Postitusi: 490

Piinamine keskajal

Postitatud: 03-09-2012 22:07

Olgu, midagi asjalikku ka siis minu poolt.
Inimmõistus on piiritu ning äärmiselt suur on ka erinevate piinaviiside ja vahendite arv.
Lugesin täna sellest, kuna mind huvitab väga ajalugu, ning leidsin midagi väga vastuolulist inimseadustele nüüdisajal.
Mida arvate Teie piinamisest? Ning milline Teie jaoks on kõige hullem, mida Te kunagi kogeda ei tahaks, et isegi mõte sellest ajaks iiveldama?
Mainin kohe ka ära, et need on kuivad, kiretud või iroonilised faktid. Miski pole 100%-lt tõestatud.

RATAS
Alasti ohver asetati väljasirutatud jäsemetega maapinnale või tapalavale ning seoti postide külge või kinnitati raudklambritega. Puust alasid asetati randmete, küünarnukkide, pahkluude, põlvede ja puusade alla. Seejärel purustas timukas terasest rattaga jäseme jäseme haaval, vältides surmavaid hoope. Ohvrist sai seeläbi, nagu kirjutab 17.sajandi saksa kroonik "suur röökiv nukk, millest paiskus verd, nukk, millel olid merekoletise haarmed, mis moodustusid toorest, limasest ja kujutust luupuruga segatud lihast". Purustatud liikmed punuti ratta kodarate vahele ning inimene tõsteti horisontaalasendisse rahvale vaadata ning kaarnatele nokkida, kes siis lihatükkide ja silmade kallal maiustasid. Arvatavalt on tegemist kõige piinarikkama ja pikaajaliseima piinaga üldse.


RINNAREBIJA
Kas külmalt või hõõguvpunaseks aetult, aga need neli küünist on arvutu hulga rindu kujutuks massiks rebinud. Naisi, kes selle karistuse alla langesid, süüdistati kas ketserluses, verepilastuses, abieluvälistes suhetes, iseeneslikus abordis, valges maagias vms. Erinevates maades erinevatel aegadel - mõningates Saksamaa ja Prantsusmaa osades kuni 19.sajandi esimese pooleni - karistati kuumaks aetud rinnarebija hammustusega vallasemasid.


PEAPURUSTAJA
Peapurustaja kujutas endast pinki, mille ühe otsa oli paigaldatud kruvidega allakeeratav pooliku pea kujuline raudmask.
Piinatav kinnitati pingile, mask paigutati tema kolbale, ning nüüd võis kruvisid pingutades koljule soovitavat survet avaldada, kuni kolju täieliku purukspressimiseni välja.


RAUDNE NEITSI
Raudne neitsi on üks välimuselt ilusamaid, sisult piinarikkamaid ning kahtlemata vaieldavamaid riistapuid piinakunsti ajaloos.

Neitsi eelkäijaid võiks leida juba e.m.a - kasvõi kuulus metallist hõõguvaks aetud härg, mille sisse ohvreid visata sai, ning siis suu kaudu nende karjeid kuulata. Samas leidub aga allikaid, mis väidavad, et raudset neitsit kui sellist pole üldse olemas olnud, ning tegemist on hoopis natside väljamõeldisega. Neitsit ümbritseb salapära - tema kasutust on leiutatud masina enda põhjal, allikaid, mis kirjeldaksid neitsi kasutamist inkvisitsiooni vältel, pole vähemalt mina leidnud. Samuti pole neitsi kasutust mainitud populaarses inkvisitsiooni kirjeldavas ilukirjanduses. Samas aga - tundub veidi absurdne, et natsionaalsotsialistid mingil põhjusel võtsid vaevaks võltsida puugravüüre ja ehitada leidlikke rauakolakaid, et need siis roostesse ajada ja muuseumisse paigutada.

Igastahes oli raudne neitsi leidlik seadeldis: väljast kujutas see sageli kenat neidist (või omas vähemalt naisepead) väidetavalt lausa Neitsi Maarjat. Piinatav lükati neitsisse nagu sarkofaagi ning uksed (neid oli kas üks või kaks - mõlemal pool kuju) suleti, mille peale strateegiliselt kinnitatud ogad, terad, nõelad jms tungisid piinatava ihusse. Loomulikult oli neitsi ehitamise juures juba välistatud fakt, et miski võiks elutähtsaid organeid ohustada - piinatav pidi võimalikult kaua elus püsima. Neitsit oli võimalik ka kuumaks ajada. Samuti sai kaheukselistel neitsitel tagumist ust avada, ilma et piinatav välja oleks pääsenud. Uste avamisel ja uuesti sulgemisel tungisid terad piinatava ihusse täpselt vanadesse haavadesse, põhjustades nii koletuid piinu. Kirjutatakse, et neitsi oli helikindel, v.a juhul, kui uksed avati.

