Postitusi: 2849

Tõsielul põhinevad raamatud

Postitatud: 02-07-2011 14:37

Kas keegi oskab soovitada tõsielul põhinevaid raamatuid, mis on põnevad ja köitvad.

Ma ise lugesin viimati raamatut "Elusalt põletatud", mida olen andnud ka sõpradele ja kolleegidele lugeda, ka nemad on olnud sellest raamatust vaimustuses. Raamat ise muidu rääkis sellest, kuidas Jerusalemma lähedal elas koos perega noor tüdruk (need kes kannavad neid musti hürpe seljas) ja siis neil on selline traditsoon või reegel, et naised ei tohi meestega rääkida, neile silma vaadata ja eriti seda siis kui nad ei ole abielus. Tüdruk ise armus ära oma naabrimehesse, kes käis ka kord tema isalt kätt küsimas, kuid isa ei saanud lubada neil abielluda, kuna tüdruku vanem õde ei olnud abielus. Kui vanem õde ie ole abielus, siis ei saa ka noorme õde ennem abielluda, kuid anemat õde keegi ei tahtnud. Tüdruk otsis ise kontakti naabrimehega ja siis lõpuks nad kuskil põllul magasid ja tüdruk jäi rasedaks. Ta üritas seda varjata ja kui isa küsis ka sa oled rase, siis ütles, ei ole. Isa küsis, milla sul päevad olid, siis tüdruk ütles, etjust olid ja siis isa ütles, et kui järgmine kord hakkavad, siis pead mulle näitama. Tüdruk üritas päevasid tekitada endale kiviga kõhtu tagudes ja ka last tahtis nii kaotada,kuid see ie õnnestunud. Ühel õhtul leidis ta pere nõu pidamast, et kes ta ära tapab ja kuidas. Seejärel ühel päeval oligi maja perest tühi, majas oli ainult kõige vanema õe mees, kes siis näita,s et ta aitab teda, kuid tegelikult valas bensuga üle ja pani põlema. Tüdruk,s iiski viidi haiglasse naabrite poolt ja seal teda ka väga ei aidanud keegi. Seal sünnitas ta ka oma lapse, kuigi ta oli üleni põlenud, ei mingit valuvaigistit, ega ka keegi ei aitanud teda sünntiusel. SIis üks proua hakaks teda aitama ja suutis ta pRantsumaale toimetada, kus ta siis praegult elab koos mehega. Tal küll on kehal kohutavad armid aga tal on olemas nüüd kolm last. Pere arvab, etta on surnud.

Kas keegi oskab selliseid raamatuid soovitada või noh vähemalt sama põnevaid:):p
Postitusi: 3779

Postitatud: 11-07-2011 18:22


Kui sulle selline tõsielu meeldib siis soovitaks valget sarja. Neil on raamatuid lähis-ida naistest, orjapidamisest inglismaal, Bin Ladeni venna naisest jne. Üks hea raamat on Kõrbelill selles sarjas.
Postitusi: 1720

Postitatud: 11-07-2011 18:31


Musta pori näkku(Y)
Postitusi: 1542

Postitatud: 12-07-2011 21:20


Tsiteeritud:

"Kaotatud au-d" soovitaks isegi, lugesin selle päevaga läbi.
Lisan siia raamatu kirjelduse:
Dalia oli noor ilus moslemineiu, kes elas koos perega Jordaania pealinnas Ammanis. Kahekümne viie aastasena armus ta ootamatult katoliku usku kuningliku armee majorisse Michaelisse. Muhamedlannadel on aga keelatud katoliiklastest meestega suhelda. Ehkki Dalia ja Michaeli vahekord oli siivus, ning ehkki nad segasid hoolega jälgi, hakkas Dalia vend midagi kahtlustama ja otsustas oma perekonna au päästa.
Norma Khouri kirjutas selle raamatu oma sõbranna Dalia mälestuseks. Sellega juhib ta maailma tähelepanu aumõrvadele, mis on Jordaanias tänini laialt levinud.
Lugesin ka selle päevaga läbi:) Suurepärane ja huvitav! Kindlasti soovitan:)
Postitusi: 3095

