Postitusi: 5658

Muudatused alkoholi- ja tubakapoliitikas-- POOLT VÕI VASTU?

Postitatud: 30-11-2012 13:21

http://ohtuleht.ee/501498


Muudatused alkoholi- ja tubakapoliitikas

Suitsuvaba keskkonna tagamiseks ja riigi elanikkonna tervise kaitsmiseks rajada üldkasutatavate hoonete ukseavauste ette suitsuvabad kaitsevööndid vähemalt 3–6 meetrit uksest.

Kaotada ruumides olevad suitsetamisalad ning edaspidi kaotada ka spetsiaalsed suitsetamisruumid.

Muuta riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused suitsuvabaks.
Piirata suitsetamist avalikes randades, kontserdi- ja peopaikades ning vabaõhuüritustel.

Võtta tubakatoodete märgistamisel kasutusele pilthoiatused.

Keelata tubakatoodete müügikoha tähistamine tubakatoodete kaubamärkidega, piirata väljapanekut tubakatoodete müügikohas.

Alkoholi kättesaadavuse piiramiseks lubada alkoholi müüki jaekauplustes vaid eraldi müügi-alal või müüjaga teenindusletist.

Algatada arutelu alkoholi ostmise ja tarbimise eapiiri tõstmise osas.(18 asemel 21)

Hoiakute ja väärtushinnangute kujundamiseks kehtestada riiklikult n-ö alkoholivabad päevad, 1. juuni ja 1. september, mil alkoholi jaemüük kaasaostuks on piiratud ning avalikkuses kutsutakse inimesi, eriti lapsevanemaid ja õppureid, alkoholist hoiduma.
Postitusi: 5925

Postitatud: 03-12-2012 01:10


Ma olen iga puntkiga nõus. Kohutavalt häirivad kuidas mingid suitsetajad kimuvad poe ees või bussipeatustes. Samuti võiksid tõsta alkoholi ja eriti suitsu hinda.
Postitusi: 4527

Postitatud: 03-12-2012 01:11


Ainult keelata on eriti nõme, miks ei võiks inimesi lihtsalt ümber kasvatada? Teha reklaamkampaaniaid, et bussipeatustes ja hoonete sissepääsu juures arvestada kaaskodanikega, kes ei soovi tunda seda haisu.
Avalikult peeretada ja mustuse järgi haiseda on ebaviisakas ning sobimatu, aga suitsetada ja selle järgi haiseda mitte.
Miks oma sõpradele või kasvõi võõrale inimesele ei tohiks öelda, et sissepääsu juures suitsu kimuda on nõme ja miks teised su paha kommet tundma peavad? Alustagem iseendast ja oma tuttavatest.

Miks näiteks ei võiks tööandjad võtta suitsetajate kuupalgast ühe töötunni vähemaks kui suitsu kimutakse ka muul ajal kui lõunapausil?
Suitsetajatel oleks nagu õigus ja vabandus teha vähem tööd ja pidada rohkem pause.

Alkoholi müümiseks võiksid tõesti olla eraldi alko poed, mida olenevalt linna suurusest võiks olla max 1-4 igas linnas.
Sigarette võiks müüa ainult suuremates poodides ja mitte välja reklaamituna. Restoranides, hotellides ja baarides ei näe üldse mõtet tubakatooteid müüa, sest mingit kasumit nad nende pealt nagunii võtta ei saa.

Hotellid võiksid kaotada toad suitsetajatele.
Kuna enam ei saa nagunii siseruumides suitsu teha, siis isegi milline suitsetaja võtaks omale hotellis konihaisulise ruumi ainult sellepärast, et seda toas teha?
Postitusi: 5756

Postitatud: 03-12-2012 01:12


pooldan kõike. see 18 vanusepiiri 21 peale tõstmine on veits kahtlane ehk, sest 21 otsustab juba ise ja tihtipeale oskab juba ka piiri pidada, aga siis peab ka see vanus hakkama kuskilt manguma või pettusega alkot ostma. samas noh, eks see ostmise raskendamine ikka piirabki siis tarbimist. kõik muudatused oleks asjakohased ja pooldan täiesti.
Postitusi: 136

Postitatud: 03-12-2012 18:52


haige
Postitusi: 11108

Postitatud: 03-12-2012 18:54


Ausalt öeldes on mul päris savi, mis nad teevad..
Postitusi: 24434

Postitatud: 03-12-2012 18:54


Alkoküsimuses ükspuha,ei vaja seda 24/7.
Suitsetamise võiks kasvõi üldse ära keelata.Mida vähem haisu pean taluma,seda parem.
Postitusi: 272

Postitatud: 03-12-2012 18:59


Poolt.
Postitusi: 5153

Postitatud: 03-12-2012 19:06


Ei suitseta, seega täiesti ükskõik.
Postitusi: 6096

Postitatud: 03-04-2014 09:49


Juba praegu on osade kaubanduskeskuste ees suitsetamisvabad ringid tõmmatud ja kas neist on kasu? Ei ole. Näiteks Solarise ees on täiesti igapäevane asi, et mingid ülbed "coolid" teismelised seisavad kobaras justnimelt seal ringis või kohe selle kõrval. Kus on turvamehe silmad? Mind jubedalt ärritab, et pean ennast läbi pressima läbi selle haisava pubekate kamba.

Olen 100% nõus rannas suitsetamise keeluga. Põhjuseks see, et enamus suitsetajad viskavad oma konid suvaliselt maha.

Bussipeatused peaksid suitsetamisvabad olema. Jube närvi ajab, kui mittesuitsetaja peab kusagil mujal bussi ootama, sest katusealuse on hõivanud mõni tola, kes ei saa aru, et on ebaviisakas teise inimese nina alla suitsetama tulla.

Eks iga täiskasvanu otsustab ise, kas suitsetab või mitte ja ma ei keelagi, aga täpselt samamoodi nagu teie tahate, et ülejäänud austaksid teie otsust seda teha võiksite teie samamoodi austada ka kaaskodanikke. Kui on ikka konkreetselt kirjas, et selles kohas suitsu ei teha ei tohi, siis pidage sellest ka kinni. Toon näiteks oma ema, kes on aastaid suitsetanud, kuid mitte kunagi ei tee ta seda avalikult tänaval. Ta otsib kas mingi nurgataguse koha või ei tee seda üldse. Isegi tema kui eluaegne suitsetaja saab aru, kui ebaviisakas ja lausa kole vaatepilt on teiste nina all suitsetamine.
koi
Postitusi: 7792

Postitatud: 03-04-2014 09:55


tubakapiirangute poolt, v.a. suitsuruumide täielik kaotamine. aktsiisi võivad ka kõvasti tõsta kui tahavad
alkohol võiks jääda nii nagu on
X