Postitusi: 20

Mürgised keemilised ühendid kosmeetikas!

Postitatud: 07-01-2010 16:49

Järjest rohkem esineb meil allergiaid, naha- ja silmaärritusi, naha ebanormaalset toimimist (liigne kuivus ja rasu, vistrikud, nahahaigused jne). Samal ajal avaldatakse järjest enam uusi avastusi kahjulikest ainetest, mida kosmeetika- ja nahahooldustoodetes kasutatakse. Tarbijad muutuvad pisitasa aina teadlikumaks ohtudest, mis suurte kosmeetikafirmade poolt loodud toodetes peituvad. Hakatakse mõistma hiiglasliku kosmeetikatööstuse toimimist ning seda, kust need üüratud kasumid tulevad. Kui kasutatakse äärmiselt odavaid tooraineid (mida sünteetilised ja tervisele kahjulikud kemikaalid on), kuid lõpp-produkti hind on päris kõrge, siis on selge, miks tavakosmeetika tootjad luksuslikult elavad ja näiteks Loreali omanik Liliane Bettencourt maailma kõige rikkamatest naistest kolmandal kohal on.

Kuigi nagu ütlesin, et teadlikkus kasvab, olen siiski kohanud äärmiselt palju naisi, kes on hädas nahaprobleemidega ja ei oska nendele lahendust leida. Kui olen maininud mõningaid koostisosi, mida vältida tuleks, ütlevad nad, et pole kunagi kosmeetikatoodete koostisosade silti lugenud, kuna ei oska sealt midagi arugi saada. Tahan olla abiks ja selle kirjutisega anda ülevaate sellest, mis on kõige kahjulikumad ained, mida kindlasti vältima peaks ning kuidas neid koostisosade hulgast välja lugeda.

Minu kirjutise eesmärk on aidata naistel teha õigeid otsuseid. Suured kosmeetikafirmad on juba liiga kaua proovinud meid petta, nimetades end looduslikuks jne. Kõige rohkem mulle isiklikult teeb haiget see, et ka beebidele mõeldud tooted sisaldavad igasugu kahjulikku keemiat, mis imikute ja väikelaste õrnale nahale vägagi ärritavalt mõjub. Rääkimata sellest, et paljud nendest ainetest läbivad naha ning kogunevad organismi.

Kuna umbes 60 % sellest, mida oma nahale panna, imendub läbi naha ka meie veresüsteemi, siis peaks kosmeetika olema nii puhas, et seda võiks süüa. Täpselt sama oluline, kui see, et püüame toituda tervislikest ja puhastes toitainetest, peaks olema see, et ka nahk saaks toidetud vaid puhaste ja kvaliteetsete ainetega.

Siin on loetelu eriti ohtlikest koostisosadest, mida kosmeetikatooted kunagi sisaldada ei tohiks:

DIAZOLIDINYL UREA- Diazolidinüül karbamiid. Kasutatakse antiseptikuna. Võib eraldada formaldehüüdi, mis on väga mürgine.

IMIDAZOLIDINYL UREA- Imidazolidinüül karbamiid. Parabeenide järel teisel kohal kõige enam kasutatavatest säilitusainetest kosmeetikatoodetes. Võib põhjustada dermatiiti,eraldada formaldehüüdi. Seda on leitud: beebišampoonides, tavašampoonides, vanni- ja kehaõlides, kehapulbrites, lõhnaõlides, niisutajates, meigis.

DIETHANOLAMINE (DEA)- Dietanoolamiin. Kasutatakse laialdaselt selle aine emulgeeriva ja vahutava toime pärast. On seostatud allergiliste reaktsioonide ja silmaärritustega.

TRIETHANOLAMINE (TEA)- Trietanoolamiin. Kasutatakse puhastusvahendina. Võib tekitada ülitundlikkust. Pikem kokkupuude on väga ärritav ja mürgine. CIR soovitab seda kasutada väikeses koguses ning sellistes toodetes, mis maha loputatakse, nagu nt šampoonid. Sellegipoolest on leitud seda ka näiteks keha- ja käteemulsioonides. Kui TEA kombineerub nitraatidega, moodustuvad vähki tekitavad nitrosamiinid. TEA-d on leitud: vannipulbrites, raseerimiskreemides, seepides ja šampoonides.

