Postitusi: 619

Mure naabriga...

Postitatud: 31-07-2012 11:23

Rohkem kui kuu aega tagasi kolisin uude korterisse.

Üks õhtu istusime poisiga köögis ja rääkisime niisama juttu (muusika ei olnud vali, palju mööda korterit ringi ei kõndinud). Enne magama minekut otsustasin duši alt läbi käia, kell 23:25 koputati ukse peale. Ukse taga oli naaber alumisest korterist. Ta oli väga kuri, et mis pidu me siin peame ja võimatu on magada. Järgmine kord lubas politsei kutsuda ja hakkas ajama ka üürilepingu ülesütlemisest ning juristidest. Tema olevat juba mitmeid aastaid oma korteris elanud ja tema ei kavatse mingite üürnike pärast küll endale uut kodu vaadata.
Ma olin väga hämmingus. Ma ei osanud kohe midagi vastata, palusin andeks ja lubasime vaiksemalt olla.
Rääkisin sellest ka oma onule, kellelt korterit üürin. Ta vastas, et all elab vanatüdrukust pedagoog, kellel põhimõtteliselt oma elu ei ole ja ongi närvihaige.

Teine kord oli samuti üllatus, kui lõunapausi ajal käisin kodus söömas. Samuti koputati uksele ja voilaa, naabrinaine jälle seal ning hakkas kurjalt rääkima, et jälle on mitmendat päeva pidu ja kolistamine. Tema tahab korralikult magada, olgugi me noored, aga teiste elanikega peab kh arvestama. Tema ei hakka meie pärast nüüd unerohtu võtma. Peale 23.00 palus olla olla vaikselt ja südaööl "kikivarvukil" mööda korterit ringi käia. No mida??? Siis sai mu hing täis, sest me ei ole ühtegi pidu korraldanud ja poisile kh ütlesin peale esimest korda, et kõndigu natukene vaiksemalt (pehmemalt). Ütlesin naabrinaisele, et kas me peame hõljuma õppima Teie pärast? Sest pidu ei ole me teinud ja külalisi ei ole samuti rohkem kui 2 korraga minu pool viibinud. Ütlesin ka, et politseid ei saa Te nüüd küll sellepärast välja kutsuda, et mul öösel janu või WC häda tuleb ja ma pean voodist välja ronima. Tema hakkas kohe vastu, et saab küll ja ta kutsub tunnistajad jne. Ütles veel ka seda, kas tõesti on vaja raha hakata sellise asja peale raiskama!??

Ma olen suht nõutu, sest mulle ei meeldi olla kellegagi tülis. Teades veel, et ma ei ole midagi halba teinud. Ma saan aru, et inimene tahab magama minna normaalsel kellaajal (tööpäevadel lähen ise kh 23.00 - 00.00 ajal magama) Aga et ma peaksin TEMA pärast nüüd oma elu ümber korraldama??!! Tegelikult ei olegi midagi ümber korraldada....


Kas kellelegi on veel samasugune mure olnud?
Kas sellise probleemiga saab tõesti politsei välja kutsuda?
Mida ma pean üldse tegema???
Postitusi: 313

Postitatud: 31-07-2012 12:59


Ma elasin ka hiljuti ühes korteris,kus käidi ukse taga. Aga no tegelikult põhjusega,muusika oli liiga vali. Aga ma ei olnud alguses teadlik sellest,et seinad no niiii hästi läbi kostuvad,sest enda arust mul ei käinud nii kõvasti muusika.
Peale esimest nädalat seal korteris elamist,kui kuulsin kuidas ülevalt naabrid voodis asjatasid ja seda kõike oli väga detailselt kuulda,hakkasin aru saama.
Muidugi oli ka kuulda kuidas naabrimees norskas.:)
Maja oli küll uus ja korralik aga seinad papist.:)

Teemasse nii palju,et kui sa ei tunne ennast mitte millegis süüdi,siis ära pane seda tädi üldse tähelegi. Kui sul midagi põdeda ei ole,siis sa ei peaks ka muretsema. Las kutsub politsei kui tahab,endale teeb häbi ju;)
Postitusi: 12250

Postitatud: 31-07-2012 13:15


Noh, ma olen ka sellises korteris elanud, kus alumisel korrusel mingi hull eit elas! Nimelt see kutsuski mulle politsei, kui ma tolmuimejaga põrandaid puhastasin! Ma mäletan, et kell võis vist kaheksa õhtul olla....igatahes politseionud tulid kohale, vaatasid korra üle ukse, kehitasid õlgu ja ütlesid, et neid on pidevalt selles trepikojas välja kutsutud, ja tegelikult pole midagi olnudki, aga et nemad ikka peavad tulema ja vaatama vms...
Aga no see naine seal all oligi imelik! Nimelt kleepis ta trepikotta üles mingeid lendlehti, kus peal oli suurelt kirjas, et " Palun peale kella kaheksat õhtul majja absoluutne vaikus! Minu poeg (6-aastane oli.) läheb seal ajal magama!" Igale vastutulijale pidi ta ka loomulikult kobisema, et too liiga kõvast oma kodus kõndis, või et kellegi koera varbaküüned olla kõrvulukustavalt vastu treppi klõbisenud, üks naine sai sõimata, kuna tema vastsündinu julges öösel paar minutit nutta,ja et kui tema pojal magada ei lasta, siis ta tuleb koos lastekaitsega, mul kukkus ükskord vannitoas keset päeva riiul alla, ja kohe oli mutt kohal, ja lõi mul vaat, et ukse maha, et mis pidu see seal siis nüüd jälle on? Iga kord, kui ma duši all olin, kolkis mutt oma korteris mingi latiga vastu oma vannitoa lage, sest ma lihtsalt hakkasin teda eirama, ja enam ukse peale ei läinud, kui see seal mürgeldas. Hiljem kuulsin, et olla naabritele rääkinud, et ma ei arvesta sellega, er tema tahab äkki niisama istuda ja vaikuses mõtiskleda (Nagunii haudud uusi lolluseid.) ja siis julgen mina järsku üleval veega pladistama hakata, või mis veel hullem- peldikus vett tõmmata!