Üks gravüüridest näitab aga neitsi all kavalat lisaseadeldist - nimelt vajus põhi vedrule vajutades alt ning piinatava keha kukkus nugade otsa, mis talle siis lõpu peale tegid ning ka keha tükeldasid.

ÜMBER KEPI KEERUTAMINE
Inglise keelne termin oli tegelikult "knotting". Kuid et tõlkes "sõlmimine" viib mõtte sõlmede sidumisele ning sellega tegelikult mingit pistmist ei ole, siis siit ka pikem termin "ümber kepi keerutamine".

See äärmiselt lihtne ja valus piinamisviis oli reserveeritud eranditult pikajuustelistele naistele (enamjaolt siis vallalistele) ning kes teab, ehk ka pikas vangistuses pikaks kasvanud juuste ja habemega meestele.

Timukas keeras kepi ümber juuste, ning hakkas seda siis peale järjest lähemale keerama, tarvitades lõpuks kahe tugeva sulase abi, nagu kirjutab ajalooallikas. Keerutamine päädis juuste peast rebimise, ning osaliselt ka skalbi lahtirebimisega kolba küljest.


RINNATUSTAMINE
Inglise keelne termin on "mastectomy". Eesti keelne vaste sellele puudub, kuid et tegu on rindade eemaldamisega, sai toredaks tõlkeks loodud "rinnatustamine". Väga paljudel erinevatel põhjustel lõigati piinamise vältel või hukkamise eel ehk käigus naistel ära rinnad. (Meestel lõigati samaväärsena ära peenis ja munandid)

Vahel lõigati ära ka ainult üks rind.

Häbipostis topiti rinnad sageli naisele tagasi suhu, või toideti nendega toorel või praetud/keedetud kujul tema lapsi seda ikka ema silme all.


TANGID
Kasutusel olid suurelt jaolt needsamad tangid, millega ahjust sütt või muid tuliseid esemeid sai võetud. Või siis ka spetsiaalselt valmistatud ning teravaks ihutud.

Tuliseks aetud tangidega rebiti piinatava ihust tükke, naistel rebiti küljest rinnanibud, meestel munandid. Peast näpistati nina ja kõrvad. Samal ajal võis piinatav rippuda strappadol või olla seotud piinapingile.

Kui polnud enam vaja, et piinatav räägiks, või kui teda, vastupidi, tuli rääkimisest hoida, rebiti tangidega suust ka keel.


NÜLGIMINE
Millega tegu, ütleb juba nimetus. Piinatava ihult nüliti teravate nugade või muu sarnasega naharibasid. Vahel tehti ka lihtsalt sälk sisse, ning rebiti siis nahk lahti. Ka nülitud kohtadele võidi riputada kõike sama, mis piitsutamis- ja peksuhaavadelegi - soola, punast pipart, hapet, leelist, jne.


JUUDA HÄLL EHK ÖÖVAHT
Ohver riputati raudvööd pidi, mis ta ülakeha toetas, lakke, käed ja jalad seoti, jalgade vahele jäeti kepi abiga kerge vahe, nii et isik end samal ajal liigutada ei saanud. Nõnda kergitati inimene nelihargi kohale, mis tipnes terava püramiidiga. Jalad tõmmati ettepoole ning inimene lasti alla püramiidi peale, nõnda et selle tipp tungis kas pärakusse või tuppe. Sellise fikseeritud asendi tulemusena ei saanud inimene puhata ega magada.


PIRN
Pirn sai oma nime seadeldise suletud kuju välimuse järgi. Pikem pirni nimetus kõlab - anaal-, oraal- ja vaginaalpirn. Tegelikult kasutati kõigiks kolmeks otstarbeks täpselt sama seadeldist.

Meeste puhul sisestati pirn suhu või pärakusse, ning siis vedrule vajutades avanesid pirni "koored". Naiste puhul täitis sama otstarvet suu ja tupp. Äkiline surve ning teravad "koorte" koosmõju päädis alati koe rebenemisega igas võimalikus suunas.