PARABENS (methyl-, propyl-, butyl-, ethyl-, isobutylparaben)- Parabeenid
Kõige laialdasemalt kasutatud säilitusained. Võivad põhjustada nahaärritusi ja lööbeid. Neil on avastatud nõrk östrogeene imiteeriv omadus. Parabeene on leitud rinnavähis. Kuna parabeenid on väga odavad ja efektiivsed, kasutatakse neid väga laialdaselt, 75-90 % nahahooldustoodetest sisaldab neid, isegi beebitooted ja mõned niinimetatud „naturaalsed“ tooted sisaldavad parabeene. Kosmeetikatootjad ise ütlevad, et säilitusaineid on vaja, kuid parabeenide kõrval on olemas ka teisi, palju ohutumaid ja isegi looduslikke säilitusaineid. Lihtsalt need on kallimad ja kosmeetikafirmad ei saaks sel juhul nii palju kasumit. Parabeene on leitud: beebide nahahooldustoodetes, puhastajates, deodorantides, niisutajates, näokreemides, meigitoodetes (k.a lauvärvides), küünelakkides, šampoonides ja teistes juuksetoodetes, päevituskreemides jne.

MINERAL OIL, PETROLATUM, PARAFFIN, PARAFFINUM LIQUIDUM, PETROLEUM JELLY- Mineraalõli, petrolaatum, parafin, vaseliin. Mineraalõlid, petrolaatum jt on kõrvalproduktid, mis saadakse petrooleumist bensiini valmistamisel. Kuna see on kõrvalprodukt ja seda saadakse alati väga suurtes kogustes, ei maksa see peaaegu mitte midagi ja seetõttu kasutavad seda enamus kosmeetikafirmadest. Seda enam, et keskmise tarbija jaoks tundub koostisosa „mineraalõli“ pakendi sildil ohutu ja selle taga ei osata selle päritolu ja kahjulikkust näha.
Mineraalõlid on enamuste beebitoodete võtmekomponendiks. Enamasti beebiõlid koosnevadki vaid mineraalõlist ja sünteetilisest lõhnaainest!
Mineraalõlide suurimaks kahjuks nahale on see, et need tekitavad nahale nn „kilekoti efekti“ ega lase nahal kui inimese suurimal enesepuhastusorganil korralikult toimida.
Mineraalõlid moodustavad nahale kile, mis takistab hooldavate ainete imendumist ja jääkainete eraldumist. Nad ummistavad poore.
Mineraalõlisid sisaldavaid kreeme kasutades kogunevad mürkained ja bakterid nahka ja selle tagajärjel tekivad vistrikud ja nahk muutub elutuks.
Mineraalõlid takistavad naha normaalset ainevahetust ja pikaajalisel kasutamisel hoopis kuivatavad nahka. Neil pole mingisugust nahka toitvat toimet.
Õhuke plastikutaoline kiht, mis tekib nahale peale mineraalõlide kasutamist, aeglustab drastiliselt D-vitamiini tootmisprotsessi. Kohe, kui satume päikese kätte, hakkab nahk tootma D-vitamiini, mis on üks vajalikumaid aineid meie keha jaoks. Nahka kattev mineraalõlidest tekkinud kile ei lase sellel protsessil aga aset leida. On arusaadav, et sellest võib tekkida D-vitamiini puudus, mis on eriti ohtlik just lastel.
Uuringute käigus on leitud ka seda, et kui laste ja vanurite nahal kasutada mineraalõlisid suures koguses, võivad need tekitada kopsupõletiku taolise seisundi. Tungivalt soovitatakse just eriti rasedatel lõpetada mineraalõlisid sisaldavate toodete kasutamine, kuna väiksemgi kogus võib sisse hingamisel ohtlikuks osutuda (kopsupõletiku arenemine või allergilised reaktsioonid).

