Postitusi: 63

Eesti Post ja PAKID!!

Postitatud: 20-05-2014 11:09

Viimasel 2 kuul olen märkanud et pakid mis tulevad välismaalt seisavad Eesti tollis 5-10 päeva!! Vanasti Eesti posti toll registreeris need 1-2 päevaga, aga nüüd need seisavad 7 päeva enne kui toll need äraregisteerib. Ma ei saa aru, kas Eesti post ei saa inimesi juurde palgata et pakid liiguksid inimestele kiiremini??

näiteks Inglismaalt tellisin paki mis tuli Eestisse 3 päevaga. Täna on 6-s päev kui see seisab lennujaama tollis Eesti Posti süsteemisse arvesse võtmata (3+6=9 päeva ootamist). Kas see on normaalne Teiearust? mujal maailmas asjad liiguvad 3,000 kilomeetri kauguselt 3 päevaga ja meil Lennujaama tollist pakid ei jõua 6 käevaga 10km kaugusele Pallasti tänavale siis Lennujaamast!!

Kas ma peaksin äkki kaeduse kirjutama Tollile või Eesti postile, või mis te arvate?
Postitusi: -18

Postitatud: 20-05-2014 12:23


OT, kaua see pakk võib siis tollis istuda? Mitu päeva? Paluks konkreetne allikas, mitte mingi "mina arvan/olen kuulnud" :)
Postitusi: 4126

Postitatud: 20-05-2014 12:47


No ma olen juba apaatne selle EP jamade suhtes. Viimati oli selline tore asi, et jälgimiskoodi järgi olevat kuller uksetaga käinud ja kedagi polnud kodus. Seal ka kellaaeg, kuna käis. Ja kas oli siis reaalselt ka nii? EI! Mitte keegi ei käinud. Teatise saab ka siis alles ülejärgmine päev, et kobi ise järgi. Samuti tulevad mul kõik pakid erinevatesse postkontoritesse, kuna aadress on mul pm keset linna...ja siis telli kõik ühte kohta ja oota veel 2 päeva või jookse mööda linna ja otsi pakke. Viimasel ajal on ka kadumistega probleemid, et kui koodi pole, siis pakki kätte ei saagi lihtsalt. Ei tea, kas EP plaanib avada Hiina kauba kaubamaja ja kogub selle tarbeks kaupa?


..ja ma ei saa aru, mis ülekoormuse juttu nad räägivad? Nende töö ongi koormusega hakkama saada ja vastavalt sellele teha vajadusel juurde ladusid vms ja palgata lisatööjõudu, mitte hädaldada, et asi käib üle jõu.
Postitusi: -270

Postitatud: 20-05-2014 13:02


Minul on Bombaddaga sarnane kogemus. Pidi tulema 4 pakki, kõik samal ajal tellitud. Üks oli kohale jõudnud 23 aprill, teatis pandi postkasti alles 28 aprill - sõnumit ei tulnud selle kohta (tavaliselt tuleb). Noh, okei, mis seal ikka. Ühe paki tõi kuller ukse taha ja teisel kahel käisin kahel järjestikusel päeval järel, kuna postkontorist ei vaevutud ütlema, et teine pakk ka kohal on (käisin õhtul ühe paki järel ja järgmine hommik tuli teise paki kohta sõnum, minul on alati sõnum tulnud päev pärast seda kui "kuller ukse taga käis"), kuigi küsisin. Selles mõttes, et mind ei tapa ära kui ma kaks päeva järjest pean seal postkontoris käima, aga saaks ju asjad kiiremini aetud kui kohe kõik kohalolevad pakid antakse?
Postitusi: 1170

Postitatud: 20-05-2014 16:00


Tsiteeritud:

Minul on Bombaddaga sarnane kogemus. Pidi tulema 4 pakki, kõik samal ajal tellitud. Üks oli kohale jõudnud 23 aprill, teatis pandi postkasti alles 28 aprill - sõnumit ei tulnud selle kohta (tavaliselt tuleb). Noh, okei, mis seal ikka. Ühe paki tõi kuller ukse taha ja teisel kahel käisin kahel järjestikusel päeval järel, kuna postkontorist ei vaevutud ütlema, et teine pakk ka kohal on (käisin õhtul ühe paki järel ja järgmine hommik tuli teise paki kohta sõnum, minul on alati sõnum tulnud päev pärast seda kui "kuller ukse taga käis"), kuigi küsisin. Selles mõttes, et mind ei tapa ära kui ma kaks päeva järjest pean seal postkontoris käima, aga saaks ju asjad kiiremini aetud kui kohe kõik kohalolevad pakid antakse?Ega eesti posti teenidaja ei peagi niisama uurima hakkama, et ka sul on veel pakke ootamas. Sellist asja võiks ikka ise uurida, mitte kaebama tulla, et mulle ei antudki teist pakki ka.
Olen ise alati küsinud telleri käest ja olen alati kõik pakid kätte saanud. Jääb jalavaev väiksemaks ja ei pea iga päev postkontoris käima.
Postitusi: -270