Ühesõnaga neid lollakaid ikka järkub, ja neist ei saa iial üle ega ümber. Mina kolisin lõpuks ära, sest ma ei suutnud iga 5 minuti tagant mingi eidega maid jagada. Ta oleks pealegi oma kaikaga lõpuks ilmselt mu vannitoa põrandasse augu ka tagunud, sest ta pidevalt kolkis seal, kui midagi oli. (Isegi siis, kui ma sokkis ühest toast teise hiilisin, kuulis ta ilmselt mingit võnkumist, ja asus kolkima.) Tegelikult ongi naljakas, et ise ta nõudis mingit hauavaikust, aga kui mingi pisemgi krõbin oli, siis asus täie jõuga vastu lage ja radikaid peksma!
Postitusi: 31784

Postitatud: 31-07-2012 13:16


Õudne ikka, kuidas mõni terroriseerib nii. Endal õnneks vedanud, sest eriti läbi kosta midagi pole. Ja menti mina ei kardaks, need saavad samamoodi aru, millise hulluga on tegu
Postitusi: 619

Postitatud: 31-07-2012 14:35


Tsiteeritud:

Eks selle kõndimisega ole nii ja naa :) Ise olete võibolla harjunud ja ei saagi aru, et teisi sellega häirite. Mul on üleval korrusel naabripoiss, kes kõndides taob kannaga vastu maad ehk siis põrandat. Pea iga öö siis enne 12t ma kuulen, kuidas ta nagu puujalgadega läti imik tuiab mööda elamist ja sätib end magama. Õnneks ma selle väikese asja pärast närvi ei lähe, sest tean, et ta poeb kohe põhku :)Isa arvan kh, et poisi kõnnak häirib, aga nüüd käib ta peale 23.00i aegluubis ja üritab ikka vaiksemalt kõndida... aga kuidas saab 100 kg mehemürakas kõndida graatsiliselt nagu baleriin?

Postitusi: 16

Postitatud: 31-07-2012 14:50


Tean mida tunned. Mul ka naabrinaine suht hull. Käib ukse taga ja ajab väga kahtlast juttu suut välja - kas te tunnete ka gaasilõhna ja et kas ma tean kellele see punane auto maja ees kuulub. Süüdistas ühte naabrinaist selles, et ta prostituut ja tal käivad koguaeg kliendid külas (nii see tegelikult ei ole) ja teist naabrit selles, et see annab oma lastele narkot, et nad vait oleks vms. Trambib jalgu ja taob koputab kaikaga vastu radikaid ka suht tihti, kuigi põhjust pole. Nüüd tal uus komme viimased paar nädalat - laseb wc õhuvärskendajat trepikotta ja rõdule :S Üks õhtu oli mul politsei ukse taga. Küsiti igasuguseid küsimusi aga oli arusaada, et ega otseselt miskit valesti olegi, lihtsalt peavad naabreid küsitlema, kuna naabrimutt esitas mingi kaebuse, et keegi oli tema ukse taga kolistamas käinud vms. Politsei kursis sellega, et see naine kujutab asju ette(olid seda gaasilõhna juttu mitmelt naabrilt kuulnud). Õnneks rohkem pole probleeme selle naabriga olnud aga no hea, et nii kergelt pääsenud olen. Ühe üürniku tembeldas ta kanepikasvatajaks ja oioi kui palju pahandust sellel üürnikul politseiga tuli(tõestada, et see on vale)
Õnneks meil ühistu ja kõik naabrid teavad, et see naine suht hull peast ja keegi teda tõsiselt ei võta. Nädalavahetusel pean sünnat ja loodan, et see naaber siis mingit jama ei tekita.
Postitusi: 2973

Postitatud: 31-07-2012 14:59


"kas me peame hõljuma õppima Teie pärast? " :D :D :D äre tehke üldse väljagi, see pole normaalne, minu arvates saaksite teie ta hoopis ahistamise eest politseisse anda :D See on ainult natuke nadi et kui tõesti tahate sõpru külla kutsuda siis kindlasti on jälle draama, mina sinu asemel ei läheks isegi enam ukse peale kui ta kriiskama tuleb, las kutsub keda tahab, pärast saab ise valeväljakutse eest trahvi :D
Postitusi: 29489

Postitatud: 01-08-2012 02:08


Ega jah, tuleb ise hoopis ehmatama hakata. See turvamehe asi oli küll väga huvitav :D
Postitusi: 116

Postitatud: 01-08-2012 02:23


Mõned (paneel)majad on ikka jäledalt läbikostvad. Nagu see, milles minul on õnnetus elada. Ära on kuulda, kui ülevalt naabril pliiats maha kukub, rääkimata uksekolksutamistest, ringitammumistest jne. Olen ka see "närvihaige", keda see kõik väga häirib, aga olen mõistnud, et aitab ainult sellisest majast ärakolimine. Muu oleks vaid võitlus tuuleveskitega.Kahjuks pean mõnda aega vastu pidama, enne kui see võimalus avaneb.
Postitusi: 4191

Postitatud: 01-08-2012 02:30


Ära tee välja, las mutt kutsub politsei kõndimise eest.
Postitusi: 4191

Postitatud: 01-08-2012 02:30


Ära tee välja, las mutt kutsub politsei kõndimise eest.
X