Postitusi: 17

Tänane Omakohus-kas toetad homode abielu?

Postitatud: 04-09-2012 20:00

Kas ma olen ainuke inimene,kellel on täiesti ükskõik kas nad on abielus või ei?
Postitusi: 1204

Postitatud: 04-09-2012 21:51


Vastu
Postitusi: 46

Postitatud: 04-09-2012 21:53


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Olen vastu! Abielu on püha ja loomulik ainult mehe ja naise vahel.


Nõus! God made Adam & Eve, not Adam & Steve


Postitusi: 2270

Postitatud: 04-09-2012 21:54


Oleks tahtnud otse-eetrisse pääseda, mul oli nii palju öelda. :D
See on täiesti kahe otsaga asi. Kui nad rahumeelselt kahekesi oleks, mitte paraade ei korraldaks, siis miks mitte. Milleks üldse on neil nii väga VAJA seda abielu? Samas mõni naine käib ka mehele peale, et mees ikka abielluks temaga. Ilma selleta tundub, nagu midagi oleks puudu.
Aga mis saab, kui nad saavad loa abielluda? Siis tahetakse järgmiseks lapsi lapsendada ja see pole enam nii kergeltvõetav.
Mina isiklikult arvan, et Eesti ei luba justnimelt mõne teise teatud riigi pärast siin homoabielu (sest järgib teisi riike ja hoiab häid suhteid).
Samas majanduslikult oleks see meile kasulik, sest ümberringi pole pmts kuskil homoabielud lubatud. Mõelge, mis sissetulek see meile oleks. (Saavad ikka siin abielluda, eks?)
Vanemad inimesed on sellele nii vastu, aga õnneks tuleb uuem põlvkond peale ning nemad on vabameelsemad. Kunagi lubatakse seda nagunii ning siis naerdakse selle üle, et kunagi ei lubatud. Samas ei tea me keegi, mis tagajärjed sellisel otsusel oleks.
Postitusi: 14226

Postitatud: 04-09-2012 22:22


Minu poolest võiks see ka täiesti olla. Geid ei saa valida seda, et nad on geid ja neil on niigi raskem elu seetõttu, eriti kui gei juhtub sündima veel väga traditsiooniliste moraalivaadetega või veel hullem, usklikku perekonda. Pidev enesevõitlus, oma olemuse allasurumine ja varjamine. Ma leian, et kui abielu on kahe inimese omavaheliste tunnete ametlik kinnitus, siis miks mitte. Nad ei tee ju kellelegi teisele halba sellega. See on nende eraelu ja miks see isegi peaks minusse puutuma? Ja tõepoolest, võrreldes loomadega vms, on tegemist kahe mõistuse juures oleva täiskasvanud inimesega, kes tahaks seda omal vabal tahtel ja valikul.

Kui siin minevikus naised nõudsid hääletusõigust (Eestis said esimest korda alles 1920), siis tundus see ka absurdsena - väga sagedased olid filosofeerimised teemal, kas naine üldse on inimene või mis õigusi tal üldse olema peaks, kuna naine oli alam olend, mitte tavaline inimene. Nüüd tunduks tundub see mineviku primitiivse patriarhaalse maailmavaatena. Sageli aga nõudsid selliste asjade saavutamised väga kardinaalseid meetmeid, suuri õigustusi ja skandaale. Ma arvan, et praegu on ka geidega nii. Geid on alati olemas olnud, vahepeal täiesti normaalse nähtusena (nt Vana-Kreeka kultuur), vahepeal äärmiselt salaja hoitud (nt nn Victoria-ajastu), kuid ometi alati eksisteerinud. Ei midagi uut siin ilmas ja ma arvan, et selliseid asjad võiks ikkagi jääda tänapäevases maailmas inimese enda valida, sellisel juhul kui mõlemad osapooled on mõistuse juures ja võimelised enda eest otsustama ning tahavad seda. Ehk ongi see mingisugune looduslik vastupanu globaalsele ülerahvastusele, et seda kuidagi tagasi hoida. Aga see rohkem naljaga pooleks uitmõte.
Postitusi: 31784

Postitatud: 05-09-2012 07:12


Naljakas on, kuidas see homo kooselude/abielude teema on eestlastest ootamatult usklikud teinud. Muidu pole ju Jumalast sooja ega kylma
Postitusi: 1315

Postitatud: 05-09-2012 07:30


Poolt !
Postitusi: 1555

Postitatud: 05-09-2012 07:41


minul on suva mis nad teevad.Aga miks kuradi pärast nad peavad neid paraade tegema ja koguaeg rääkima,et nende inimõigusi rikutakse.
Postitusi: 1919

Postitatud: 05-09-2012 07:46


Minul pole homode vastu mitte midagi ja minu poolest võivad nad abiellud. Samas oleks, aga see, et kui juba lastakse abielluda, siis järgmisena nad hakkavad nõudma adopteerimise võimalust. Adopteerimise kohapealt olen aga täiesti vastu, kuna meie ühiskonna lapsed on ikka väga julmad ja selliste laste elu kujuneks väga raskeks.
Postitusi: 3228

Postitatud: 05-09-2012 08:17


Vastu. Elagu nad koos või kasvatagu lapsi aga abielu jäägu ikka mehe ja naise vahele.
Postitusi: 3692

Postitatud: 05-09-2012 08:30


Minul on ükskõik, kas abielluvad või ei.
Probleem seisneb ks selles, et kui üks osapool nt ära sureb, siis laste (näiteks naishomoseksuaalide puhul) hooldusõigus ei pruugi jääda selle naise kaaslasele, kuigi to võis nii tahta. Lapse vanavanematel nt on õigus lapsed endale saada.

Vähemalt nii mulle sõber homo rääkis :D
X