Postitusi: 192

Viirpapagoid

Postitatud: 18-03-2012 16:31

Tere!

Tekkis huvi papagoide vastu ning igatsen nii väga looma koju.
Viirpapagoide omanikud rääkige negatiivsetest ja positiivsetest külgedest :)
Postitusi: 12250

Postitatud: 18-03-2012 17:20


Tsiteeritud:

Viirpapagoid soovitan võtta kindlasti kasvatajalt, sest enamasti poelinnud ei ole inimestega harjunud, nad elavad sunniviisiliselt kokku panduna ning ei pruugi hiljem inimesega kiinduda. Mul omal oli 4 kasvatajalt võetud lindu, 2 emast ning 2 isast, kellest hiljem said kenasti 2 paari.
Papagoid saab kergelt välja treenida, kui Sul on järjepidevust. Minu omad käisid kõik sõrmel ja lasid end katsuda ka väljaspool puuri. Kui päeva ajal on vaja vaikust (nad on tõesti väga lärmakad), siis tuleks panna puurile tume kate peale, aga seda mitte liiga tihti teha, sest see võib nende biloogilise kella sassi ajada.
Arvestada tuleb sellega, et neil on päris pikk eluiga ja see ei ole 100% kindel, et nad Sind usaldama hakkavad. Minul oli 1 emane, kes lasi küll end katsuda ja käis ka sõrmel, kuid päriselt kunagi ei usaldanud mind 100%, nii nagu teised.
Aga muidu.. on nad väga armsad seltsilised, kellega ei hakka kunagi igav :)


Mul on siin ka osad poest ostetud, ja kui piisavalt tegeleda, siis harjub kenasti inimesega, ja tuleb näpule küll!:) Mul kaks poest ostetud lindu on lausa nii sõbrad, et kohe, tuppa lendama luban, on mõlemad mul õlal.:)

Samas see päevasel ajal katte peale panemine ei ole vähemalt minu meelest küll asi, mida teha...aga noh, eks igaüks teab ise.:)
Postitusi: 12250

Postitatud: 18-03-2012 17:22


Tsiteeritud:

Minu omad ka automaatselt jäid vait, kui ma kasvõi päeva ajal voodisse pikali viskasin.


Meil jälle sellist asja ei ole!:) Kohe, kui nähakse, et ma pikali olen, ja silmad ka kinni on, siis ronitakse mulle näkku ringi turnima, ja karjutakse otse kõrva! (Mul nad enamus ajast lahti.)
BBY
Postitusi: 3064

Postitatud: 18-03-2012 17:43


lärmakad küll, aga väga armasad ja hooldamise peale ei kulu palju ka :)
Postitusi: 5802

Postitatud: 18-03-2012 17:53


Tsiteeritud:

Samas see päevasel ajal katte peale panemine ei ole vähemalt minu meelest küll asi, mida teha...aga noh, eks igaüks teab ise.:)


Noh eks seda kasutasingi hädakorras, mitte ei toppinud katet siis, kui üle viskas. Mulle lausa meeldis nende kädistamine, olin sellega nii ära harjunud :)
Postitusi: 170

Postitatud: 18-03-2012 18:00


kuidas nende poegimisega lood on? kaua tiinus kestab ja kes teab rääkida sellest rohkem?
Postitusi: 12250

Postitatud: 18-03-2012 18:02


Tsiteeritud:


Noh eks seda kasutasingi hädakorras, mitte ei toppinud katet siis, kui üle viskas. Mulle lausa meeldis nende kädistamine, olin sellega nii ära harjunud :)


Vahel harva pole vast hullu.:) Ma ise pole lihtsalt kordagi raatsinud nii teha.:)
Postitusi: 177

Postitatud: 18-03-2012 18:07


Ei lärma nad midagi, kui valge on siis laulavad , öösel pannakse puurile tekk peale ja ei tee nad piiksugi endal olid üle 10 aasta viirpapakoid kahjuks nüüd sügisel suri viimane ära. Ühed ilusad ja kui on jaksu nendega tegeleda siis ta targad linnud :)
Postitusi: 12250

Postitatud: 18-03-2012 18:11


Tsiteeritud:

kuidas nende poegimisega lood on? kaua tiinus kestab ja kes teab rääkida sellest rohkem?


Viirpapagoi valib üldjuhul endale paarilise kogu eluks. Alati ei pruugi paari tekkida, kui panna kokku emane ja isane.
Et saada järelkasvu, peab panema lindudele pesakasti. (Loomapoes müügil.) Paaritada ei tohi nooremaid, kui aastaseid ja vanemaid kui 5-aastaseid lindusid. Eriti käib see just emase linnu kohta. ( Muna võib kinni jääda, ja see lõpeb tavaliselt linnu surmaga.)
Tiinus kestab 10 päeva, ja peale seda muneb emaslind üle päeva ühe muna. Kokku võib kurnas olla 4-6 muna. Hauduma hakatakse alates teise muna munemisest. Sel ajal toidab isaslind emalindu. Esimesed 2 tibu kooruvad peale 18-päevast haudeaega, peale seda kooruvad ülejäänud tibud üle päeva.

Mainiks ka selle ära, et õde ja venda omavahel ei paaritata! (On olnud juhuseid, kus mõni tola seda teinud on.) Enne, kui üldse kedagi omavahel kokku panna, tasuks uurida, ega tegu pole omavahel suguluses lindudega!


...On ka erandeid...minul üks hullumeelne munes hoopis puuripõhja! (Kui nii on juhtunud, siis võib ise muna pesakasti panna, kuna haudumiseks on vajalik just pimedus, et linnupoegade silmad normaalselt areneksid.)
Postitusi: 192

Postitatud: 18-03-2012 21:51


Kas oskate äkki veel rääkida, kui suurt väljaminekut rahalises suhtes linnud iga kuu vajavad? Ja üks imelik küsimus ka, et kui nad nii vabalt mul ringi lendaksid, kas nad igale poole oma paksu häda ei tee ? :D
Postitusi: 4595

Postitatud: 18-03-2012 22:13


Minu viirpapagoid küll nüüd meeletult ei kisa, et oleks vaja neid kuskile vannituppa peita, et magada saaks.Samuti hommikuti hakkavad alles siis häält tegema, kui ma ärkan(nad on minu toas)
Mõlemaga on küll olnud väljaminekuid, nimelt on ühel olnud ninapõletik ja teisel silapõletik.Mõlema ravi peale läks alla 20 euro.
Kõige kallim nende lindude juures ongi ehk puur ja linnud ise.Kuigi mina soetasin puuri omale viie euroga.
Plussideks ongi neil see, et nad on kohutavalt armsad, teevad naljakaid asju.Nimelt mu papagoid vahepeal nö tantsivad mulle.Keerutavad ja hüppavad ja õõtsutavad end.Lisaks mõne lauluga siristavad kaasa.
Miinuseid ma neil ei leiagi.KUI siis see, et kui on sulevahetusperiood siis on terve tuba sulgi täis ja tuleb tihedamini koristada.
X