Postitusi: 834

Kuidas toimida kui see hetk on käes?

Postitatud: 08-02-2013 05:34

Küsin ja räägin seda oma arstiga ka, aga tahaks juba varem teada... kuidas see sünnitamis asi siis ikka käib.
Kui aeg on sünnitada siis kuidas edasi peab toimima? Kas kui tasuta teenust kasutada siis saan tundmatud arstid sünnitust vastu võtma? Kui haiglasse minek, kas siis enne seda peab haigla teadma, et ma tulen? Jäänud segaseks mis edasi saab kui see hetk kätte jõuab.
Kuidas teie toimisite ja kus sünnitasite? kas kasutasite ka mingeid tasulisi teenuseid nagu perepalat või individuaalne sünnitus ämmaemandaga?
koi
Postitusi: 7792

Postitatud: 08-02-2013 13:40


kui vanni tahad, pead ksüima. vastasel juhul võid ainult duššiga toa saada.
vesisünnitus tähendab enamasti pikaaegset vannis vedelemist, mitte mõneks minutiks sisse sulpsatmaist. ära vanni valmis saamise pärast muretse
Postitusi: 24008

Postitatud: 08-02-2013 13:42


Mina vedelesin vannis 1,5h enne sünnitamist, lasin seljale kuuma vett, nii olid valud väiksemad. Siis kästi välja kobida, aga läksin ikkagi duši alla, lasin kuuma vett edasi.
Sünnitamist sinna aga küll ette poleks kujutanud, jube ebamugav näis mulle selle vanni lõige :D
koi
Postitusi: 7792

Postitatud: 08-02-2013 13:44


mugavalt suurt vanni on vaja. mina vedelesin külmas vees (st sama jahedas kui toatemperatuur) umbes 10 tundi, sünnitasin ka vette. kuivale maale keeldusin tulemast enne kui kõik ühel pool
Postitusi: 5209

Postitatud: 08-02-2013 14:22


mind nagu see soe vesi ei aidanudki.sitsisin küll dussialla,aga ei midagi.
ainus mis leevendas oli kõveras wc potil istumine.
Postitusi: 6

Postitatud: 08-02-2013 14:53


Lähed vastuvõttu ja sealt öeldakse sulle juba, mis saama hakkab. Ausaltöeldes, mul oli suht suva see võõras arst või ämmaemand, tugiisik oli olulisem. Peretuba pakutakse siis, kui sünnitus läbi on ja võib juhtuda, et sel ajal pole vaba tuba.
Postitusi: 1990

Postitatud: 10-02-2013 08:19


Tsiteeritud:

Mina vedelesin vannis 1,5h enne sünnitamist, lasin seljale kuuma vett, nii olid valud väiksemad. Siis kästi välja kobida, aga läksin ikkagi duši alla, lasin kuuma vett edasi.
Sünnitamist sinna aga küll ette poleks kujutanud, jube ebamugav näis mulle selle vanni lõige :D


ma kuulnud et see vesi ei tee üldse paremaks
Postitusi: 3115

Postitatud: 10-02-2013 09:21


Teisel sünnitusel, valuvaigisteid ei saanudm kuigi tahtsin.Kui nii nimetatud ilupisteid sain polnud ka korralikult tuimestatud, osa oli... osa mitte.
Perepalatit tahtsin, 2 päeva olin haiglas sees ja ei saanidki, lihtsalt polnud!

Magasin ende 2 päeva jooksul kokku 5 tundi, ülejäänud aja trampisin mööd koridori, palatikaaslaseks olin saanud mingi "vene traktori", norskas nii, et mina kui ka laps ehmatasime iga 5 min jooksul üles.
Lõpks loobusin ka magamisest ja ootasin lihtsalt et kiiresti koju saaks... vast tänu stressile sain veel sama päev 39 palaviku. Läksin kontrolli, et midagi tõsist poleks,vaadati üle kõik oli ideaalne, 2 päeva hiljem emakas jub pmst koos, kõhunahk tagasi jne.
Järelikult stress...

Soovitan kui võimalus on fertilitasse minna, või ükskõik kuhu kus saab perepalati maksab rohkem aga uni on peale sünnitust väga tähtis ja kui sul lapse isa tuleb kaasa saab ta aidata sind, et sa ei peaks ringi tatsama kui sul on ntx õmblused...
Postitusi: 510

Postitatud: 11-02-2013 23:25


tasuks kindlasti külastada Pelgulinna perekooli rasedate joogat (ütlen kohe, et tegemist ei ole tegelikult sellise joogaga, mida võivad kõik ettekujutada, pigem seal harjutatakse kuidas hingata ja mida sünnituse aja teha) koos vestlusringiga. Seal saad vastused peaagu kõigile küsimustele ja ka pisut kindlustunnet ka lisaks.
Postitusi: 1267

Postitatud: 11-02-2013 23:39


Tsiteeritud:

Haigla poole võiks sammud seada siis kui tuhud on regulaarsed nii 15-10 minuti tagant. Ette teatama ei pea, lähed vastuvõttu ja sealt suunatakse edasi sünnitusosakonda. Ämmaemand vaatab su seal läbi ja räägib mis edasi saab. Kui kõik kulgeb normaalselt ei pruugi sa arstiga üldse kohtuda. Ise olen alati väga kiirelt sünnitanud, nii et mingeid erisoove kahjuks avaldada ei jõudud. Kuid perepalati kasuks soovitan küll otsustada, sest siis on privaatsus garanteeritud. Ei kujutaks ette olukorda kus palatis on kolm-neli titega naist ja veel see päev läbi edasi tagasi komberdav külalistekamp...

Minu meelest peavad tuhud regulaarsed olema min tagant.
Postitusi: 496

Postitatud: 11-02-2013 23:42


Mul kodus ka veeed ja need olid rohelisemat värvi- ilmselt igaüks teab,et siis pole oodata mõtet. Helistasin ja võisin kohe minna. Viidi mind sünnitustuppa ja jäin sünnitust ootama, valud hakkasid päris kiiresti. Ämmaemandad vahetusid koguaeg, aga lemmik oli see, kes sünnituse vastu võttis. Peale sünnitust vitsutasin sisse natuke võileiba ja putru ja kõndisin oma lapsega uhkelt palatisse :D see oli ühispalat,kuna teised olid kõik täis. suvine aeg ja võisin kohe järgmine päev koju minna.
X