Postitusi: -18

Postitatud: 02-03-2014 21:55


Hea artikkel! Keda see teema veel huvitab, siis täna eetris olnud Välismääraja käsitles seda teemat samuti. Soovitan kuulata. http://podcast.kuku.ee/saated/valismaaraja/
Postitusi: 1809

Postitatud: 02-03-2014 22:00


Tsiteeritud:

Süda jookseb verd, kuidas see Venemaa on igavene pind kõigi oma naaberriikide tagumikus. Ma lihtsalt ei või!Sama siin. Tõsiselt jube olukord!
Postitusi: 4

Postitatud: 02-03-2014 23:52


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Läti ja Leedu paluvad Ukraina sündmuste tõttu käivitada Põhja-Atlandi pakti neljanda artikli Ja mida teeb Eesti?


saan ma õigesti aru, et sinu arust oleks hea lahendus ka eestis juba varakult paanikat külvama hakata? või millest selline ahastus?

minu arust, mida vähem eesti vene asjadesse sekkub, seda parem. nagu öeldakse - ära torgi sealt, kus ei sügele. hetkel tundub eesti just mõistlikult käituvat - ootab, vaatab, peab nõu.

Jah, ärme külva paanikat ja laseme poliitikutel öelda "probleemi pole, meid oht ei ähvarda, oleme NATOs ja ELs blablabla". Mis te arvate, et selline sekkumine Ukrainasse ei riku mõnda kokkulepet või lepingut? Muidugi rikub. Venemaad ei koti mingi kokkulepe. Samamoodi ei kotiks teda mingi NATO (ning NATO-t ei kotiks mingi väike Eesti). Rõhutada päevast-päeva seda, et me ikkagi oleme kõiksugu liitudes, ei aita meid tegelikus olukorras - Venemaa eirab täpselt nagu Ukrainagagi kõiki reegleid ja tungi paari tunniga Eestisse sisse. NATO väed jõuavad kohale 30-60 päevaga.
Ma ei ütle, et me peame nüüd kirjutama uudiseid, et APPI SÕDA TULEB! Ma ütlen, et me peame olema valmis kõigeks, kuna Venemaad (ja tegelikult ka teisi riike) ei huvita reeglid ja kokkulepped. Võim ja jõud on see, mis neid edasi viib. Eesti peab kõigeks valmis olema, nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
Kuigi suure tõenäosusega ja loodetavasti läheb meil kõik hästi.
Postitusi: 3

Postitatud: 03-03-2014 00:47


Igapäevaselt hoian end nagunii uudistega ja maailmas toimuvaga kursis. Nüüd hoian pidevalt Krimmis toimuval silma peal. Soovitan, kes vähegi viitsib ja aru saab, siis vaadata ka CNN-ist, BBC-st ülevaadet. Vene keelt ei valda, kuid hea meelega hoiaks ka venekeelsel meedial silma peal.
Neile, kes ütlevad, et 'ah, Ukraina on kaugel, meid see ei puuduta'', eksite rängalt. No kuidas ei puuduta?! Baltiriikides on ka märkimisväärne arv Vene kodanikke, kes ka ühel hetkel võivad Putini poole kisendada, et ''appi, meie vajame kaitset, me oleme ohus'' - täpselt nii nagu tegid seda Krimmi venelased. Ning Putin kasutas võimalust, sest on ju alati olnud Venemaal huvid kontrollida Musta mere äärset ala. Nõukogude ajal Stalin lasi väga suure osa tatarlastest, kes on Krimmi põlisasukad, ära küüditada ning asustas sinna venelased. Täpselt samamoodi asustati venelasi ja Baltikumi, Poola, Ukrainasse, Valgevenesse. Pärast Stalini surma, kui Ukraina oli NSVL sabarakk, anti Krimm Ukraina valdusesse, kuid sinna asustatud venelased jäid ka sinna. Nüüdseks on hakanud ka põlistatarlased Krimmile tagasi kolima, kuid konflikt tuleb venemeelsete ja läänemeelsete vahel sellest, et venemeelsed ei taha vaba Ukrainat, nad ei taha EL-i ega demokraatiat ning Putin tõttas neid otseloomulikult ''kaitsma''. Ei ole ka Putini huvides demokraatne ja vaba Ukraina, tema ''marionett'' Juštšenko on võimult tõukatud, Ukraina hakkas libisema peost ning tuli tegutseda.
Venemaa käitumisest on väga hästi näha, kuidas ta sööb oma sõnu (''igasugune sõjaline sekkumine ilma rahvusvaheliste org. on vastuvõetamatu'') ning ei austa mitte mingeid lepinguid. Ning sellise riigiga hakkame piirilepingut sõlmima?!
Sai nüüd pikk jutt, kuid paljugi jäi veel kirjutamata, kuid väga elan Ukrainale ja ukraina rahvale kaasa, meelekindlust neile demokraatia poole pürgimisel! Venemaa saab ükskõrd ikka selle, mille on ära kõige halva eest ära teeninud.
Postitusi: 3

Postitatud: 03-03-2014 00:50


Vabandust, Janukovõtš on võimult tõugatud, mitte Juštšenko! Hiline aeg mõjus..
Postitusi: 14891

Postitatud: 03-03-2014 12:13


Olukord on muidugi jube, aga Venemaa puhul ei oleks ma nii kindel, kas tegu ongi mingi reaalse sõja algusega või käib lihtsalt teiste provotseerimine ja närvidel mängimine.
Postitusi: 9704

Postitatud: 03-03-2014 14:34


See, mida venemaa teeb (ei näe põhjust selle riigi nime suure tähega kirjutada), ei ole küll kindlasti õige.
Postitusi: -18

Postitatud: 03-03-2014 14:40


Ja uudiseid põhjanaabrite juurest. http://www.adressit.com/kansanaanestys_suomen_liittamisesta_venajaan

PS! Tegu on peene huumoriga, lugeda terve mõistusega :)
Postitusi: 14277

Postitatud: 03-03-2014 14:51


to Sleipnir: Ära mõnita inimest, kellel on raske puue:S
Postitusi: 14891

Postitatud: 03-03-2014 15:03


Tsiteeritud:

to Sleipnir: Ära mõnita inimest, kellel on raske puue:S


kutseri kohta? :D
ammu teada jah, et tüüp on poolearuline, ei maksa temast üldse välja teha.
X