Postitusi: 5658

Muudatused alkoholi- ja tubakapoliitikas-- POOLT VÕI VASTU?

Postitatud: 30-11-2012 13:21

http://ohtuleht.ee/501498


Muudatused alkoholi- ja tubakapoliitikas

Suitsuvaba keskkonna tagamiseks ja riigi elanikkonna tervise kaitsmiseks rajada üldkasutatavate hoonete ukseavauste ette suitsuvabad kaitsevööndid vähemalt 3–6 meetrit uksest.

Kaotada ruumides olevad suitsetamisalad ning edaspidi kaotada ka spetsiaalsed suitsetamisruumid.

Muuta riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused suitsuvabaks.
Piirata suitsetamist avalikes randades, kontserdi- ja peopaikades ning vabaõhuüritustel.

Võtta tubakatoodete märgistamisel kasutusele pilthoiatused.

Keelata tubakatoodete müügikoha tähistamine tubakatoodete kaubamärkidega, piirata väljapanekut tubakatoodete müügikohas.

Alkoholi kättesaadavuse piiramiseks lubada alkoholi müüki jaekauplustes vaid eraldi müügi-alal või müüjaga teenindusletist.

Algatada arutelu alkoholi ostmise ja tarbimise eapiiri tõstmise osas.(18 asemel 21)

Hoiakute ja väärtushinnangute kujundamiseks kehtestada riiklikult n-ö alkoholivabad päevad, 1. juuni ja 1. september, mil alkoholi jaemüük kaasaostuks on piiratud ning avalikkuses kutsutakse inimesi, eriti lapsevanemaid ja õppureid, alkoholist hoiduma.
Postitusi: 2722

Postitatud: 30-11-2012 13:50


Osad neist on isegi päris head, ma usun et kellegile ei meeldi minna poodi ja tunda seda suitsulõhna kuna kari noori kimuvad kohe ukse juures.
Ja vabaõhuüritustel käies oleks ka parem, kui inimesed suitsetaksid selleks ette nähtud kohtades, mitte igal pool kus tuju tuleb.
Need pilthoiatused pakkidel, niii jubedad, ehmatavad ära küll kuid siiski mind suitsetamast ei hoidnud(tõime kuskilt lätist või leedust).
Postitusi: 1048

Postitatud: 30-11-2012 13:51


No aga rõve ju rannas käes suitsukonide otsas tallata.

Mina ei arva sellest midagi. Olen üle 21a vana ja mulle see ei kehti. Tõstku siis seda vanusepiirangut, kui arvavad, et see on hea. USAs on ju kah selline vanusepiirang. Pangu siin kah alkopudelid pruuni paberkotti. See teatud päevadel müügipiirangu kehtestamine hakkab tööle samamoodi kui see kellaajaline piirang - enne kella 10 ostetakse viimasel hetkel hunnikutes alkot kokku ja siis enne 1. juunit ja 1. septembrit tekivad kah suured järjekorrad. Või siis minnakse baaridesse purjutama, kui mujalt kätte ei saa.

Pooldan suitsetamise ärakeelamist avalikes kohtades. See on rõve, kuidas paljud suitsetajad mittesuitsetajaid ahistavad, nagu mittesuitsetajad oleksid mingi vähemus, kes ise on selles süüdi, et suitsuhais neid häirib. Tuleb Venemaa meelde, kus mulle jäi mulje, et mittesuitsetajatel on eraldi ruumid restoranides mitte vastupidi.

