Postitusi: 54

Raamatunurgake.

Postitatud: 04-01-2011 19:00

Tere.

Kas oleks võimalik buduaari teha selline kohake , kus saab teada , mida uut ja põnevat on teised lugenud( juhul kui seda veel ei eksisteeri) ? Koha, kus teised soovitavad raamatuid ning räägivad mida nad üldse loetust arvavad . Minu kui raamatusõbra jaoks oleks selline koht väga huvitav, mis teie arvate?:)
Postitusi: 10085

Postitatud: 04-01-2011 19:08


Minugi poolest hea idee. Jõuan küll vähe sellist ilukirjandust lugeda, kuid huvitatud olen küll.


Lugesin suvel seda palju kiidetud Sofi Oksaneni "Stalini lehmad"-sid - ei olnud minu arust põnev. Rohkem selline halamine ja läbiv teema oli söömishäired.
Postitusi: 439

Postitatud: 09-01-2011 21:56


Mul on hetkel käsil kolm raamatut: "Sada sajandi sõnalavastust", "Seitse" ja "Rõivas & mood arenugulugu"
Esimene ja teine on teatriga seotud. Teine räägib seitsmest näitlejast selline intervjuu põhine.
Kolmas nagu nimestki aru saada riide ja moe arengust.
Postitusi: 2

Postitatud: 10-01-2011 00:24


kahjuks pole viimasel ajal lugenud, kuid soovitan lugeda Charles Bukowski "Naised" ja miks ka mitte Juha Voorineni "Jooma hullu päevaraamat"
Mälemad on täis paksult musta huumorit ja roppusi. Kuid mõistuse piires. Kellel huvi, siis raamatukogudes kindlasti olemas :)
Postitusi: 444

Postitatud: 10-01-2011 00:30


Kuna kooli kõrvalt aega suht vähe, siis jõuan peamiselt ainult kohustuslikku kirjandust lugeda. Viimane oli "Kuristik rukkis"
Kindlasti oleks tore saada soovitusi, et milliseid raamatuid lugeda :)
Postitusi: 129

Postitatud: 10-01-2011 00:56


Oi, hea idee;)Endal sai just loetud raamat"Ettelugeja" Bernard Schlink, see on saksa keelest tõlgitud romaan, täiskasvanud naise ja 17 aastase poisi vahel.Väga hea raamat on, olen sellest siiamaani väga vaimustuses kuigi loen hetkel teist raamatut ja selleks on Paulo Coelcho "Veronika otsustab surra".Soovitan mõlemat raamatut soojalt!:)
Postitusi: 5867

Postitatud: 10-01-2011 01:05


mina olen poolt. vaevalt minu viimase aja lugemus siin paljude lugemusega kattub, aga mine sa tea. pealegi on klassikud alati hea teema.
raamatusoovituste vastu pole ka midagi (coelhot siiski väga lugema ei kutsu, soovitatagu palju tahes). siis oleks ju tore teiste lugenutega arutleda ja analüüsida, sest tihtipeale saavad erinevad inimesed samast tekstist erinevalt aru ning tekst tekitab erinevaid emotsioone.
kindlasti jääks see rubriik suhteliselt hõredaks, aga see ei tohiks ju ometigi heidutada.
Postitusi: 3680

Postitatud: 10-01-2011 01:25


Mina olen ka sellise rubriigi poolt, aga ei teagi kuidas see välja peaks nägema. Kas mitte ei piisaks ka ühest teemast siin foorumis, sest nagu eelpool mainiti, siis kindlasti jääks see rubriik hõredaks.

Coelho fenomenist ei saa ka aru, lihtsalt hea pr töö, samadest teemadest on varasemalt kirjutatud nii-nii palju. Ja on muudki filosoofilist kirjandust, minu jaoks nende teiste autorite kõrval jääb Coelho ikka väga nõrgaks. Aga see minu isiklik arvamus ja kindlasti hea kerge lugeda naistekate kõrvale just vähema lugemusega inimestel ning kindlasti on Coelho oma elu väärtuste kirjeldamisega toonud rohkem lugemise juurde inimesi ja ka võib-olla äkki eneseotsingutelegi.
Postitusi: 1263

Postitatud: 10-01-2011 01:57


Iseenesest väga hea idee, aga kahjuks pole siin foorumis ringi liikudes eriti muljet jäänud, et Budutibidel lugemiseks aega üle jääb.
Postitusi: 784

Postitatud: 10-01-2011 10:10


Mina loen praegu Dickensi raamatut "David Copperfield". See on ühe mehe elulugu alates tema sünnist. Arvatakse, et suur osa sellest raamatust põhineb Dickensi enda elulool. Praegu olen poole peale, kus peategelane on u 20-aastane. Kohati kurb, aga väga mõtlemapanev raamat erinevatest inimtüüpidest.

Enne seda lugesin B. Stokeri raamatut "Dracula" ehk siis kõikide "Videvikkude" jms eelkäija. Eriti meeldis mulle raamatu algus, kus üks noor mees krahvil külas oli ja kuidas ta aegamisi mõistma hakkas, kes krahv tegelikult on.

Järge ootab Defoe "Robinson Crusoe".
Postitusi: 5209

Postitatud: 10-01-2011 10:32


Tom Rob Smith
"44.Laps"
Räägib Stalini Nõukogude liidust-kui paradiis see on ja ,et seal kuritegusi ei eksisteeri.
Üks mees,aga otsustab selle väite ümber lükata.
Raamat on väga hästi ja põhjaliku kirjeldusega.
Esime peatükk on sõjaajast,kui küla rahval polnud süüa ja kõik kassid rotid,koerad olid juba söödud.
Kudas üks poiss leiab kassi ja otsustab kassi jahti minna.Aga jahitavaks osutub hoopis Tema.
Väike poiss lihtsalt tapetakse ja süüakse ära.
X