Postitusi: 573

lapse jonnimised

Postitatud: 24-03-2012 22:18

Tere

Mul on kaks tütart ja mõlemad jubedad jonnijad...kui midagi tegema peavad, nt mänguasjad kokku korjama, või siis magama minema hakkama, algab jälle meeletu jonn ka kisa pihta. Kõik asjad käivad ainult jonni saatel.
On kellelgi soovitusi mis mind võiskid aidata, et seda jonni kuidagi ohjeldada, või jagaksite oma kogemusi sellest.
JT*
Postitusi: 271

Postitatud: 25-03-2012 13:01


Endal on üks laps, ta alles aasta ja 4 kuune aga meie korjame koos mänguasju kokku, asi käib läbi suure kiitmise ja kuna laps on väike siis mängime ka koos ja siis loomulik et korjame koos ka asjad kokku, tuttumineku nippe ju näitas ka suurel hulgal telekas lapsevanema salanippides... loe mingi jutukene neile soovi head ööd ja jäta öölambikene põlema ja lahku toast. ja kui voodist välja tulevad esimesel kolmel korral tee veel musi ja soovi head ööd ja ülejäänud kordadel lihtsalt pane voodisse...
Postitusi: 573

Postitatud: 27-03-2012 02:27


oleks see vaid mul nii lihtne... igale üritusele ja tegevusele üritan ma lapsi kaasata, kaasaarvatud söögi tegemine. Õhtuti loeme, kui peame magama minema, öölamp põleb neil kogu aeg, aga ikkagi on seda jonni nii palju, et vahel lausa soovin et oleksin ma kurt. mänguasjade kokkukorjamises ja mängimises olen ma juba nii osav, et suudaksin seda teha juba silmad kinni..Aga mitte miski ei aita
Postitusi: 24434

Postitatud: 14-04-2012 21:24


Fakt on see,et vanem peab end maksma panema.Lapsed on erinevad,mõnda tuleb distsiplineerida millestki ilma jätmisega või mingil moel karistamisega.Teisel on abi millegagi premeerimisest.Peaasi,et selgituste tulemusel laps mõistaks,mida temalt oodatakse ja miks ning mis on jonni tagajärg.Kui jonni tõttu ise lapse järelt koristada või talle järele anda,läheb asi aina hullemaks.
Postitusi: 55

Postitatud: 14-04-2012 23:25


Eks lapsed on kõik erinevad ja neile aitavad ka erinevad kasvatusviisid olenemata sellest kuidas sa ise seda teha tahaks.
Omast kogemusest... väga hästi aitab ignoreerimine kui laps jonnib. Saadad teise tuppa ja võib välja tulla kui jonn on läinud. Üldiselt pööravad vanemad sigadustele rohkem tähelepanu keelamisega kui hästi tehtud asja kiitmisele. See on ka midagi mis võib neid innustada paremini käituma.
Proovi erinevaid asju.
Postitusi: 195

Postitatud: 14-04-2012 23:35


mul 4a.poiss samasugune..
kunagi ei taha ta magada ja alati suure kisaga magama mineks ja kõik muud asjad ka,aga ma vaatasin üks kord äkki oli see kanal2 see mingi saade (ei mäleta enam pealkirja) aga teema oli et lapsevanemad palusid abi oma laste kasvatamisel ja mulle jäi üks nipp seal meelde mida olen ka oma poisi peal katsetanud,see on nii et ma annan talle 2varjanti ja ütlen et loen 5ni ja tema peab olema oma otsuse teinud, nt siis õhtul magama minekuga ütlen talle et sul on nüüd valida kas sa lähed magama või lähed ja seisad nurgas(või siis mis iganes välja pakud) ja siiamaani on see toiminud ta on valinud magama mineku :)
ja olen seda kõigi asjadega teinud,lapsel tuleb lasta ise valida,sama moodi ka mänguasjade kokku korjamisega.olen öelnud et kas korjad kokku või viskan prügikasti ja ennem kui 5ni jõuan lugedagi on ta juba hakanud asju korjama.

loodan et see nipp töötab ka teie laste peal:)
Postitusi: 9

Postitatud: 14-04-2012 23:40


Olen ise juba täiskasvanu, mul on kaks õde.. vanusevahe on väga väike. kui meie väikesed olime siis tegigi ema meie eest kõik ära.. koristas, tegi süüa jne. me olime ikka hullud marakratid.. umbes 15 aastaselt mäletan seda kui meil kästi toad ära koristada siis isa ütles et mida sa enam õiendad et terve elu neile kõik ette taha ära tehtud. kui 21selt mehele läksin siis koristamine küll minu jaoks enam mingi probleem polnud .. tahtsingi et kõik oleks alati korras ja siis tean ise kus mu asjad on varem pidin alati emale töö juurde helsitama et kus nt mu kooli päevik on. Süüa ma siiski 21selt mehele teha väga midagi ei oskand.. õnneks mees õppind kokk ja õpetas ise süüa tegema mind... mark ikkagi..
Postitusi: 1449

Postitatud: 16-04-2012 11:55


tavaline nähtus, mingis eas need lähevad hullemaks jah, selle nimi on kasvatus. Täpselt nii kuidas vanem sellele reageerib, nii laps tunnetab kas saab võimu juurde või enam teinekord nii ei tee. Usu mind, pane oma sõnad maksma. Kui enam hakkama ei saa siis hakka kanal 11 superlapsehoidjat vaatama, seal on päris mõistlikud nipid.
Postitusi: 1263

Postitatud: 16-04-2012 12:02


Osta endale ja mehele kõrvatropid.
Postitusi: 31784

Postitatud: 16-04-2012 12:10


Emana ei tasuks pehmeke olla. Mingid piirid peavad ikka olema. Lapsed on jõhkrad manipulaatorid ka. Kui karistust ei järgne, siis astuvadki sulle pidevalt pähe ja teevad mis tahavad
Postitusi: 1368

Postitatud: 16-04-2012 12:29

paar küsimust


kui vanad su lapsed on? Ehk on nad jõudnud oma EGO kujundamise faasi?

X