Pirni armastati kasutada eriti, kuna toimides keha sisemuses, ei olnud vigastused väliselt näha ning piinatav tundus terve ja puutumatu.Pikk jutt, s*tt jutt!
Postitusi: 490

Postitatud: 04-09-2012 15:49


ärge kartke, ma olen teile toeks!
Postitusi: 855

Postitatud: 04-09-2012 15:59


Minu jaoks on see keskaegsete piinamisviiside teema väga põnev ning tõesti, enamikest nendest meetoditest ei olnud veel kuulnud.
Postitusi: 652

Postitatud: 04-09-2012 17:22


Tsiteeritud:

Minu jaoks on see keskaegsete piinamisviiside teema väga põnev ning tõesti, enamikest nendest meetoditest ei olnud veel kuulnud.Lähed märjaks kui kuuled kuidas kedagi piinati?
Postitusi: 3691

Postitatud: 04-09-2012 17:29


Põnev ...
Postitusi: 172

Postitatud: 04-09-2012 18:18


oi jumal küll kui pikk jutt :D ei jõutsin ainult esimese lõigu lugeda, rohkem ei viitsi. Piinamine ajab südame pahaks . RÕVE.
Postitusi: 1187

Postitatud: 04-09-2012 19:53


lugesin teksti läbi ja nüüd jälle targem kõige rohkem hirmutas mind nülgimine :D ma ei teagi miks
Postitusi: 6096

Postitatud: 05-09-2012 13:56


Kirjutasid, et need pole tõestatud, kuid ma ei kahtle üldse, et need olid olemas. Näiteks juudahäll ja pirn eksisteerisid küll ja olid üpris populaarsed piinariistad keskaegses Itaalias. Lugesin mõned kuud tagasi ühte krimikat (nimi ei meenu enam), kus üks transseksuaal kasutas Itaalia keskaegseid piinariistasid oma ohvrite tapmiseks ja see oli seal olemas. Kõik piinamismeetodid võttis raamatu autor ühes Itaalia muuseumist, kus keskajal asuski piinakamber. Väga populaarne meetod oli ka ohvri liigest paigast tõmbamine. Samuti kirjeldati seal ohvri nibude ja munandite äralõikamist. Vahepeal oli kohati raske seda raamatut edasi lugeda, sest fantaasia hakkas tööle. Antud keskaja piinariistade muuseum asub San Gimignano linnas, Toscanas
Postitusi: 6096

Postitatud: 05-09-2012 14:13


Tsiteeritud:

Kusjuures naljakas on see, et tapmine on ju ka keelatud. No niimoodi sõnu väänatud. Krdi poliitika.


Mitte et ma oleks erinevate religioonide vastane, sest pooldan usuvabadust, aga islam ja ristiusk ongi minu silmis nagu poliitikudki – silmakirjalikud. Näiteks peaks üks õige moslem naist, eriti ema austama, aga ilmselt teame me kõik, kuidas tegelikult lood on. samuti on keelatud tapmine, ometigi ajavad radikaalid edasi lolli ila, et pääsed paradiisi, kui tapad. Ristiusus on samuti tapmine keelatud, ei tohi teha teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks ning KÕIK ON JUMALA EES VÕRDSED. Ometigi tapeti ja orjastati tuhandeid inimesi, seal hulgas ka meie esivanemad tuus põhjuseks just selle sama usu. Kirikud kühveldasid üsna agaralt vaese raha kokku. Homod on üldse nende silmis põrgusigitised, kes tuleks kõik maha lüüa. Nii et kuidas nad siis samal ajal saavad rõhutada, et õilsa jumala silmis on kõik võrdsed kui nad ise samas kohe vastupidist väidavad. Pigem on võrdsed ja toredad need, kes kirikule kasulikud on. Tiibeti budism on jätnud natuke mõistlikuma mulje. Mediteerid omaette ja muidu tegeled vaikselt oma hingelise poolega.
Postitusi: 1312

Postitatud: 05-09-2012 16:56


Jube.. Ei taha sellest isegi lugeda. Õnneks on see kaugele ajalukku jäänud.

Sellel Tallinna vanalinnas toimuval piinariistade näitusel olen käinud, jõudsin lugemise ning vaatamisega vaevalt poole peale, siis hakkas halb. mul on vist liiga elav fantaasia..
Postitusi: 2270

Postitatud: 05-09-2012 17:09


See kõik on lihtsalt liiga räige. Õnneks mõningate asjade puhul said inimesed kiirelt valušoki.
X