Postitusi: 105

Vaimne terror

Postitatud: 13-06-2012 17:36

MA TÕESTI PALUN NÕMEDAD KOMMENTAARID ENDALE JÄTTA!

Ma ei oskagi oma murest kusagilt pihta hakkata.
Ema mõnitab mind pidevalt,ei kuula mind, temaga ma ei saa rääkida, halvustab ja teda ei huvita minu tegemised.
Võrdleb mind mu teiste õdedega, et miks ma selline pole nagu nemad. Alati näeb minus negatiivset poolt, kunagi ei suuda näha positiivset minus. Ainult siis, kui tal on vaja midagi siis ta poeb mulle (hoiab õde..siis kui tema tahab õhtul välja minna jne), aga kui tal enam mind vaja pole siis sõimab ja mõnitab.
Mul on 16a õde, kes on teismeline. Nad saavad emaga suurepärselt läbi, sest nad on iseloomult väga sarnased..käivad koos õhtuti väljas, teevad väga palju asju koos, isegi ema kaasab teda jooma jne. Ja ema käib põhiliselt noorte seltskonnas.
Sellega tekkis emale 24a mees..kuigi emal omal mees olemas (kasuisa). Kasuisa toob meile leiva lauale. Ja ema pole ikka rahul, tal on olemas kõik..raha, hoolitsev mees. Milleks veel vaja kedagi teist kõrvale, vaat sellest ma ei saa aru..ja siis elatakse end minu peale välja, kui selle kutiga on probleeme. Ja annab ka emale raha, et see saaks endale pudi-padi kokku osta, samas ostab mu 16a õele riideid, mina pean ikka ise vaatama, kuidas saan mõne riideeseme osta..ainuke rahaallikas ongi mul pärisisa, kes igakuuliselt maksab alimente. Ja kui see ka ära kaob siis peangi kusagilt ise hakkama leiba teenima..Aga kui praegu mõelda, siis tundub ise jalad alla saada täielik õudusunenägu. Võib-olla sellepärast ka, et ema oma mulle palju kordi öelnud, et ma ei tuleks üksi toime.
Mu ema on öelnud ka mulle, et ta kahetseb, et aborti ei teinud, kui ma sündisin (ta oli siis siis ise kõigest 17a.
Ma olen püüdnud rääkida seda oma isale, aga ta ei usu seda või helistab mu emale (nad ei ela enam koos)ja küsib kas see on õige mida ma räägin..ema ütleb, talle selle peale, et miks ta minu jutu usub. samuti olen püüdnud rääkida oma vanemale ja vanaisale, minuarust on see väga mõttetu, sest vanaema on meil õrnahingeline ja kohe läheb ema käest aru pärima, et mis meil kodus toimub..ema ütleb et pole meil midagi viga, lihtsalt mina pole kunagi rahul jne. Ja siis vanema ütleb, et püüa ikka emaga hästi läbi saada, aga ma püüangi aga see on tulemusteta.
Kui mu ema tahaks ka läbisaamist minuga muuta, siis ta ei mõnitaks mind, ei teeks mind maha.. ja suudaks mind võtta sellisena nagu ma olen. Siis usun, et asjad oeks teisiti, aga paraku ikka on ju nii, et kui ükspool tahab hästi läbi saada ja teine pool mitte siis ei tule ju sellest midagi välja. Käin nüüd psühhiaatri juures, ema ütles selle peale, kui ta sinna mulle aja kinni pani, et "mul on abi vaja". Aga ma arvan, et temal on seda rohkem vaja, kui ta vaid tahaks suhteid parandada.
Olen ka vist eelnevalt kirjutanud siin, et võtsin antidepresante...aga siis otsustasin ka ise loobuda, sest tundsin, et need ei anan mulle midagi. Võin ilma nendeta ka kuidagi tugev olla.
Kas keegi oskab mulle nõu anda?

NB! NÕMEDAD KOMMENTAARID ENDALE JÄTTA!
Postitusi: 1541

Postitatud: 13-06-2012 19:08


Tsiteeritud:

Kui ära kolida ei saa, on ainus võimalus end välja lülitada ja seda möla mitte kuulata. See on raske, kuid muud nagu üle ei jää. Minu sõbrannal oli ka ema kunagi selline, et hoidis vaid nooremat venda ja tütrel ei lubanud midagi teha ja sai alati sõimata jne. Kuid peale kooli kolis ära teise linna ja suhted on ka poole paremad.