PROPYLENE GLYCOL- Propüleenglükool. Gaasist saadud vedelik, mida kosmeetikas kasutatakse niisutajana. See tungib kergesti läbi naha ja võib nõrgendada valkude ja rakkude struktuuri. Kasutatakse antifriisis ja pidurivedelikes!
Kuna Propüleenglükool tungib nii kiiresti läbi naha, hoiatakse selle kokkupuutest nahaga, et vältida selliseid tagajärgi nagu aju-, maksa- ja neeruhälbed.
On leitud: deodorandid, beebide nahahooldustooted, juuksehooldustooted, niisutavad kreemid, suuveed ja raseerimistooted.

SODIUM LAURYL SULFATE (SLS), SODIUM LAURETH SULFATE (SLES)- Naatriumlaureaatsulfaat, Naatriumlaureüülsulfaat
Tööstuslikud puhastusvahendid, mis võivad põhjustada tõsiseid tervisehädasid. Kasutatakse autopesu-, garaazipesu- ja mootoripuhastusvahendites, ning enamuses kosmeetikatoodetes, mis vahutavad (šampoonid, hambapastad, vannivahud, näopuhastus- ja kätepesuvahendid). Neid kasutatakse, kuna nad on odavad. Väga väike kogus SLS ja SLES toodab suure koguse vahtu. SLS ja SLES võivad kahjustada maksa, kopse, immuun- ja närvisüsteemi. Võivad tekitada silmaärritusi, hingamisteede kahjustusi.
SLS ja SLES püsivad kudedes kuni 5 päeva ja võivad moodustada nitraate ja nitroosamiine (kantserogeensed ained).

DIMETHICONE- Dimetikon
Niisutamiseks kasutatav silikoon, mis tekitab nahale sellise kihi, mis ei lase nahal hingata ega jääkaineid väljutada. Kui seda ainet sisaldavat toodet palju kasutada, võib see koguneda maksa ja lümfisõlmedesse ning lõpuks kasvajaid moodustada. On leitud: kreemides ja kehaemulsioonides.

FORMALDEHYDE- Formaldehüüd
Toksiline kemikaal, mida kasutatakse liimi valmistamisel, aga ka säilitusainena mõningates kosmeetikatoodetes. See on kantserogeenne ja neurotoksiline. Selle aine neelamine ja suures koguses sisse hingamine võib olla surmav. Võib tekitada spasme, hingamisraskuseid, turseid ja kopsupõletikku. On leitud: beebišampoonides(!), vannivahtudes, deodorantides, juuksehooldustoodetes, suuvees, hambapastades ja küünelakkides.

TRICLOSAN- Triklosaan
Kasutatakse antibakteriaalse ainena deodorantides, hambapastades, vedelseepides. See on bioakumuleeruv aine, mis jääb pidama rasvkudedesse ega lagune seal. Vähkkasvaja oht.

ISOPROPYL ALCOHOL- Isopropüül alkohol
Väga kuivatav ja ärritav. Lõhub naha immuunsusbarjääri, muutes selle vastuvõtlikumaks bakteritele ja viirustele. Valmistatud propüleenist, petrooleumi derivaadist. See võib käituda „kandjana”, kiirendades teiste ohtlike ainete imendumist nahka.
Võib tekitada pruune laike ning kiirendada naha vananemisprotsessi. Selle aurude sisse hingamine võib tekitada peavalu ja –pööritust, depressiooni, oksendamist ja isegi koomat.

1,4-DIOXANE- 1,4-dioksaan
Kantserogeenne aine, mis kergesti imendub nahka. Võib tekitada silma- ja nahaärritust ning kahjustada närvisüsteemi, maksa ja neere. On leitud: šampoonides, dušigeelides, niisutavates emulsioonides ja teistes nahahooldustoodetes, mida on looduslikuks nimetatud.

