Postitusi: 2

paljulapselised pered

Postitatud: 01-05-2009 12:20

Tere! Ise pole paljulapseline pere, aga mind on ikka häirinud, kui vähe riik ja ühiskond neist siiski hoolib. On üksikud kampaaniad, aga igapäevane normaalne elu ja pisiasjad, mis teeksid nende elu mugavamaks, seda on vähe.
Mul on mõte, et perepiletid, mis igal pool, - loomaaias, veekeskustes ja mujal - kehtivad, võiks olla tõesti perepiletid. Tavaliselt tähendab perepilet 2 lapsevanemat ja 2 last. Miks ei võiks perepiletiga sisse saada kogu pere, olgu ta siis ükskõik kui suur? Dokumentide alusel on ju võimalik kindlaks teha, et tegemist on tõsti ühe pere lastega. Praegu on paljulapselised suurest osast meelelahutusest ilma jäetud.
Postitusi: 2616

Postitatud: 06-10-2011 05:26


Tunnen sisimas, et ei ole kohustatud paljulapselisi peresid toetama. Pigem enne annetan loomade varjupaigale.
Ei ole sundinud ühtegi mitte mõtlevat inimest endale titte virna taha vorpima. Usun, et see kui iga nende piuksu peale reageeritakse paneb neid lapsi üha juurde ja juurde vorima.
Postitusi: 2616

Postitatud: 06-10-2011 05:27


Tsiteeritud:

Tegelikult on nii, et üks tubli naine peab sünnitama täpselt niipalju lapsi kui ta suudab ise ja üksi elus ülesse kasvatada, lootmata teistele.
Ei poolda seda massilist vorpimist ja pärast on riik süüdi.Tavaliselt on süüdlaseks ikka Ansip..:D :D
Postitusi: 2616

Postitatud: 06-10-2011 05:35


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

noo kuulge , mõned inimesed arvavad et teevad endale palju lapsi ja siis riik peab neid üleval pidama , nii see ikka ei ole. tuleks ikka täpselt nii palju lapsi teha, kui palju ka üles kasvatada suudab ja pealegi kaitsevahendid ei ole ka nii kallid kui ühe lapse üleskasvatamine, seega võiks enne tegemist veidi mõelda ka.


no aga kui jääd lihtsalt rasedaks.... ma ei kujuta ette, mina ei suudaks aborti teha.Niisama LIHTSALT EI JUHTU MITTE MIDAGI.
Postitusi: 1144

Postitatud: 24-06-2012 13:43


Tsiteeritud:

Naine peab mõtlema enne, kui järjekordset titte ootama jääb. Kas saab hakkama, kas on võimalused kõik olemas, et laps ka üles kasvatada üksi/mehega koos. Nii ikka ei ole, et seksiisu suur ja lähme teeme pärast on "UPS! ma olen jälle rase".
Kui sa juba oled nii palju lapsi saanud, siis ära käi ja kerja igasuguseid toetusi ja annetusi. Vot sellest mina aru ei saa, ise sa tegid ja sünnitasid, kasvata kah nüüd! Nii palju mõistust peaks ikka peas olema, et teada ja arvestada,kas on vaja saada nii palju lapsi või ei.
Ütlen nii, sest olen ka ise paljulapselisest perest pärit, ei käinud ei ema ega isa kusagil avalikult/mitteavalikult kerjamas ja toetusi nõudmas. Saime ise väga hästi hakkama.õige jutt !
Postitusi: 623

Postitatud: 24-06-2012 14:08


Võiks küll nii olla, et tervele perele kehtib perepilet, olenemata sellest mitu last peres on.

Samas peaks ju iga täiskasvanud inimene oskama peret planeerida ja teada, mitu last ta suudab üles kasvatada, et neil oleks elamisväärne elu ja saaksid lastele lubada ka meelelahutust, mitte suure surmaga toitu ainult. Toetada võiks küll neid, kuid mitte liigselt, sest hakkama peab igaüks endaga ise saama, väike toetus on vaid boonuseks. Riigil ega ühiskonnal pole vaja parasiite, kes ise midagi ei tooda, vaid tahavad ainult kõikvõimalikke soodustusi ja toetusi saada.
Postitusi: 4791

Postitatud: 22-04-2013 20:34


Ma arvan, et need ühetoalises elavad alkassid nüüd küll mingi muuseumi perepileti üle pead ei murra. Kui nüüd täiesti normaalne paljulapseline pere läheb veekeskusesse, siis on jube ebameeldiv mõne lapse nö perest välja arvata ja eraldi piletit osta.
Postitusi: 3692

Postitatud: 22-04-2013 20:49


Olen ka paljulapselisest perest.
Ühel aastal (kuskil 90ndatel) jõulude paiku kuulutati välja jõulutoetus suurperedele. Tuli minna valda küsima. Ema siis läkski (vaene aeg see 90ndate algus), aga sai seal suuresti mõnitamise osaliseks ning pm näidati sõrme. Hiljem tuli välja, et vald oli suurperedele eraldatud raha eest jõulupidu teinud.

Vot ja sellest hetkest ei käinud ema enam kordagi kuskil toetust või abi küsimas. Kasvatas kõik lapsed üles.
Postitusi: 1912

Postitatud: 02-05-2014 01:09


Ja jah teemaalgataja, mure on õigustatud ja pooldaks isegi sinu poolt välja toodud variante. Siiski siiski- lapsed teed sa endale ja võiks natukene varem mõelda sellele kuidas lastega kuskil üritustel/söömas/veeparkides käidud saab, mitte riigile lootma jääda. Kus su mõistus siis on kui sul 3 last olemas ja näed juba, et kuidagi kibedaks muutub see olukord. Aga ei, ikka vorbitakse juurde. Vot neid inimesi ma hindan kellel on 5-6 last ja keegi ei kannata puudust, saavad käia üritustel ja vanemad ei vingu koguaeg kui si** see riik on.
Paraku siin Eestis peab ise hakkama saama. Niisiis valik on sinu.
X