Postitusi: 1032

Kass võõraste inimeste kodus

Postitatud: 25-11-2010 10:42

Ei tea mida mõelda või mida teha. Elan eramajas ja mul on 2 kassi. Üks nendest armastab väga õues käia, ka halva ja külma ilmaga. Lumi näiteks ei takista teda üldse. Nii ma siis lasengi ta igapäev ikka õue, sest ta nii väga tahab minna. Sügisel aga ta enam hüüdmise peale ei tulnud tuppa. Tavaliselt ta tuli kohe paari hüüdmise järel jooksuga, aga enam mitte. Mõtlesin, et noh ju ta siis kuskil kaugemal on, kassid ikka rändavad ju. Õhtul peale 11 tuli siis minu kass lõpuks koju ja kui ma ta sülle võtsin, siis tundsin kohe sellist vastikut koni või vingu/suitsu haisu tema küljes. Mõtlesin kohe et isver kus ja kelle juures ta käinud on. Aga ei võtnud seda alguses eriti tõsiselt. Aga nüüd on iga õhtu nii, ta ei tule enne kella 23 hüüdmise peale koju. Kartsin kohe, et no äkki keegi on ta nagu endale võtnud vms, et äkki arvab, et on kodutu kass või midagi. Kuigi ta on mul väga hästi toidetud ja pikk karv on ka alati väga ilus sile ja tal on kaelarihm ka alati kaelas.
Aga nüüd eile, olin jälle mures, et kus kass on ja jälle peale 23 tuli koju, see kord ei pidanud ma jka hüüdma, vaid ta hüppas ise akna peale. Õues tuiskas ja ma imestasin, et ta on täitsa kuiv :S...kuidas see võimalik on. Ning see kord oli tal lisaks suitsu haisule juures ka nagu toidutegemise lõhn :S. Tõmbasin kohe jope selga ja mõtlesin, et näen ju kus kohast kass tulnud on, käpa jäljed viisid mind üle tänava naabri aeda. Ma ei julgendi edasi minna, et vaadata kas lähevad ukse ette või mitte :(.
Ilmselgelt on naabrid minu kassi hakkand tuppa laskma, ning ilmselt annavad talle ka süüa....aga nii ei või ju. Ta on ju minu kass ja nüüd nad on ta ära harjutanud sellega, et ta saab võõraste juures toas käia. Selline tunne nagu nad oleksid lihtsalt kassi endale võtnud. Kas nad nagu siis ei arvesta, et mina(õige omanik) muretsen ennast segaseks. Õhtuti kui töölt koju jõuan käin teda pidevalt hüüdmas. Kass käibki kodus nüüd ainult öösiti ja vahest ka päeval.
Võibolla ma muretsen üle, aga ikkagist. Mina ju ei lase teisi kasse endale tuppa, mis siis, et nad mul ukse taga käivad. Veel enam kui on kassil rihm kaelas, siis ju selge, et ta kellegi oma ja et peremees ootab oma lemmikut koju. :(

Tõesti ei tea mida teha :(
Postitusi: 6096

Postitatud: 25-11-2010 11:03


aga mine räägi naabrgiga. mulle see ka ei meeldiks. või jaluta kassi rihma otsas ringi
Postitusi: 10837

Postitatud: 25-11-2010 11:03


Ära lase teinekord kassi üksi välja, mine koos temaga :) Või räägi naabriga ja ütle, et sulle selline asi ei meeldi.
Postitusi: 2328

Postitatud: 25-11-2010 11:06


kindlasti räägi naabritega,äkki nad mõtlevad,et kass on välja visatud ja neil hakkas kahju temast:)
Postitusi: 1032

Postitatud: 25-11-2010 11:08


Eks ma pean rääkima minema jah nendega, süda ei anna muidu rahu, aga tõesti, kui ma õhtuti järjepidevalt käin kassi hüüdmas, kas siis nagu nad ei ole tõesti seda kuulnud.:(
Postitusi: 2483

Postitatud: 25-11-2010 11:12


praegust saad ju käpajälgede järgi vaadata kuhu kass suundub - ise vist " luuraks" kassi järgi ja vaataks kuhu ta suundub - kohe vist ei saa naabritele ka turja karata...
Postitusi: 1032

Postitatud: 25-11-2010 11:15


Seda ütles mulle mees ka eile õhtul, et pole ju kindel. Äkki käis lihtsalt ukse taga. Aga minu mõistus ütleb, et kui ta oleks kaugemalt tulnud, siis oleks ta ka lumepallina tuppa tulnud.
Postitusi: 2483

Postitatud: 25-11-2010 11:18


kassid on päris leidlikud. ma muidugi ei tea, kus sa elad ja mis sul õues on aga vb oli kuskil varjualuses (kuur, puuriit vms) või kükitas kuskil kuuseheki all.. aga samas ei tea jah, miks ta oleks seal pidanud passima, kui oleks saanud soojas toas olla.

aga kui sul aknad on naabri poole siis võta üks päev ette ja vaata mis seal toimub, kas su kass läheb ukse juurde ja kas ta lastakse sisse või ei.
Postitusi: 16806

Postitatud: 25-11-2010 11:29


Ära lase kassi enam õue. Kui ma oma kassi pärast ühe korra sedasi muretsema peaks ja on kahtlane kus ta käis, ma küll teda rohkem välja ei laseks. Teine võimalus, et räägi naabritega.
Postitusi: 1032

Postitatud: 25-11-2010 11:31


Eks ma olen natuke juba aknast üritanud vaadata ka. Kass mul armastab akna peal magada, mõtlesin, et kui ta peaks neil toas olema, siis on ehk seal ka aknale roninud. Aga neil on kardinad koguaeg ees. Ja seda ma ka ei näe, kas nad lasevad tuppa või ei, sest nendel on uks nagu hoovi pool, mitte tänava pool. :(

Kass on mul kahjuks kiibistamata ka, mõtlesin, et äkki nad nagu tahavadki teda endale ja suure hirmuga vist peaksin kassi igaksjuhuks ära kiibistama.
Postitusi: 1032

Postitatud: 25-11-2010 11:33


Tsiteeritud:

Ära lase kassi enam õue. Kui ma oma kassi pärast ühe korra sedasi muretsema peaks ja on kahtlane kus ta käis, ma küll teda rohkem välja ei laseks. Teine võimalus, et räägi naabritega.


Täna hommikul mõtlesin sama, et ei lase õue ja kogu lugu, aga ta hakkab nii jubedalt nutma padja peal otse kõrva kui ma teda õue ei lase. Täna tahtis kell 6 õue minna.
X