PHTHALATES- Ftalaadid
Kasutatakse naha niisutajana, aga ka plastiku pehmendajana. Mõjutavad hormoonide käitumist, mõjuvad halvasti viljakusele. Ohtlikud rasedatele naistele ja sündimata lastele. Tuntud kui tõsiste arengudefektide tekitajad katseloomadel.

FRAGRANCE, PARFUME- Lõhnaained
Sünteetilised lõhnaained võivad mõjutada kesknärvisüsteemi, häirivad metabolismi, hormoonide tööd. Võivad tekitada peavalu,-pööritust, hingamisraskusi, lööbeid, oksendamist, hüperaktiivsust ja tundlikust.

TALC- Talk
Kasutatakse dekoratiivkosmeetikas ja nahale raputamiseks. Talk sisaldab aineid, mis provotseerivad kopsu- ja munasarjavähki. Seetõttu ei tohiks puudrit, mis sisaldab talki, kasutada näol, kõhul ja genitaalide piirkonnas. Vältida tuleks puudreid, mille aluseks on talk.

Need olid kõige ohtlikumad koostisosad, mida kosmeetikatoodetes kasutatakse, ja mida kindlasti peaks vältima. Üldse kasutusel on aga umbes 10 000 koostisosa, mida nahahooldus- ja kosmeetikatoodetes kasutatakse ja suuremat enamust pole ohutuks kuulutatud.
Mida siis peaks tegema?
Ei tasu karta, et nüüd peab kosmeetika ja lausa nahahooldus- ja pesemisvahendite kasutamise täiesti ära lõpetama. Hoiduda tuleb lihtsalt nendest toksilistest sünteetilistest ainetest. Kasutades aga looduslikke tooteid, mis tõesti vaid loodusliku päritoluga koostisosi sisaldavad, ei ole kosmeetikast põhjustatud tervisehädasid karta vaja.
Muidugi on esialgu keeruline suurest hulgast pakutavatest kosmeetikatoodetest leida just need, mis ka tõeliselt ohutud on, mitte ainult ei väida end olevat. Seda enam, et paljud nahahooldusfirmad väidavad end olevat naturaalsed, kuid fakt on see, et kui toode sisaldab vaid 4 % (!) loodusliku päritoluga komponente, on õigus seda toodet looduslikuks nimetada. 96 % komponentidest võivad siis ikka olla kasvõi parabeenid, sulfaadid ja mis tahes.
Kuid tarbija saab alati teha õige valiku lugedes koostisosi. Kõige kindlam on valida 100 % looduslik toode. See peaks olema pakendil märgitud ning koostisosi lugedes peaks seal ära tuntavad olema taimede nimetused (inglise keeles ja/või ladina keeles). Kui 100 % loodusliku toote puhul on tegemist mõne pesuvahendiga (šampoon vm), peab olema seal ka vahutav element, siis näiteks Coco Glycoside, Sodium Cocoate on selleks otstarbeks ohutud (loodusliku päritoluga).
Et anda mingi suund, nimetan brändid, mida ise usaldan ja mis on oma headust ka paljudele teadlikele kosmeetika- ja nahahooldustoodete ostjatele tõestanud: Akamuti, Trevarno Skincare, Weleda, Dr Hauschka, Handmadenaturals, Urtekram.
Kvaliteetsed looduslikud tooted on sama efektiivsed kui tavakosmeetikatooted, aga ilma ohtlike kemikaalideta.

Siin jääb võib-olla minu info natuke poolikuks, sest ei oska nimetada reaalseid poode, vaid ainult netipoode. Aja kokkuhoiu ja mugavuse tõttu šoppan ise enamasti netipoodides.
Toongi siin välja netipoed, kust saab õiget looduskosmeetikat osta.

1. http://www.looduspere.ee Lavera nahahooldustooted (Kõik tooted pole 100 % looduslikud, võivad sisaldada sulfaate jm), Alva nahahooldustooted
2. http://www.gaiacosmetics.ee Akamuti nahahooldustooted, Mineraalkosmeetika,Õlid, Võid

3. http://www.parimpood.ee Living Nature, Urtekram nahahooldustooted. Ei saa netist tellida.
4. http://www.rohelinevihmavari.ee Weleda nahahooldustooted

Tervislikku ja õiglast nahahooldust ja meikimist!

