Postitusi: 623

Tervise paradiis - hoiatus!

Postitatud: 30-07-2014 10:53

Käisin Tervise paradiisis ja paradoksaalsel kombel on sellele asutusele küll väga vale nimi valitud... nimelt sain sealt oma elu esimese muhu. Asi juhtus täpsemalt nn mägijõel.

Mägijõe põrand ja seinad on betoonist (või sarnane kivikõva materjal), enne suurde basseini jõudmist on seal nö vahebassein, kus on väga tugev ja kiire vool, kuhu sa ringiratast sõites lõksu võid jääda. Kui liugtorudel on valgusfoorud, siis mägijõel puudub igasugune kontroll ja inimesed lasevad karjakaupa alla. Ootasin seal tükk aega kuni minu ees inimesi enam näha polnud ja läksin siis ettevaatlikult sealt alla. Jõudnud nn vahebasseini, hakkas tugev vool mind jõuga sinna poole tirima, kust suure hooga teised inimesed alla sajavad. Võtsin seal olevast köiest kinni üritades end suure basseini poole tõmmata. Aga kuna vool oli nii tugev ja tiris mind hoolimata nöörist hoidmisest allatulijate poole, ei suutnud ma õnnetust ära hoida. Ja nii tuli täie hooga 55kg kaaluvale naisterahvale selga kogukas keskealine mees, mistõttu ma lendasin peaga vastu betoonseina. Valu peas oli läbilõikav, ma ei saanud kuidagi püsti ega sealt ka minema. Hoidsin käega peast kinni kartes iga kell pilti kotti panna ja sinnasamma uppuda. Keskealine mees ainult vahtis mind eemalt silmad suured nagu hirvel, aga appi ei tulnud muidugi keegi. Jumal tänatud, et mu elukaaslane polnud enne mind sealt alla lasknud ja tõstis mind sealt jõuga lihtsalt välja.

Kirjutasin pretentsiooni veekeskuse juhatajale, kelle suhtumine pehmelt öeldes väga kliendivaenulikuks osutus. Nemad pole midagi valesti teinud, eeskirjad on tahvlil olemas ja 2-3 valvemeeskonnaliiget ka olemas. Tegin neile ettepaneku muuta mägijõgi turvalisemaks, kuna seal on vanusepiirang vaid alla 8-aastastele. Kui mõni 8 või 9-aastasele oleks 100+ kg kaaluv mees selga sadanud, oleks asi võinud kehvemini lõppeda ja laps surma saada. Vastust küsimusele, miks peavad seinad olema betoonist ja mitte pehmemast materjalist, ma ei saanud. Tegin ettepaneku panna sinna valgusfoor, vahejõele abistav personal või kasvõi kaalupiirang! Pole normaalne, et ühes väikeste lastega lasevad sealt kogukad täisjõus mehed alla. Lisaks ei saanud ma vastust ka sellele, et kuidas te ikkagi garanteerite minu ohutuse kui mina olen eeskirjade tutvunud ja nende järgi talitanud, kuid teine klient neid ei loe?

Ma pole veel kuulnud, et tänapäeval hoitakse ohtu ära paari lausega eeskirjades. Inimesi on ju igasuguseid ja ma pakun, et valdav enamus ei loe mingeid eeskirju seal ja selletõttu ei ole ju teised kliendid kaitstud, kes neid loevad. Huvitav, kus need 2-3 valveinimest siis olid kui ma abi vajasin? Mitte keegi ei tundnud huvi ega näinud midagi (nagu Cantervilla loos). Kes on Tenerifel Siam Pargis käinud, saavad vahest aru, milline on õige turvamine ja klientidele atraktsioonide ohutuks muutmine. Eeskirjad pole kunagi õnnetusi ära hoidnud, nii lihtne see asi ka nüüd pole (kahjuks). Näiteks tootmisettevõttetes ei piisa masinale eeskirjade tegemisest, paljud masinad on nii kindlaks tehtud, et ei lähe ennem töölegi või lülitavad end ohu korral ise välja. Lisaks peavad ohtlikud kohad olema ära märgistatud – ühesõnaga tegema nii palju kui võimalik, et ohtu minimaliseerida. Ma saan aru, et kukkuda võib igaüks ja mõni kogukas mees võib ka igakell lapsele otsa kukkuda, aga fakt on see, et iga ettevõtte on kohustatud omalt poolt tegema kõik, et igasuguseid ohte minimaliseerida. Fakt on see, et mägijõgi ei ole piisavalt turvaline ning seda saaks kindlasti ohutumaks muuta. Kahjuks pole sealne juhataja sellest aga üldse huvitatud. Ilmselt kuni esimese surmaga lõppenud õnnetuseni. Jumal tänatud, et ma ajupõrutust ei saanud, aga hirm oli mitu päeva, sest peavalu oli suur.

Googeldades leidub veelgi ohumärke, mida seal tõsiselt ei võeta. Tsiteerin: „Tervise Paradiisi veekeskuse mägijõe atraktsioonil sai põhjakatte defekti tõttu viis last marrastusi ning üks tõsisema nahakahjustuse.“ – kas siis tõesti peab põhi ja seinad olema kivikõvast materjalist, mitte pehmemast-ohutumast? Liutorude kasutaja meelespea on kodulehel küll olemas, kuid mägijõe kohta informatsioon kodulehelt pole kättesaadav.

