Postitusi: 236

beebipildid facebookis

Postitatud: 21-07-2013 13:56

Miks on inimestele niivõrd vastumeelsed pildid beebidest ja väikelastest? Viimane facebookis palju jagatud ja laigitud arvamus asetas beebipildid sama madalae nagu pildid tüdrukutest, kes ennast ennem pidu üles löövad ja siis pildid facebooki ülesse riputavad.

Ma olen ema ja lisan aegajalt oma lapsest pilte facebooki albumisse. Kuigi rasedus oli planeeritud, ei osanud ma arvata, et lapse kasvatamine on niivõrd raske. Ma olin mitmeid raamatuid rasedust ja lapsekasvatmisest lugenud ning perekoolis käinud, kuid ikkagi olid esimesed kuus kuud väga väga rasked. Sünnitusest rääkimata. Aga see kõik on seda väärt ja rohkem veel. Mida ma tahan öelda, on see, et ma olen uhke ema. Ma sain hakkama magamata ööde ja beebinutuga ja sellega kui poja haige oli. Ning loomulikult näen ma oma lapses ilusat ja rõõmsat beebipoissi. Ja loomulikult tuleb vahest mõni pilt eriti hea välja - valgus, värvid, näoilmed on lihtsalt nii head, et sa tahad oma sõpradega seda kõike jagada. Ma ei postita pilte, et koguda fenomenaalne kogus like´e, vaid sellepärast, et laps on osa mu elust - väga suur osa. Ja ma olen uhke ja õnnelik ema.

Me kõik riputame facebooki pilte sellest, mis meid õnnelikuks ja/või uhkeks teeb. Olgu see siis pilt koolilõpetamisest või uuest autost või uuest naisest või hommikusöögist. Meil kõigil on see miski. Las emad panevad pilte oma lastest ja las nad olla uhked ja õnnelikud.

Pealegi on võimalik inimeste postitusi selekteerida, sa ei pea iga esmaspäev facebooki lahti tehes kõiki oma facebooki sõbra lastepilte läbi lappama. Ja kui nüüd mõelda, mis tegelikult maailmas valesti on, siis beebipiltide pärast torisemine tundub päris tühine ettevõtmine.
Postitusi: 2951

Postitatud: 21-07-2013 19:06


Kui pannakse ilusaid pilte, ei ole mul selle vastu midagi, aga need esimesed nn ise söömised, kus nägu ja kõik muud kohad mingit putru täis, siis no ei kannata seda lisaks mähkmevahetused jne. Ja nagu keegi eespool mainis juba, siis 20+ pilti päevas ei ole normaalne. Too much!
Postitusi: 5756

Postitatud: 21-07-2013 19:10


kas keegi tõesti paneb mähkmevahetusest pildi? :D ise söömine veel, aga mähkmevahetusest kuidagi nagu ei usu..
Postitusi: 29489

Postitatud: 21-07-2013 20:28


Tsiteeritud:

Sellist vingumist saab vaid kohata buduaaris. Budumuttidel jäävad kõik asjad ette. Ei tasu tähele seda panna, neil lihtsalt rohud võtmata.


Tean millest teemaalgataja räägib. See on vastuseksühele feissbuuki kirjutisele, mis oli eriti debiilne vingumine. Olen teemaalgatajaga nõus.
Postitusi: -270

Postitatud: 21-07-2013 20:38


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Minu meelest on ikkagi vahe sees, kas aeg-ajalt lisada üks-kaks pilti oma lapsest, või lisada pea igapävaselt 20+ pilti, kus on näha kõik päevased toimingud (a.la mähkmevahetus, söömine, pesemine, mängimine jms). Mina ise ei leia, et sellised asjad peaksid kõikidele vaatamiseks olema. Mulle meeldib vaadata beebide pilte, kui nad on ilusad ja neid pole mitu albumitäit samasuguseid. Sõbralistis tean ka kes on see tibuemme kes hunnikutes pilte lisab ja tavaliselt ei vaatagi neid lihtsalt.
selliste kirjeldustega pilte pole mina veel kohanud. max pannakse 3 pilti ja kui sa ei taha ei pea neid pilte uudistevoos edasi vaatama, ainult üks tuleb sulle sinna ette. mind ei häiri laste ega lemmikloomade pildid. mind häirib vingumine sellel teemal, väga... :S

Kas sa selle koha leidsid üles, et ma ei vaatagi? Kerin lihtsalt edasi ja vaatan muid asju. Kui on ilusad pildid (nagu keegi enne mainis, et fotograafi juures tehtud või muudmoodi erilised), siis why not vaadata. Lastevihkaja ma pole, kuid tõesti ei leia, et igast lapse vannitamisest-potitamist-söötmisest oleks vaja pilte lisada. Tore, et sinul selliseid inimesi sõbralistis pole - minul ja ilmselt nii mitmelgi teisel aga on. Mina polegi vingunud nende piltide üle, aga saan aru millest vingujad räägivad.