Postitatud: 20-05-2014 16:19


Kui sa tähele panid, siis ma kirjutasin "kuigi küsisin".
Postitusi: 15746

Postitatud: 20-05-2014 16:37


Tsiteeritud:


Ega eesti posti teenidaja ei peagi niisama uurima hakkama, et ka sul on veel pakke ootamas. Sellist asja võiks ikka ise uurida, mitte kaebama tulla, et mulle ei antudki teist pakki ka.
Olen ise alati küsinud telleri käest ja olen alati kõik pakid kätte saanud. Jääb jalavaev väiksemaks ja ei pea iga päev postkontoris käima.


Mulle küll on alati öeldud, et kui mõni muu pakk ka kohal (näiteks ei osanudki veel nii vara oodata, et seda küsidagi) seega ma olen aru saanud, et neil peaks süsteem näitama ja sellisel juhul ikkagi ju nagu võiks öelda?! Ning see vähendab ju teenindaja tööd ka kui mõlemad korraga kätte anda.

maliceinwonderland'ile: Kuigi taolisel juhul võis tegelikult olla ka, et pakk oli antud kullerile väljastamiskatseks või tuli õhtuse/hommikuse ringiga alles postkontorisse, sest olen aru saanud, et teatised tuuakse neile vist koos kaubaga. (Näinud kuidas õhtul kulleriga tuli ports teatiseid koos pakkidega) ehk pakiring võis olla ikkagi pärast postkontoris käimist, mis sest, et nö õhtu oli. Ning siis ta vist minu arust skannis neid triipkoode ükshaaval sisse ja sellega vist peakski siis tulema alles süsteemi märge, et pakk neil kohal.

Üritasin ka neid kuupäevi otsida, aga konkreetsed asjad, mis silma jäid oli, et lihtkiri tuleb 90% teele viia päev pärast saabumist jms. Tollis hoidmise piiranguid ei leidnud, kusagil toodi välja Võlaõigusseaduse §6, mis oli ka nö "hea usu põhimõte". Võimalik, et kusagil need kuupäevad ka olemas on, aga ise ei viitsinud otsida.
Postitusi: -270

Postitatud: 20-05-2014 16:51


Nojah, võimalik, kuigi sel päeval käisin ma umbes 15 minutit enne postkontori sulgemist. Kas teatist kohe postkasti ei panda? Sõnum on mul igatahes alati päev pärast teatise saamist tulnud(kui pole samal päeval järgi läinud näiteks), kui üldse teatis on postkasti pistetud :D
Postitusi: 4126

Postitatud: 20-05-2014 21:20


Tsiteeritud:

Nojah, võimalik, kuigi sel päeval käisin ma umbes 15 minutit enne postkontori sulgemist. Kas teatist kohe postkasti ei panda? Sõnum on mul igatahes alati päev pärast teatise saamist tulnud(kui pole samal päeval järgi läinud näiteks), kui üldse teatis on postkasti pistetud :D


Kui mõtled, kas kuller teatist ei pane, kui kodus ei ole, siis ei pane jah. Mulle öeldi, et ta ei tassi printerit kaasas, et teatis välja printida ja see ilmneb ülejärgmine päev posti. Sõnum peaks järgmisel päeval tulema.
Postitusi: -270

Postitatud: 20-05-2014 21:29


Päris huvitav, sest teatis mida ma kullerile täitma pean on alati täpselt sama mis postkontoris välja prinditakse :D
Postitusi: 15746

Postitatud: 20-05-2014 21:30


Tsiteeritud:

Päris huvitav, sest teatis mida ma kullerile täitma pean on alati täpselt sama mis postkontoris välja prinditakse :D


Kulleril on ju elektrooniline aparaat(mis iganes nimega) kuhu allkirja vaid annad?
X