Postitusi: 1559

Beebipillide mõju nahale

Postitatud: 28-11-2011 16:36

Küsimus nendele, kes on võtnud pille. Kuidas pillid mõjutavad teie näonaha seisukorda?

Ma pole kunagi pille kasutanud, aga hetkel on näonahk nii korrast ära läinud (vaatamata sellele, et ma võtan kangeid antibiootikume olukorra parandamiseks) ja ma olen kuulnud, et pillid teevad naha täitsa klaariks
Postitusi: 4929

Postitatud: 28-11-2011 16:45


võtad sellepärast antibiootikume, kes kurat sulle sellise asja pärast antibiootikumid välja kirjutas?

jah, ja on olemas ilupille, kuid need maksavad rohkem kui tavalised pillid
Postitusi: 1559

Postitatud: 28-11-2011 16:50


Tsiteeritud:

võtad sellepärast antibiootikume, kes kurat sulle sellise asja pärast antibiootikumid välja kirjutas?

jah, ja on olemas ilupille, kuid need maksavad rohkem kui tavalised pillid


see ongi väga imelik, et need rohud pole mõjuma hakanud nii nagu peaks. ma lähen kohe uuesti arsti juurde ka, nii et siis saab teada, mis arst selle kohta ütleb
Postitusi: 4929

Postitatud: 28-11-2011 17:04


no see pole üldse normaalne,et sulle kirjtuatakse välja antibiootikumid. ( need ei ole tervisele üldse kasulikud ju ja on paremaid võimalusi akne raviks) kõigepealt mine näonahaga uuringule, nemad soovitavad sulle seal, mis oleks kõige parem ja õigem
Postitusi: 1792

Postitatud: 28-11-2011 17:10


Akne raviks kirjutatakse ka antibiootikume välja!

Ise kasutan Yaz pille ja ei ole märganud,et oleks näonahaga imesid teinud,põhjuseks võib olla ka see,et mul pole kunagi näonahaga probleeme olnud.
Postitusi: 1559

Postitatud: 28-11-2011 18:39


Tsiteeritud:

no see pole üldse normaalne,et sulle kirjtuatakse välja antibiootikumid. ( need ei ole tervisele üldse kasulikud ju ja on paremaid võimalusi akne raviks) kõigepealt mine näonahaga uuringule, nemad soovitavad sulle seal, mis oleks kõige parem ja õigem


kõige viimane võimalus ongi antibiootikumid muideks. alati ei mõju kreemid ja vedelikud, mida peale määritakse. ja eks ikka nahaarst kirjutab neid välja ja vaatab ka enne näkku, mida tasub kirjutada
Postitusi: 2252

Postitatud: 28-11-2011 21:42


Sõin eelmine aasta keskõrvapõletku tõttu antibiotse. Enne seda oli näonahk jumala ilus ja klaar, peale rohtusid tekkisid punnid, mis siiamaani ei taha ära minna. Ise ei soovitaks neid süüa, kui just pole elu ja surma küsimus, sest ab-d tapavad kehas ka kõik head bakterid.
Postitusi: 29425

Postitatud: 28-11-2011 21:45


Mul on nahk ilus puhas ja klaar,aga krt pillid on nüüd liiga kuivaks naha teinud.
Postitusi: 3558

Postitatud: 28-11-2011 21:45


Ma lisan siia, et minul on alati hea näonahk olnud ja pille süües see ka nii püsis. Aga siis, kui ma söömise lõpetasin, siis ohsajuudas milliseks minu ilus näonahak läks, õudused kuumis. Tõsine punnivinn olin ja lahti ei saanud, nüüd kui pillide söömise lõpetamisest on möödas nii 4 aastat hakkab asi jälle kontrolli alla saama. Vaev on olnud meeletu. Soovitan enne mõelda, kui neid sööma hakata. Kuigi eks see individuaalne ole.
Postitusi: 663

Postitatud: 28-11-2011 21:51


Mu õele kirjutati ka kunagi halva näonaha pärast väga tugevad rohud välja (Roaccutane vms), ja tundus et need ka algul tegid pigem hullemaks, kuid lõppkokkuvõttes siiski aitasid.

Ma ise olen juba mõnda aega pille võtnud (rasestumisvastase eesmärgiga) - enne oli mul suht ok nahk (mõni üksik punn aeg-ajalt), kuid nüüd pole pillide võtmisest alates ainsatki punni näos olnud (ligi 2 aastat siis). Ei tea, kas on pillidest, vb lihtsalt "kasvasin" sellest välja vms...

Igaljuhul soovitan eelkõige arstiga nõu pidada, sest iga inimene on erinev;)
Postitusi: 313

Postitatud: 29-11-2011 11:26


Esiteks, paljudele eelnevatele teadmiseks, et antibiootikume on erinevaid ning need mõjuvad erinevatele bakteritele. Seega see, et üks antibiootikum kunagi-kellelgi põhjustas näonaha halvenemist ei tähenda kindlasti seda, et nad seda alati teevad. Kui arst määras näonaha raviks antibiootikumid, siis juu tal oli alust arvata, et selle probleemi taga on mõni bakteriaalne infektsioon.
Kahtlustan, et teemaalgatajal poleks ka pillidest väga kasu - need aitavad pigem siis kui punnid on tingitud hormonaalse tasakaalu häirest. Eeldan, et su arst oleks seda varianti juba enne kaalunud. Lohutuseks siiski mainin, et antibiootikumravi ei pruugigi kohe tulemusi anda, võib minna nädalaid, et tulemusi näha. Soovitan aga, nagu ikka ja alati, seda kõike oma arstiga arutada.
X