Postitatud: 12-07-2011 21:42


Lugesin oma pooleli jäetud raamatu ka läbi(üle 500lk) "Kord olin ma printsess" Jacqueline Pascarlilt. Väga kurb raamat mõnes mõttes.
Lugu räägib tüdrukust, kellel oli väga raske lapsepõlv ja teismelisena kohtus ta ühe mehega, kes oli prints. Nad muidugi abiellusid aga mida aeg edasi, seda hullemaks mees muutus. Sõimas, lõi, vägistas ja piinas teda iga hinna eest. Kuna jutt käib ka islamiusust, siis naine teadis, et erilist abi loota, kuskilt ei ole. Pärast esimese lapse(poja) sünnitamist, läks mehe käitumine hullemaks ja, kui nad teise lapse(tütre) said ning mees abiellus veel 1.naisega, otsustas varsti naine mehe juurest ära minna.
Sai kuidagi riigist välja ja hakkas mööda kohtut käima.Ehitas oma elu uuesti ülesse, leidis uue mehe .Lõpuks sai lapsed endale aga isal oli siiski õigus neid vaatamas käia. Ühel päeval aga mees ei toonud lapsi koju ja sahkerdas nad kodumaale tagasi, usu pärast ja pärija. Hakkas lõputu meedia kära, ta oli pidevalt enesetapu äärel. Lõpuks hakkas ta enda suguseid aitama ja lapsi ta raamatu lõpuks ikkagi kätte ei saanud.
Kuigi nüüd googlet kasutades, said nad kõik uuesti kokku, kui lapsed täiskasvanud olid, niiet lõpp hea, kõik hea!:)
Postitusi: 1542

Postitatud: 14-07-2011 13:30

"Fatwa: elu surmahirmus"


autor: Jacky Trevane

Raamatu ülevaade:

Kui Jacky sõitis oma elukaaslase Dave´iga Egiptusse puhkust veetma, oli ta 23-aastane. Tänavasaginas Dave´i silmist kaotanud Jacky kukkus, väänas jala välja ja lasi kenal rüütellikul egiptlasel Omaril end tänavalt üles korjata. See oli armastus esimesest silmapilgust. Suutmata oma tunnetele vastu panna, abiellus ta enne puhkusereisi lõppu Omariga. Kolinud vanemate vastuseisust hoolimata Kairosse elama, muutusid Jacky kaunid unistused hoopis õudusunenäoks. Sellel pingelisel lool justkui polegi lõppu. Isegi praegu, mil Jacky on tagasi Ühendkuningriigis, elab ta surmaähvarduse hirmus ning peab olema lakkamatult valvel, et kaitsta ennast ja oma tütreid, sest iial ei tea, mis neid järgmise nurga taga oodata võib...


SOOVITAN;)
Postitusi: 3680

Postitatud: 14-07-2011 13:56


[tsiteeri]

Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Pille Hanni "Ma armastasin kiskjat." Tallinna inimestele kindlasti huvitav, nimelt siis lugu inimsöömisjuhtumist nii 70ndate lõpul, 80ndate algul. Raamatu autor on nn Inimsööja lesk, kes kinnimajas pikalt oli.Nii-nii selle raamatu ma pean läbi lugema, tundub põnev.

See on tõesti äge. Mulle isiklikult eriti meeldib, et ta on just lugu siitsamast. Natuke isegi õudne on.


Mina soovitaksin ka seda, :)[/tsiteeri]

Kas ta raamatus kahetseb ka, et liiga hilja suu lahti tegi? Järgnevad ohvrid oleksid ju olemata olnud. Mõnikord mulle tundub, et temasse suhtutakse kui kannatanusse, aga tegelikult oli kaassüüdlane.
Postitusi: 214

Postitatud: 15-07-2011 11:27


"Putini Venemaa"
Postitusi: 19128

Postitatud: 26-07-2011 20:28


Tsiteeritud:

Pille Hanni "Ma armastasin kiskjat." Tallinna inimestele kindlasti huvitav, nimelt siis lugu inimsöömisjuhtumist nii 70ndate lõpul, 80ndate algul. Raamatu autor on nn Inimsööja lesk, kes kinnimajas pikalt oli.


Lugesin ka viimati.Väga hea raamat.
Postitusi: 462

Postitatud: 26-07-2011 20:31


Tsiteeritud:

Musta pori näkku(Y)


Jõudsid ette;)
Postitusi: 3530

Postitatud: 26-07-2011 20:35


jätan märgi maha :) otsisingi just raamatuid mida igavuse peletamisex lugema hakata :)
X