Postitusi: 66

Kirjand kirjutada aga pole mõtteid...

Postitatud: 07-02-2013 19:26

Kirjuta arutlev kirjand, milles analüüsid traditsiooniliste pereväärtuste muutumist 20. saj lõpus ja 21. saj alguses. Analüüsi muutuste põhjuseid ja võimalikke tagajärgi, pealkirjasta tekst ise.

Andke mõtteid, palun :)
Postitusi: 642

Postitatud: 07-02-2013 19:50


Mulle tuli esimese asjana meelde, see, et üle 25-aastast esmasünnitajat peeti ikka vanaks. Praegusel ajal on täiesti tavaline, et esimene laps saadakse 20ndate eluaastate lõpus või 30ndate alguses.

Laste saamine enne või pärast abiellumist.

Peremudelid üleüldiselt ema+isa+lapsed vs "europerekond" minu laps - sinu laps - meie laps.

Samasooliste kooselud.
Postitusi: 105

Postitatud: 07-02-2013 19:50


Siin saab kindlasti arutleda, kuidas internet hõivab pere sisese suhtluse aega.
Samas on piirid lahti läinud, kuid kaugemal elavate pereliikmetega on üle skype ms lihtne suhelda ja suhtlus kindlasti tihedam, kui vanasti.
Postitusi: 87

Postitatud: 07-02-2013 20:01Hea teema, mina kirjutaks naiselikkusest ja mehelikkusest.
Mehed pidid kodust väljaspool raha teenima, toitu muretsema.
Naised hoolitsesid kodu ja laste eest.
Mehed manipuleerisid naistega füüsilise ja rahalise üleolekuga, ähvardasid, naised aga kasutasid selleks emotsionaalset ja seksuaalset tasandit.
Mees oli tänapäevases mõistes täielik siga ja naine alalhoidlik koduperenaine.
1960ndtel toimus aga muutus, kus mehed muutusid naiselikemaks, kandes pikki juukseid, kirevaid rõivaid ja tundes rohkem huvi loodusliku ja vabaduse poole, samas naised kasvatasid sihikindlust ja omasid kindlaid eesmärke ja visiooni. Naised muutusid rahaliselt ja poliitiliselt sõltumatumaks.
Tuleksin arutledes aegamööda tänasesse päeva, kus mehed, kes õppisid naistelt emotsionaalsuse kunsti on selle kaotanud tänaseks ning nüüd lihtsalt selgrootud olevused. Ning naised, kes oskasid korraldada kogu oma pereelu on unustanud oma naiselikkuse ning tihtipeale mängivad meestega võimuvõitlust karjääriredelil.
Mul tuli kohe niipalju mõtteid, et see tekst tundub kindlasti seosetu, aga see vaid minu vaatevinklist :)
X