Postitusi: 54

Raamatunurgake.

Postitatud: 04-01-2011 19:00

Tere.

Kas oleks võimalik buduaari teha selline kohake , kus saab teada , mida uut ja põnevat on teised lugenud( juhul kui seda veel ei eksisteeri) ? Koha, kus teised soovitavad raamatuid ning räägivad mida nad üldse loetust arvavad . Minu kui raamatusõbra jaoks oleks selline koht väga huvitav, mis teie arvate?:)
Postitusi: 172

Postitatud: 16-10-2013 00:33


Viimasel ajal nii vähe aega lugemiseks olnud. Noortele mõeldud raamatutest on meelde jäänud ''Liblikasonaat''(ei vajanud erilist süvenemist, aga mustemas toonis raamatud on alati kuidagi hingelähedased olnud) ja ''Pruutneitsi''(polegi vist päris tiinekate raamat, keerulisema tekstiga juba ja vast rohkem süvenemist vajav). Koolis kohustusliku kirjandusena läks hullult peale ''Taeval ei ole soosikuid'', lugenud vist oma 5 korda juba, ja peakski uuesti käsile võtma. :D
''Inger'' oli ka üks sellistest lihtsamapoolsetest raamatutest mis peale läks.
Postitusi: 31784

Postitatud: 16-10-2013 08:46


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Steve Jobsi raamat hetkel käsil.
Mul ka seisab see juhuslikult riiulil, aga vot pole jõudnud veel kätte võtta. Pole ka eriti mingit tagasisidet kuulnud, võib-olla just seetõttu. Nii et kuidas tundub?


Ma olen suht alguses hetkel, aga mulle tundub huvitav küll.
Steve oli põnev inimene, kogu oma äärmustega. Soovitan lugeda küll.
Postitusi: 6096

Postitatud: 16-10-2013 09:19


[tsiteeri]Tom Rob Smith
"44.Laps"
tsiteeri]

Olen ka ise seda lugenud ja jube hea. Soovitan kindlasti. Nõukogude teemalisest soovitan kindlasti ka Simon Montefiore romaani „Sašenka". Raamatu tegevus algab Oktoobrirevolutsiooniaegses Peterburis. Rikka pere tütar Sašenka liitub bolševikega. Ta oli kirglik erakondlane, kes uskus, et nad tõesti muudavad Venemaa paremaks. Ta abiellus teise noore silmapaistva erakondlasega ja oma aktiivsuse tõttu tõusid üsna kõrgele. Raamatutegelased ja konkreetsed sündmused on enamasti välja mõeldud, kuid siiski kirjeldab raamat väga reaalselt seda, mis tol ajal seal toimus. Turvaliselt ei saanud tunda ennast isegi Stalini liitlased. Stalini "hakklihamasinasse" kadusid miljonid ja puhastustöö tehti mingite pliiatsist väljaimetud süüdistuste põhjal ka liitlaste hulgas. Raamat kirjeldabki Sašenka ja tema mehe edu ja seejärel traagilist surma, tolleaegset elu Venemaal, kus keegi ennast turvaliselt tunda ei saanud.

Hetkel on mul pooleli "Söö, palveta ja armasta". Mõtlesin, et loen ka siis selle läbi. Täita ok raamat. Selline mõnus kerge lugemine. Raamatu tegevus toimub siis kõigepealt Itaalias, siis Indias ja lõpuks Indoneesias. Olen nüüd Indoneesia juures. Itaalia osa meeldis mulle väga. India oli minu jaoks natuke igav, põhimõtteliselt kogu jutt käis mediteerimise ja usu ümber. Indoneesias on taas teemakorral väheke maisem elu ja raamat on jälle kohe palju huvitavam.

Veel soovitan Marc Levy "Vabaduse lapsed". Raamat kirjeldab elu II MS aegses Saksamaa poolt okupeeritud Prantusmaal ja kohalike noorte põrandaalusest vastupanu võitlusest natside vastu.

Stephen Leather "Isiklik tantsija" Tegevus toimub 90ndate Bangkokis. Peategelaseks on mees, kes armub ühte stripparisse/prostituuti ja usub naiivselt, et ta suudab naist muuta, ta ainult endale saada. Raamat kirjeldab väga reaalselt Bangkoki kultuuri, ööelu, prostitutsiooni. See koht on täis tüdrukuid, kes teenivadki lisatasu sellega, et keeravad mõne lääne mehe ümber sõrme, räägivad, et mees on tema ainus, lubavad, et edaspidi ainult tantsivad, pressivad kõvasti raha välja. Enamikel meelstel võtab väga kaua aega, et aru saada, et naine lihtsalt valetab. Nende naiste jaoks on selline elu normaalne, aga läänemehed seda ei mõista. Nii ka raamatu peategelane ja talle lõppes kogu see jama ta enda surmaga

Ja loomulikult meeldivad mulle ka Thomas Harrise "Punane draakon", "Voonakeste vaikimine" ja "Hannibal".

Hetkel lõpetan, sest muidu läheb jutt juba liiga pikaks
Postitusi: 10837

Postitatud: 21-10-2013 09:00


Lugesin ka nüüd Tom Rob Smith "44. laps" ja Bernhard Schlink "Ettelugeja" läbi ja jäin mõlemaga rahule.
Leidsin ka ühe blogi: http://lugemik.blogspot.com/. Hakkan seda sirvima ja valin mõned raamatud välja :)
Postitusi: 10837

Postitatud: 23-10-2013 13:51


Hetkel on Dan Brown "Inglid ja teemonid" käsil. Kuidagi uimane, liiga palju kirjeldavat osa ja kunstiajalugu. Pidevalt lähevad mõtted mujale uitama :D
Ei tea kas tema "Da Vinci Kood" on sama uimane, see ootab mul järjekorras?
Postitusi: 31784

Postitatud: 23-10-2013 14:02


Da Vinci kood oli küll põnev. Ühe jutiga sai läbi loetud, sest sisu oli nii kaasahaarav ja koguaeg oli mingi action.
Postitusi: 260

Postitatud: 23-10-2013 15:49


Lugesin just läbi John Green'i inglise keelse raamatu "Looking for Alaska" Eesti keeles seda kahjuks pole aga raamat on ikka super hea! Minu uus lemmik :)
Postitusi: 5220

Postitatud: 23-10-2013 16:18


Mulle ka Dan Brown väga meeldib. Digital fortress oli natuke igavam kui teised, aga siiski täitsa loetav.
Mul seisab raamaturiiulis Inferno, aga pole veel jôudnud alustada. Kas keegi on lugenud?:)
Postitusi: 10837

Postitatud: 05-11-2013 10:55


Lugesin nüüd Lars Kepler "Hüptnositöör" ja "Painajalik leping". Mõlemad on väga head!
Postitusi: 6096

Postitatud: 03-04-2014 09:40


Guy Sajer "Unustatud sõdru", 2 osa. Väga põnev ja samas väga masendav. Räägib saksa sõduri läbielamistest II maailmasõjas. Täitsa huvitav oli vahelduseks lugeda ka saksa sõduri vaatenurgast. Hitleri tegude tõttu on meeidas kujutatud saksa sõdureid alati mingite ülbete ja kalkidena. Ma pole kunagi varem ühtegi nii reaalselt sõjaraamatut lugenud. Tavaliselt kujutatakse sõdureid kui kartmatuid kangelasi, kes vapralt surmale vastu astuvad. Seal rääkis autor aga ausalt, millist surmahirmu nad tegelikult tundsid, näljast ja muudest jubedatest asjadest.
X