Postitusi: 28174

Postitatud: 08-01-2010 15:27


Väga asjakohane teema üle pika aja.
Postitusi: 1176

Postitatud: 08-01-2010 15:30


Ma vaatasin Eveline näopesugeeli koostist ja seal oli vähemalt 5 siinnimetatud ainet:S
Postitusi: 20

Postitatud: 11-01-2010 10:29


Lisan veel üht-teist huvitavat informatsiooni, mida tarbijad ei pruugi teada.
Nendest esimene:

TEADMISEKS THE BODY SHOPI KOHTA!

The Body Shopi peetakse endiselt eetiliseks sotsiaalse vastutustundega loodusliku kosmeetika tootjaks, mis ei vii läbi loomkatseid jne. Võib-olla paljud tarbijad ei ole kuulnud sellest, et The Body Shopi strateegias on aset leidnud suured muutused alates sellest ajast, mil firma müüdi Prantsuse kosmeetikahiiule Lorealile.
The Body Shopi asutajaks oli daam nimega Anita Roddick. 1976ndal aastal avas ta esimese poe Inglismaal. Firmal läks ülihästi, kasv oli tõeliselt kiire, aktsiate väärtused aina kasvasid. The Body Shopi aktsiaid kutsuti mõnel pool „aktsiateks, mis defineerivad gravitatsiooni“.
Märtsis 2006 müüdi The Body Shop 652,3 miljoni Inglise naela eest Lorealile.
Oma elu jooksul oli The Body Shopi asutaja Anita Roddick oli ehitanud üles ideed ajada äri innovaatiliselt, täiuslikult ja sotsiaalse vastutustundega. Peale tema surma 2007ndal aastal kutsus peaminister Gordon Brown naist „üheks riigi tõeliseks pioneeriks“ ja „inspiratsiooniks kõikidele ärinaistele“.
Peale seda, kui Loreal omandas The Body Shopi, on toodete koostis drastiliselt muutunud. Lisaks looduslikele komponentidele võib koostisosade nimekirjadest leida ka mitmeid ohtlikke kemikaale (lisaks muule ka näiteks parabeene, sulfaate, propüleenglükooli jne)!
Loomakaitsjate jaoks on The Body Shopi brändi üle võtmine Loreali poolt vastumeelne ja küsimusi tekitav eelkõige seetõttu, et kui The Body Shopi põhiidee oli olla äärmiselt eetiline, välistades sealjuures loomade peal läbiviidavad katsed täielikult, siis Lorealil on paljusid koostisaineid alati loomadel katsetatud. Seega, kuidas saab The Body Shop ka praegu väita, et ei tehta loomkatseid, kui bränd kuulub Lorealile, firmale, millel on hoopis vastupidised väärtused?
The Body Shopi müümist Lorealile on korduvalt nimetatud ebaeetiliseks. Inglise ajakiri Ethical Consumer (Eetiline Tarbija) on kirjutanud, et selline firma ülevõtmine ei ole tarbijate suhtes aus. Samuti arvas ajakiri, et peale sellist tegu pöörduvad paljud pettunud kliendid teiste orgaanilise kosmeetika tootjafirmade poole.
Nii see ka juhtus. Paljud eelnevad Body Shopi toodete kasutajad olid pettunud ja lausa vihased, kuna eetiline looduskosmeetikafirma, mida nad kaua toetanud olid, võetakse üle ebaeetiliste standarditega Loreali poolt, ning lõpetasid Body Shopi toodete kasutamise, lisaks sellele andsid ka häirekella teistele inimestelepaludes neilgi edaspidi boikoteerida The Body Shopi tooteid.

Teadmiseks veel, et Prantsuse kosmeetikahiid Loreal omab peale The Body Shopi veel selliseid kosmeetikafirmasid nagu Vichy, Garnier, Maybelline New York, Lancome Paris, Biotherm ja palju teisi.


