Postitusi: 9

Ettekandja töö ja palk

Postitatud: 16-12-2011 15:15

Tere!

Soovin infot ettekandjate palga kohta.
Tõsiselt oleks vaja teada, sest kolin välismaalt tagasi Eestisse ja otsin korterit ja oleks vaja teada kui palju ma umbes teenima hakkan. Siis tean ka millist korterit lubada saan.
Leidsin kuskilt mingi vana informatsiooni aastast 2008, et ettekandjad teenisid koos tipiga ikka üle 10 000 krooni. Et palk oli umbes 8000 pluss tipp umbes sama.
Kas hetkel on seis sama? Palk oleks mingi 500 euri ja tipp sama?

Võibolla kõlab see küsimus natuke ebaviisakas, aga olgem ausad, tänapäeva Eestis elades peab kõigest 10 küünega haarama, et ellu jääda.
Kas keegi oskab soovitada, millistes kohvikutes/restoranides saab rohkem tippi? Reaalsus on ju see, et arveid on vaja maksta ja raha peab jätkuma ... Pean ka oma õde ülal pidama, sest meie vanemad ei saa meid toetada. Siiani on see olnud võimalik, palk oli 1500 euri kuus, aga nüüd kui Eestisse tagasi (koduigatsus niiii suur!) ma ei saa ju sellist palka oodata.
Aga oleks vaja ju ellu jääda!

Lisaks, Mis palgasoov mul peaks olema? Kas Eestis on 3 euri tunnis ettekandja töö eest liiga palju küsitud?

Palun andke nõu. Pean suutma maksta korteri, söögi, arved jne meie kahe eest. (Õde käib keskkoolis ja töötamiseks pole piisavalt vanust).

Suur aitäh kõigile, kes aitavad soovitustega :)
Postitusi: 685

Postitatud: 16-12-2011 16:57


Hästi unistad :)
Postitusi: 968

Postitatud: 16-12-2011 17:02


Paar aastat tagasi töötasin tallinna vanalinnas ühes baaris, palk miinimum + tipp. Ja kusjuures tipp oli 2x niipalju kui mu palk kuus. Elasin kenasti ära. Aga tipi saamiseks peab vaeva ka nägema ;) Purjakil sommidelt saab seda kergesti. edu
Postitusi: 1002

Postitatud: 16-12-2011 17:03


Tippi reaalse sissetulekuna küll arvestada ei saa - see nii suhteline. Kui töötad nt. restoranis, kus palju ettetellitud peolaudu, siis jootraha ei jäta keegi - tasutakse vastavalt juhi hinnapakkumisele.

Palk oleneb ka linnast, aga sa vist pidasid silmas Tallinna? Seal mõnevõrra kõrgemad palgad, kui nt. Pärnus, aga siiski unistad vist veidi liiga palju :)
Postitusi: 6307

Postitatud: 16-12-2011 17:12


Natu madalalt lendad, aga parem kui mitte midagi. Lähtudes kogemustest tegin mõned kalkulatsioonid ja üle 400€ kuus naljalt loota pole.
Postitusi: 9

Postitatud: 16-12-2011 17:16


Haha,
aitäh vastamast. Unistan tõesti, aga ei kujutaks elu ette ka koguaeg negatiivsete mõtetega ringi käies. Kui ma nüüd mõtleksingi nii, et oh issand jumal ma ju nüüd suren ära kui Eestisse tagasi lähen ja oh ma vaesekene küll, siis tõesti nii lähekski.

Räägingi Tallinnast ja loomulikult nendest kõige parematest kohtadest, vanalinnast jne. Hakkaksin tööle täiskohaga ja loomulikult ei hakka ma tagumiku peal istudes kuninganna elu ootama. Paneksin ikka energia ja tahtejõu töösse ja ma usun, et justnimelt positiivse suhtumisega lööb läbi. Aega ja jõudu mul selleks on.

Aitäh neile, kes tõid näiteid enda kogemusest.

Olge teie ka veidi rõõmsameelsemad ja positiivsemad :)

Keegi veel teab justimelt Tallinna kohta, et kas vanalinnas ja kesklinnas töötades on vahe? Kujutan ise ette, et siiski Raekoja plats on see kõige populaarsem turistide koht .... ?
Postitusi: 6452

Postitatud: 16-12-2011 17:28


kodumaa igatsus on suur?ma ei taha midagi halba öelda, aga kas poleks parem tulla külla müneks ajaks, kuigi siiski jääda välismaale elama?sa võiksid ju välismaal ka kolitustel käia ning veel parema tööd saada!mina sulle ei soovita tagasi tulla!
Postitusi: 9

Postitatud: 16-12-2011 17:28


Ja ma tean paari õnnetut sõbrannat, kes endale ise meelsasti vee peale tõmbasid. Tartus töötades palgaga ametlikust miinimumist väiksema (ümbriku!)palgaga.
Selline on olukord jah siis, kui koolis käid ja eriti valida ei saa, kus ja kui palju töötad.
Kuna keegi mainis siin enne, et saigi 3 euri tunnis, siis julgen isegi nüüd seda küsida.
Olen jäära tähtkujust, kui teate millised nad on ... Kui tööle saan selle palgaga, siis hakkab tuld lendama ja kõik turistid hakkavad maagilisel kombel mu ees rahakotte tühjendama, hahahahaaa.
Postitusi: 9

Postitatud: 16-12-2011 17:31


Tsiteeritud:

kodumaa igatsus on suur?ma ei taha midagi halba öelda, aga kas poleks parem tulla külla müneks ajaks, kuigi siiski jääda välismaale elama?sa võiksid ju välismaal ka kolitustel käia ning veel parema tööd saada!mina sulle ei soovita tagasi tulla!Ma tean, et sa ei soovita. Eestis mitte kellelegi ei meeldi. Aga mul on veidi teistsugused väärtused elus ja veidi kõrini välismaalaste ahnusest ja lollusest.
Sinu lohutuseks ütlen, et ei plaanigi siia igavesti jääda, vaid aastakeseks, sest reisimise pisik on liiga suur.

Tahan lihtsalt aega maha võtta ja nautida neid pisikesi asju, mida leidub ainult Eestis! Neid ei märka ega väärtusta enne, kui välismaal elamise ja töötamise kogemus on käes.
Postitusi: 1462

Postitatud: 16-12-2011 17:46


mul tuttav töötab volga restos tartus ja saab ka umbes 300 pluss tipp, mida ks vähe, raba teise töökohaga kõrvalt et üksi koos lapsega ära elada....
nii et edu!
Postitusi: 1002

Postitatud: 16-12-2011 17:46


Ja vanalinnas on ju igas restoranis üks vaba ettekandja töökoht sind ootamas? Mitte keegi peale sinu ju ei otsi tööd?

P.S ma ei ole pessimist, vaid realist.
X