere! Ise pole paljulapseline pere, aga mind on ikka häirinud, kui vähe riik ja ühiskond neist siiski hoolib. On üksikud kampaaniad, aga igapäevane normaalne elu ja pisiasjad, mis teeksid nende elu mugavamaks, seda on vähe.
Mul on mõte, et perepiletid, mis igal pool, - loomaaias, veekeskustes ja mujal - kehtivad, võiks olla tõesti perepiletid. Tavaliselt tähendab perepilet 2 lapsevanemat ja 2 last. Miks ei võiks perepiletiga sisse saada kogu pere, olgu ta siis ükskõik kui suur? Dokumentide alusel on ju võimalik kindlaks teha, et tegemist on tõsti ühe pere lastega. Praegu on paljulapselised suurest osast meelelahutusest ilma jäetud.
Postitusi: 6547

Postitatud: 30-01-2011 22:30


Minu arvates on suurte perede maine alla viinud meedias näidatud pered, kes ainult vorbivad tõesti lapsi ja ootavad toetusi. Alles millalgi oli reporteris 6 lapseline pere, lapsed olid nii 1-2 aastaste vahedega, elasid lasnamäel ühetoalises korteris. Polnud neil korralikke voodeid lastele, üks isegi magas kokku lükatud tugitoolides, ema sai emapalka ja isa oli töötu.
Need vist tõesti tegid lapsi ainult selleks, et emapalka edasi saada :S
Postitusi: 197

Postitatud: 30-01-2011 22:31


Ei saa ka kuidagi aru vajadusest muretseda 6, 8, 10, 12 jne last... Ning seejärel halamises, et raha ple, et üleval pidada...
Postitusi: 356

Postitatud: 24-02-2011 13:05


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tegelikult on nii, et üks tubli naine peab sünnitama täpselt niipalju lapsi kui ta suudab ise ja üksi elus ülesse kasvatada, lootmata teistele.
Ei poolda seda massilist vorpimist ja pärast on riik süüdi.Rohkem nõus ei saaks olla. Nagu hiljuti televiisoris näitas perekonda kus oli üle kümne lapse ja 2 (viletsas seisus)tuba - hommikune järjekord vannitoas kestab tund ning söömised kahes vahetuses. Sügav kummardus, et naine iive pärast muretseb, aga samas minupoolt ka skeptiline suhtumine, et lapsi nii vastutustundetult vorbitakse ja loodetakse õhu ja armastuse abil ülesse kasvatada. Paljulapselised perekonnad olgu pigem privileeg elus hästi hakkama saavatele inimestele. Tõsi, veepargi uute "perepiletite" vastu poleks mul midagi, aga ideed, et need lapsed peaks riigi poolt erikohtlemise saama - ei nõustu.


Täiesti nõus!!Olen ise kolme lapse ema ja soov on veel saada üks laps võib olla ka kaks.Puudust ei kannata neist keegi.Kuskilt abi paluma minna,et andke mulle nüüd mingi pilet või midagi muud tasuta,selleks olen liiga uhke.Mul omal kaks kätt otsas ja mõistus peas,et oma lapsi toita ja katta.Pillavat elu muidugi ei ela aga ükski minu lastest ei pea koolis või lasteaias ennast häbenema,et halvasti riides või millegi muu pärast.Lapsed on luksus,mida meie vanemad endale lubada saame kui selleks ka vaeva näeme.
Minu meelest on ülim häbematus kui teha lapsi,et siis riigilt enda elatamiseks raha saada ja mööda ilma kerjamas käia.
Hiljuti oli "Reporteris" üks pere kus ema suri ja vanem tütar võttis üle ema rolli.Vot sellist peret tuleb aidata,mitte sellist kus pereema ainukeseks hobiks on tite saamine ja isa siis töötuna lasterahade peal elab.
Postitusi: 588

Postitatud: 10-04-2011 21:44


Mind häirib see kuidas nad ise oma lastest ei hooli. Ise käivad saadetes, lastele pole midagi süüa anda ja pesta ei saa, aga ikka tuleb 9. ja 10. ja 11. jne. juurde teha. Ma tean et ma pole mingi ütleja, et kui palju lapsi võiks inimestel olla, aga no kamoon, saab ka lihtsamalt elada kui selle 12. tegemata jätad.
Postitusi: 588

Postitatud: 10-04-2011 21:45


Ups, juba kirjutand, sry :D
Postitusi: 976

Postitatud: 10-04-2011 22:02


Neid paljulapselisi peresid on väga mitmeid ja neid kõiki ei saa ühte patta panna!

Ühed on need, kellel pole raha et muretseda rasestumisvastaseid vahendeid ja saavad nii öelda UUPs lapsi. Ja ei ole ka abordiks raha. Kuid nüüd on peresid, kes teevad lapsi, et saada seda emapalka, kuna see on tervele perele peale toetuste veel ainuke sissetulek. Ja siis ollakse hädas, ei jätku kõigile riideid, asju, lapsed elavad vaesuses, kuna vanemad lihtsalt ei oska majandada ja elada.

Aga on ka väga toredaid paljulapselisi peresid, kus tõesti vanemad armastavad väga lapsi ja kõik lapsed on perre väga oodatud, Tavaliselt need pered oskavad elada ja saavad väga hästi majandatud ja hakkama. Au neile.

Ja samas tean ka üht ühelapselist ema, kes käib tööl, saab norm palka, aga noo ei oska eluga majandada ja elab nagu vaene, kellel koguaeg on abi vaja, et lapsest niniii kahju.
Postitusi: 1264

Postitatud: 15-04-2011 09:07


Asi ei olegi neis toetustes vaid pigem majandamisoskuses.
Postitusi: 436

Postitatud: 15-04-2011 09:14


Tsiteeritud:

Tere!
Mis huvitav teema :)
Kuna ise olen paljulapseliste perede eluoluga kursis, pidin suisa end kasutajaks registreerima, et sõna võtta ;)

Millegipärast on meie ühiskonnas levinud arvamus, et paljulapselisi peresid toetatakse palju. Kui mõne paljulapselise pere käest lähemalt uurima hakata, pole lubatud toetusi nendeni jõudnud. Enamasti.

Ka müüt, et paljulapselised ootavad ja nõuavad, et keegi nende lapsed üles kasvataks, on kohatu. Eestis elavad paljulapselised pered on tublid, seda igas mõttes. Muidugi on erandeid aga neid on ka lastetute seas, 1- ja 2-lapselistes peredes.

Oma roll suurperede madalas maines on meedial. Uudis, et on palju õnnetuid lapsi, müüb!

Tegelikult peaks meil riigis rohkem väärtustama lapsi. IGAT last. Ja päris kindlasti tuleks peredele kindlustunde tagamiseks midagi ette võtma.Lastele suunatud toetus on investeering tulevikku, investeering riigi heaolusse.


Nõustun!
Postitusi: 9

Postitatud: 21-04-2011 14:54


Rohkem võiks riik toetada paljulapselisi perekondi!Eriti siis kui ema või isa tööl ei käi! Elavad lasterahast, aga sellega ei toida ära ju. Riideid ja asju vaja ka kasvavale põnnile ning suurematele lastele. Suht peetis see Eesti riik oma asjadega.:S
Postitusi: 3762

Postitatud: 21-04-2011 15:03


Tsiteeritud:

Asi pole riigis, et neid perepileteid tervele perele saadaa


õige!
X