Ega ei oskagi ju hetkel midagi paremat soovitada. Saab tõepoolest raske olema, ent see on ka kõige rohkem "teisi mitte kahjustavam" viis.
Postitusi: 5925

Postitatud: 13-06-2012 19:18


Siis soovitan lihtsalt kuskil ühikasse kolida ja hambad ristis tööle minna. Samuti võid kuskile kaevata. Ega ainult kehavigastuste puhul ei kaevata. Mine ütle, et sa ei suuda kodus elada. (Kui oled alaealine). Siis saad öelda, et sa ei tunne et see keskkond sobib sulle elamiseks ja õppimiseks. Seejärel suure tõenäosusega kutsutakse ema vestlusele. Võib-olla toob see su ema maa peale, et tuleks valida sõnu.
Postitusi: 5036

Postitatud: 13-06-2012 19:23


Vaga kurb lugu...
Kahjuks ei saa vanemaid endale valida
Ma prooviks siiski parisisaga raakida kasvoi ajutiselt proovida tema juures elada, sinu tervis on ju koige tahtsam
Postitusi: 29489

Postitatud: 13-06-2012 19:31


Tõesti nõme, kui ema pole veel pubekaeast välja kasvanud. Ürita vastu pidada ja lohuta ennast sellega, et varsti saad oma elu peale ja küll sa hakkama saad. Mul ema midagi sarnast, aga mitte päris nii hull pubekas. Samuti ei sõltu ka majanduslikult meestest, aga kõik halva tuju elab minupeale välja. Ise sain vähe rahulikuma elu peale siis, kui tema peale samamoodi vihastama hakkasin ja talle küik ninapeale ladusin, mis tema valesti teeb. Vähemalt endal hakkas parem. Ära kannata vaikselt, sellest ei muutu midagi paremaks.
Postitusi: 1647

Postitatud: 13-06-2012 23:41


teie vestlusi võib ka ju salvestada kuidagi, et oleks tõestuseks, mismoodi ta sinuga räägib.
Postitusi: 41

Postitatud: 13-06-2012 23:50

vastus


Hakka vastu!! ütle,mis asjast arvad ja julgelt näkku.ära lase halvasti öelda.elus on ikka nii, et kes ennast ise ei kaitse, seda ei kaitse ka teised.sul on õigus terrori vabale elule..ja see abordijutt..tead selle peale saax ma veel eriti kurjax sinu asemel.äärmiselt häbematu.kui tema sinuga halb ,siis sina ka ära tee vastuteeneid talle..et hoiad õde jne.enne õppigu käituma sinuga !!!
kui muud ei aita, lase kodust jalga.

aga enne pane ta ennast austama ja seisa vastu!!

julgust ja tugevust sulle!!:):)
Postitusi: 2236

Postitatud: 14-06-2012 16:18


Tsiteeritud:

Hakka vastu!! ütle,mis asjast arvad ja julgelt näkku.ära lase halvasti öelda.elus on ikka nii, et kes ennast ise ei kaitse, seda ei kaitse ka teised.


Mina ei nõustu sinuga
Postitusi: 531

Postitatud: 14-06-2012 16:30


Ma vist hakkaks ka vastu, olgugi, et oma ema. Kui ema ikka sulle ütleb, et oleks pidanud aborti tegema...siis andke andeks!
Ja isast ma ei saa ka aru: tegema oli küll kõva mees, aga last kasvatama ja talle peavarju pakkuda ei suuda/taha. Olgugi, et uus pere, sina oled samuti tema pere!
Proovi isaga rääkida, vb saate kaubale kuidagi. Kasvõi toetaks sind rahaliselt rohkem. Kui vana sa muidu oled?
Postitusi: 2270

Postitatud: 14-06-2012 16:56


Lindista ema juttu.
Postitusi: 1922

Postitatud: 14-06-2012 17:13


aga kuidas õega läbisaamine on? äkki räägid õega ja tema räägib emaga ?
X