Postitusi: 1934

Postitatud: 05-02-2010 09:06


Tsiteeritud:

näpuga nagunii järge ei aja ju kreemipurgi pealt?


oma tervisest hoolivad inimesed loevad vägagi hoolega, mida nad näkku määrivad või sisse söövad.
Postitusi: 5995

Postitatud: 05-02-2010 09:22


Liiga hull ,et tõsi olla:)
Postitusi: 24008

Postitatud: 05-02-2010 09:27


Tsiteeritud:

Liiga hull ,et tõsi olla:)
Ehk hoopis liiga loll, et mitte mõista?
Postitusi: 2849

Postitatud: 14-04-2010 17:38


Väga vajalik informatsioon ja kindlasti vaatan edaspidi koostist.
Salvestasin endale arvutisse selle.
Postitusi: 2153

Postitatud: 14-04-2010 18:11


Leidisn netist veel inffi:
Tervisele kahjulikud ained (tekitavad vähki):
Benzethonium Chloride
Bromochlorophene
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (Bronopol)
5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane (Bronidox)
Chlorhexidine Digluconate
Dibromohexamidine Isethionate
Dichlorobenzyl Alcohol
Formaldehyde
Glyoxal
Iodopropynyl Butylcarbamate
Laurylpyridinium Chloride
Methylchloroisothiazolinone
Methyldibromo Glutaronitrile
Phenyl Mercuric Acetate
Phenyl Mercuric Borate
p-Phenylenediamine
Toluene
Toluene-2,5-Diamine

Trichloro Ethane
Xylene

Ained, mis ärritavad nahka ja tihti põhjustavad allergiat (kehtib range tubatud %-määr):
Almond Oil PEG-6 Esters
Aluminum Chloride
Aluminum Chlorohydrate
Aluminum Chlorohydrex
Aluminum Chlorohydrex PG
Aluminum Sesquichlorohydrate
Aluminum ZirconiumTrichloroydrex GLY
4-Amino-2-Hydroxytoluene
Ammonium Laureth Sulfate
Apricot Kernel Oil PEG-6 Esters
Avocado Oil PEG-11 Esters
Beheneth-5, -10, -20, -25 (alcool de Ben)
Benzalkonium Chloride
Benzophenone-1, -3, -4, -9
Butoxydiglycol
Butoxyethanol
C10-11 Isoparaffinum liquidum
C12-20 Acid PEG-8 Ester
C9-11 Pareth 8
Ceteareth, -12, -15, -20, -25
Ceteth-1, -20
Cetylpyridinium Chloride
Chlorhexedine Dihydrochloride
Chloracetamide
Chlorbutanol
Chlorophene
Chloroxylenol

Chlorophenesin
Choleth-10, -20, -24
Värvained CI 11680, 11710, 11725, 11920,
12010, 12120, 12150, 12370, 12420, 12480,
12490, 12700, 13015, 14270, 14720, 14815,
15525, 15580, 15620, 15630, 15865, 15980,
16185, 16230, 16255, 16290, 18050, 18130,
18690, 18736, 18820, 18965, 20040, 20470,
21100, 21108, 21230, 24790, 27290, 27755,
28440, 40215, 50325, 51319
Climbazol
Cocamide DEA
Cocamidopropylamine Oxyde
Coceth-8/-10
DEA PG propul PEG/PPG 18/21 dimethicone
2,4-Diaminophenol
2,4-Diaminophenoxyethanol
Diazolidinyl urea
Dibutyl Phtalate
Diethanolamine Bisulfate
Diethyl Phtalate
Dihydrogenated Tallowamidoethyl
Hydroxyethylmonium Methosulfate
Dimethylamine
Dipalmitoylethyldimonium Chloride
Disodium EDTA
DMDM Hydantoin
EDTA (Ethylene-Diamio-Tetra-Acetate)
Ethoxydiglycol
Etidronic Acid
Glutaral


