Postitusi: 2

paljulapselised pered

Postitatud: 01-05-2009 12:20

Tere! Ise pole paljulapseline pere, aga mind on ikka häirinud, kui vähe riik ja ühiskond neist siiski hoolib. On üksikud kampaaniad, aga igapäevane normaalne elu ja pisiasjad, mis teeksid nende elu mugavamaks, seda on vähe.
Mul on mõte, et perepiletid, mis igal pool, - loomaaias, veekeskustes ja mujal - kehtivad, võiks olla tõesti perepiletid. Tavaliselt tähendab perepilet 2 lapsevanemat ja 2 last. Miks ei võiks perepiletiga sisse saada kogu pere, olgu ta siis ükskõik kui suur? Dokumentide alusel on ju võimalik kindlaks teha, et tegemist on tõsti ühe pere lastega. Praegu on paljulapselised suurest osast meelelahutusest ilma jäetud.
Postitusi: 3762

Postitatud: 21-04-2011 15:05


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tegelikult on nii, et üks tubli naine peab sünnitama täpselt niipalju lapsi kui ta suudab ise ja üksi elus ülesse kasvatada, lootmata teistele.
Ei poolda seda massilist vorpimist ja pärast on riik süüdi.

sest kunagi ei tea mis võib juhtuda ja jäädki nende lastega üksi, see ongi see mõte :(Täpselt õige! tuleb ikka mõelda kõigepealt ja alles siis tegutseda.. Millex seada need lapsed raskesse olukorda, kui peres on niigi rahalised probleemid, pigem oodata, millal ikka saaks korralikult jalad alla ja siis pakkuda lapsele kindlustatud elu.
Postitusi: 8327

Postitatud: 21-04-2011 15:06


Tsiteeritud:

Rohkem võiks riik toetada paljulapselisi perekondi!Eriti siis kui ema või isa tööl ei käi! Elavad lasterahast, aga sellega ei toida ära ju. Riideid ja asju vaja ka kasvavale põnnile ning suurematele lastele. Suht peetis see Eesti riik oma asjadega.:S


Sinu mõistus on suht peetis ütleks ma. Mis nii viga, vorbin ka omale 8 last, lähen käsi pikal kuskile ja elangi.

Ei arva, et riik ei peaks üldse toetama, aga see peaks olema muusugune abi kui sularaha peo peale. Lapsi tuleb teha ikka vastavalt võimalusele.
Postitusi: 4913

Postitatud: 21-04-2011 15:31


Perepilet võiks olla ikka perepilet jah..vahet pole siis palju seal lapsi on.

Muus asjus olen aga seda meelt, et lapsi võiks teha täpselt nii palju, kui ise jõuad üle kasvatada. Pole mõtet loota kellegi teise või riigi peale. Ainult iseenda.
Postitusi: 2371

Postitatud: 21-04-2011 15:49


1)Paar ise otsustab, et tahab palju lapsi nii et las vastutab ka ise.
2)Perepiletid on tehtud keskmisele perekonnale. Neid suuri perekondasid on tunduvalt vähem kui kahelapselisi.
3)Kui sa just ei kavatse sünnitunnistusi kaasas kanda siis dokumendid, mida tavaliselt kaasas kannad ei tõesta, et kõik lapsed on ühest perest vaid et neil on sama perekonnanimi.
4)Need perekonnad ei ole meelelahutusest ilma jäetud. Kui väga tahavad las maksavad ja saavadki osaleda. Ja kui meelelahutus on tõesti sellele perele nii tähtis, aga nad ei taha sellele palju raha raisata siis mõelgu enne kui hakkavad paljunema!
Postitusi: 56

Postitatud: 20-07-2011 16:22


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

noo kuulge , mõned inimesed arvavad et teevad endale palju lapsi ja siis riik peab neid üleval pidama , nii see ikka ei ole. tuleks ikka täpselt nii palju lapsi teha, kui palju ka üles kasvatada suudab ja pealegi kaitsevahendid ei ole ka nii kallid kui ühe lapse üleskasvatamine, seega võiks enne tegemist veidi mõelda ka.


no aga kui jääd lihtsalt rasedaks.... ma ei kujuta ette, mina ei suudaks aborti teha.


ma saan aru, et sa "lihtsalt" jääd rasedaks ühe korra, aga kuus korda kogemata rasedaks jääda on mõistusevastane ju! :D


Enamus see oli veneajal, aga minu ema suutis ikka mittu korda jääda ka vahendeid kasutades rasedaks! Ka mina olevat läbi spiraali tulnud! Ja mul ongi 5 vanemat venda ja üks vanem õde. Ja ka meie kunagi kannatasime palju puududst , igaäev polnud süüagi saada. Aga siiski olen ma õnnelik nii suure pere üle. Nüüd, kus oleme suured on nii toer kõik kokku saada :)
Postitusi: 1933

Postitatud: 21-08-2011 18:01


tean kellel on 8 ja 9 last kuid enamus on suured juba
Postitusi: 2616

Postitatud: 22-08-2011 01:06


Tsiteeritud:

Arvan ka,et kui ei suudeta lapsi normaalselt ülal pidada ja kõike vajalikku pakkuda,pole vaja vastutustundetult neid nii palju vorpida.Mingid soodustused on ju nagunii.


Just, juba lapsi sigitades peab endale selgeks tegema ja aru andma mis kulud sünniga kaasnevad ja lootma jääda abi rahadele ja kaaskodanike heldusele...see ei ole normaalne.!!!
Postitusi: 656

Postitatud: 22-08-2011 01:19


Meedia vormib negatiivset mainet suurtele, vaestele peredele.

Lapsed on meie tulevikulootus alati olnud. Olen seda meelt, et investeerides lastesse, saame selle tuhandekordselt tagasi!
Postitusi: 47

Postitatud: 04-10-2011 01:04


Tsiteeritud:

olen ise ühes paljulasteliste perede organisatsiooni toetaja liige. minu meelest on väga super, et inimesed on hakanud tegelema igasuguste organisatsioonide loomisega, ja laste väärtustamisega. ja ka nende laste vanemate julgustamisega pea püsti hoidma. ühtekuuluvustunne ja klubid on hea motivatsioon ja tõstab üles inimesi enesest lugupidama.


tere tegelen ise ka siin paljulapseliste perede toetamisega kas ütleksite mis oganisatsiooniga on tegemist
Postitusi: 47

Postitatud: 04-10-2011 01:07


Tsiteeritud:

Kui nii mõelda siis peaks riik ju võrdselt lastesse suhtuma olgu ta siis esimene või kolmas või viies kuigi toetused on küll ikka seinast seina :(


täpselt niii ei tea kas esimene laps on kõige viletsam et tema toetus kõige väiksem
X