Noh ja next level on juba see, kui lapsevanem on lapsele eraldi facebooki lausa teinud.. Milleks? :D
Postitusi: 24923

Postitatud: 21-07-2013 20:47


Tsiteeritud:

Kõige jubedam mida ma näinud olen, oli kuidas üks mu naaber laadis üles pildi, kus keegi oli temast ja lapsest moment pärast sündimist pildi teinud. Mil beebi veel ligane ja lögane oli.
Kui ma üritan tavaliselt külma kõhtu säilitada, oli see minu jaoks liig.


mul üks tuttava mees pani oma sünnitusvaludest krimpsus näoga naisest pildi fb.sse :D naine oli poolupakil jalad harkis jne... kirjas pildi all et kohe kohe tuleb..siis vaatasin ka seda lihtsalt suu lahti ja mõtlesin, et ei ole võimalik :D
Postitusi:

Postitatud: 21-07-2013 21:08


Pseudoprobleemid lisavad alati elule vürtsi.

Mulle ei meeldi ka need titemammad, kes oma võsukesi ohjeldamatult pildistavad ja neid pilte veel agaramalt üles laevad. Teisalt liigitan ma samasse kategooriasse igasugused amatöör hobifotograafid, kes pildistavad lähivõtetega nii päikesetõusu kui ka oma koera nina. Ja loomaomanikud, kes samuti kipuvad liialdama oma lemmikute piltidega. Ja tantsulõvid, kes oma Hollywoodi seiklused minutilise täpsusega üles pildistavad. Ühtemoodi diibid kõik.

Alati, kui ma leian end taas ärritumast, siis küsin ma endalt- kas seda inimest on minu sõbralisti vaja? Miks ma hoian oma sõprade seas inimesi, kelle postitusi ma tegelikult näha ei soovi ja kelle postitustega kaasnevad negatiivsed emotsioonid? Oluliselt kergem oleks selline grupp inimesi eemaldada või blokeerida. Või otse neile öelda, et nende pildid on kehvad ja üleliigsed (aga siis solvutakse, sest kes ei sooviks näha naabri Murka ninast tehtud makrofotot ja tema naabri lapselapse ihuhädasid oma FB seinal?).
Postitusi: 3438

Postitatud: 21-07-2013 22:07


Aga te inisejad visake korra enda albumile pilk peale, äkki on teil ka pilte, mis tõenäoliselt teie fb sõprade silmi riivata võib.
Postitusi: 763

Postitatud: 23-07-2013 11:14


Mina sellest lapsepiltide lisamisest aru ei saa ning sellised emmed hakkavad mulle vastu ja on naeruväärsed- kahjuks on mul selliseid päris palju. Saan aru, et kui laps on käes, siis mingi perepilt panna, millega teavitatakse et uus liige on peres jne, see peaks ka maksimum olema. Kuid- paariminutilised videod iga päev, kuidas titt käima hakkab, roomab, kisab, sööb, siis lihtsalt suvalised pildid jalutades, rannas, kusiganes lapsest olgu siis beebi v6i juba pisut vanem, näitavad ikka selle lapsevanema intelligentsi puudumist. Saan aru, et peast emaseks minek peale lapse saamist veel eriti, paneb neid pilte pidevalt lisama, aga samas- laps on ka eraldi indiviid ning tal ei ole v6imalik otsustada, kas ta soovib et tema tegemisi propageeritakse v mitte. Ning lisaks- mitte kedagi ei huvita kellegi teise lapse vaatamine v.a. ehk kord kui teatatakse et laps on käes.
Postitusi: -2

Postitatud: 23-07-2013 11:26


Tsiteeritud:

Mida ma tahan öelda, on see, et ma olen uhke ema. Ma sain hakkama magamata ööde ja beebinutuga ja sellega kui poja haige oli.


sa kirjeldad seda, nagu oleksid just avastanud AIDS-ile ravimi.

ei taha küll su vägiteolt sära vähemaks võtta, kuid ma usun, et naisi, kes sellega hakkama saavad, on palju.
Postitusi: 3680

Postitatud: 23-07-2013 11:33


Mõned inimesed lihtsalt tunnevad suurt vajadust postitada suures koguses pilte. Mõni postitab sada pilti oma lapsest, teine koerast ja kolmas hoopis lilledest ning ärme unusta toidu pilte ja muidugi musta peegli taustal poosetajaid. Nende kõigi kohta saaks öelda, et keda huvitab...
Minu meelest on naljakas välja tuua ühe asja neist, a´la "mida te topite neid krantside pilte", aga samas poose pildid on täiega ägedad. See näitab lihtsalt ühe inimese eelistust. Ta ei soovi näha, nii suures koguses koerte pilte, seega saab ta mitte jälgida neid inimesi, kes just neid fotosid lisavad ning ta saab hoopis oma fb avalehel jälgida neid sõpru/tuttavaid, kes talle huvi pakkuvad... Milleks närvi minna ja pikki kirjutisi sellel teemal kirjutada..
Muidugi omaette teema on sündsusepiirid.. aga milleks üldse hoida oma listis inimest, kellel puudub igasugune sündsus ja kes ei suuda jälgida viisakusnorme.
X