Glycereth (kõik kombinatsioonid)
Hexamidine Diisethionate
Hexetidine
Hydroxypropyl BIS (N-Hydroxyethyl-
-P-Phenylendiamine) HCI
Imidazolidynyl urea
Isododecane
Isohexadecane (paraffine)
Laneth-10, 5 (või teised arvud)
Lauramide DEA
Laurdimonium hydroxypropyl
hydrolyzed wheat protein
Lauryl Methyl Gluceth-10
Hydroxypropyldimonium Chloride
Linoleamide DEA
Magnesium Oleth Sulphate
MDM Hydantoin
Methyl Gluceth-10 et -20
Methylisothiazolinone
2-Methylresorcinol
Myreth-4, -3 Myristate
1-, 2-Naphtol
Nonoxynol-2, -4, -10, -12 Iodine
Nordihydroguaiaretic Acid
Oleth-4, -3 Phosphate
PEG
PEI-7
Pentasodium (kõik variandid)
Phenol
Phenoxyethanol
Phenyl Methyl Pyrazolone
Poloxamer (kõik kombinatsioonid)
Polyglyceryl-2-PEG-4 Stearate
Polyquaternium (kõik variandid)
Polysorbate (kõik variandid)
Potassium Troclosene
PPG
Quaternium (kõik variandid)
Quinine
Resorcinol
Selenium Sulfide
Sodium Diethylenetriamine
Pentamethylene Phosphonate
Sodium Lauryl Sulfate
Sodium Myreth Sulfate
Soy Amide DEA
Stearamide MEA, -Stearate
Steareth (kõik variandid)
Steramidopropyl Dimethylamine
TEA-Dodecylbenzenesulfonate
TEA-EDTA
2-4-5-6-Tetraaminopyramidine
Tetrahydroxypropylethylenediamine
Tetrasodium EDTA
Tetrasodium Etidronate
Triceteareth-4 Phosphate
Triclosan
Tridecyl Trimelliate
Trideceth-12 etc.
Triethanolamine
Trilaureth-4 Phosphate
Trisodium EDTA
Zinc Borate
Zinc Chloride
Zinc Sulfate
Allergiat võivad tekitada ka järgmised ained (samuti on olemas teatud %, mida ei tohi ületada):
Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer
Acetanilid
Ammonium Lauryl Sulfate
Ammonium Xylenesulfonate
Babassuamide DEA
Behentrimonium Chloride
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Butylparaben
C9-19 Fluroalcohol Phosphates
Cetrimonium Chloride
Cetylamine Hydrofluoride
CI 1006, 10020, 10316, 12085, 14700,
15510, 15800, 15850, 15880, 15985,
16035, 17200, 19140, 20170, 26100
Cinnamal
Cocotrimonium Chloride
Distearyldimonium Chloride
Ditallowdimonium Chloride
Dodecane
Ethylparaben
Hexadimethrine Chloride
4-Hydroxybenzoic Acid
Hydroxylamine HCI
Isobutylparaben
Isopropylparaben
Laureth-2, -3, -4… (kõik numbrid)
Methylparaben
Oak moos
Paraben
Perfluoropolymethylisopropyl Ether
Phenoxyisopropanol
Phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate
Phenylparaben
Phosphoric Acid
Propylparaben
PTFE
Sodium Methylparaben
Strontium Sulfate
TEA-Carbomer
TEA-Lauryl Sulfate
TEA-Stearate
TEA-Tallate
Tetrasodium Pyrophosphate
Trimethylsiloxysilicate
Postitusi: 506

Postitatud: 14-04-2010 18:26


Selle nimekirja järgi peaksin kõik oma kosmeetikumid minema viskama.Nii kallid kui ka odavamad.
Postitusi: 2396

Postitatud: 28-04-2010 12:13


Tsiteeritud:

Selle nimekirja järgi peaksin kõik oma kosmeetikumid minema viskama.Nii kallid kui ka odavamad.


ei pea ju ära viskama. järgmine kord võid ju puhtamaid asju osta, kui nahast hoolid. valikut on küll, isegi eestis.
X