Suitsetamine on igaühe vaba valik ja see on suitsetajate enda probleem, kui neid see häirib, et teatud kohtades see ei ole lubatud. Pooldan, et asutuste ustest võiksid nad minna kaugemale kui 3-6 meetrit. Kas ei jaksa siis minna kuskile, kus möödakäijaid ja sisse-välja minejaid ei häiri suitsupahvakas? Olen TLÜ tudeng ja seal on välisuste ees pidevalt kari suitsetajaid ja alati ka Kristiine keskuse esine on suitsetajaid paksult täis. Seal on küll märgitud mingi suitsuvaba ala, aga ega see neid ei koti küll....
Postitusi: 31784

Postitatud: 30-11-2012 13:57


No eraldi suitsuruume ära kaotada on suhteliselt veider. Hea ju, kui need kohad on, siis ei tehta suitsu kohas, kus ei tohi või on ebameeldiv vms. Tehku üldse alkoholile ja tubakale eraldi pood. Kaotagu need toidupoodidest ära ja asi ants. Noh, aga fakt on see, ükskõik kui palju nad üritavad alkot ja suitsu piirata vms, inimesed tarbivad neid ikka edasi. Suht pointless üritus, inimesed lähevad lihtsalt rohkem vihasemaks, kuna reegleid on LIIGA palju. Las inimesed elavad. Niikaua, kuni neid asi poes müüakse, oleks narr see igal pool ka ära keelata. Tuleb lihtsalt teistega arvestada.
Postitusi: 29489

Postitatud: 30-11-2012 14:00


Ise ei suitseta, aga see suitsuruumide ära kaotamine on täisdebiilsus. Siis hakatakse tänaval tossama ja kõik kohad oleksid konisid täis. Ma usun, et klubid ja piletiga kohad hakkavad ka selle vastu mässama. Ja mittesuitsetajana ise ka vist, kui poole rohkem rahvast hakkab sissepääsu juures siblima. Ja alkoholil ju ongi juba oma pind suuremates poodides. Mõnes on isegi eraldi müüja juba olemas seal. Samuti see vanusepiiri tõstmine ei muuda midagi. Alakad on alati alkoholi kätte saanud ja saavad edaspidi ka.
Postitusi: 2373

Postitatud: 30-11-2012 14:05


Vabaõhuüritustel võiks tõesti olla mingi kindel tsoon kus võib suitsu teha (Pärimusmuusikafestivalil näiteks olen märganud neid). Olen ise üritustel koju tulnud ja koniauke riietelt leidnud, samuti lihtsalt konituhka leidnud pluusilt. Üldiselt on suhteliselt normaalsed reeglid ju (v.a see suitsuruumide kaotamine - no sinna ei pea ju mittesuitsetajad ronima), ei ole tõesti vaja ühe jalaga poes seistes ukse juures suitsetada.
Postitusi: 7885

Postitatud: 30-11-2012 14:08


mind ei koti ei nii ega naapidi. ei suitseta nii et minupärast lõpetagu või sigarettide tootmine. alkohol... piirata või mitte piirata suht vahet pole. kes tahab juua joob ikka edasi.
Postitusi: 600

Postitatud: 30-11-2012 14:10


Mina olen täitsa poolt. Ühiskond on liigselt erinevate meelemürkide küüsis ja tore, kui riik midagi ette võtab.
Postitusi: 639

Postitatud: 30-11-2012 14:10


Enamustega pole nõus. Näiteks alkoholi kättesaamise alampiiri tõstmist. No mida see aitaks, kes tahab, saab kätte niikuinii. Lisaks see suveperioodil alkoholimüük, no minu arust see suht absurdne. Suitsuruumide kaotamine samasugune absurdsus, hakatakse siis igalpool mujal tegema.
Postitusi: 5220

Postitatud: 30-11-2012 14:35


Need muudatused vaevalt panevad inimesi vähem jooma ning suitsetama. Ma tôstaks üldse alkoholi ja suitsu hinna vähemalt kahekordseks, vôibolla siis hakatakse natkuke vähem tarbima.
Postitusi: 2048

Postitatud: 30-11-2012 14:44


Vastu. Ma ei saa aru, kes üldse nii totrale mõttele tuli, et 1. sept ja 1. juuni alkovabad? Võidakse ikka ju 31. august või juuni ette osta ja milles probleem??? Nurgatagused poed nkn müüvad peale 10t õhtul ka, pole midagi ka siis neil kuupäevadel müüa.
X