Praegusel juhul ei soovita ma mitte mingil juhul sinna surma otsima minna, veel vähem lastega. Kui see atraktsioon on mõeldud ka lastele (vanuspiirang kuni 8a ainult) ja samas lasevad sealt kõik alla, on see väga ohtlik just lastele. Juhataja väitel on tegu eriti ekstreemse atraktsiooniga – ja see nagu peakski ettevõtte vastutusest vabastama? Vabandagu juhataja mind väga, aga eriti ekstreemsetele atraktsioonidele ei panda vanusepiirangut kuni 8a, vaid seal peaksid olema märksa karmimad tingimused. Kuna juhataja raius oma õigust ja keeldus parendusettepanekuid tõsiselt võtmast, tekkis küsimus, kas keegi oskab soovitada mingit ametlikku asutust, kes sellega tegeleks, tarbijakaitseamet vms? Kuna Tervise paradiis on turuliider, siis pole neil mingit huvi kliendi pretentsiooniga tegeleda. Kõige nõmedam oli see, et vastused saadeti copy-paste sisse skänneeritud faili vormis, milles oli jutt hästi üldine ja loetletud vaid rida eeskirju, mida ma täitsin kuid sellest hoolimata tervisekahjustuse sain (keelatud rasedatele – mis see siia puutub? Jne).
Postitusi: 46

Postitatud: 30-07-2014 11:03


Kas Serenas ka mägijõgi pole mitte betoonseintega?
Kahjuks eestlased on suures osas matsid, kes ei suuda esiteks ära oodata, et teised ees läheksid - peab ikka elu eest trügima.
Teiseks see abivalmiduse teema - sõitis otsa ja ainult jõllitas. Tavaline töllmokk.
Mis seal olla võiks, oleks mitte vb valgusfoor, vaid pigem inimene, kes kontrolliks, et nt poole minuti jooksul läheks rajale teatud hulk inimesi ja siis ülejäänud ootaksid.
Ise olen ka mägijões põlvele sinika saanud, samamoodi nagu olen end plekiliseks tagunud Serenas. Pea äralöömine on muidugi täiesti teine teema kui sinine põlv
Postitusi: 6986

Postitatud: 30-07-2014 11:05


Mul on muidugi kahju, teemaalagatajast(ikkagi elu esimene muhk...) Kuid sellistsele atraktsioonidele minnes tuleb esmalt arvetsada siiski enda voimalustega seal toime tulla.
Postitusi: 31784

Postitatud: 30-07-2014 11:16


Olen seisukohal, et endal tuleb siiski ka alati ettevaatlik olla ja mitte lootma jääda teistele. Eks lihtsam on ikka jah teiste suunas näpuga näidata, kuid leian hetkel, et omanikku süüdistada on veider. Oma ohutuse tagad sina ise. See, et mingi paks mees sulle selga lendas, ei ole omaniku süü. Samuti võiks kohapeal ikkagi suu lahti teha, kui midagi on.
Postitusi: 5343

Postitatud: 30-07-2014 11:19


Appi kui jube :/
Postitusi: 18

Postitatud: 30-07-2014 11:44


Tsiteeritud:

Olen seisukohal, et endal tuleb siiski ka alati ettevaatlik olla ja mitte lootma jääda teistele. Eks lihtsam on ikka jah teiste suunas näpuga näidata, kuid leian hetkel, et omanikku süüdistada on veider. Oma ohutuse tagad sina ise. See, et mingi paks mees sulle selga lendas, ei ole omaniku süü. Samuti võiks kohapeal ikkagi suu lahti teha, kui midagi on.Dsiisas, omaniku süü ei seisne otsasõitnud mehes, vaid sellest, et ta pole suutnud turvalisust tagada situatsioonis kus paksud mehed lastele selga võivad sõita!

Väga kummaline tõesti, et lasteataktsioon peab ilmtingimata betoonist olema. Ettevõtte asi on tagada max.ohutus, et mingi paks mees ei saakski kellelegi lihtsalt otsa sõita! Ma tahaks näha kui palju sa ise suud lahti teeksid kui sa oled just peaga vastu betoonseina kukkunud ja sinu esimene mure on eluga sealt veekeerisest välja saada!!!
Postitusi: 1170

Postitatud: 30-07-2014 11:58


Käisin ka eelmine suvi seal. Nägin mis seal mägijõel toimus, kõik lasevad sajakesi alla. Kas tõesti ei suudeta panna sinna samasugust valgusfoori nagu on nendel torudel?
Jätsin samamoodi minemata sinna, kuna nägin, et 10-11 aastased lapsed lähevad 4 kesi koos ja siis suurema kehaehitusega vanemad meesterahvad järgi. Kas te kujutate ette, kui see sada kilo lendab lapsele selga? Ma vaatasin ja imestasin, et mismoodi on selline asi lubatud.

Kirjutasin ka neile, kuid sellele kirjale mina vastust ei saanud!Jätsin minemata sinna mägijõele, kuna mu tervis on tähtsam. Ütlen ausalt, selgroo vigastuse saab sealt kindlalt, kui lastakse niiviisi edasi. Loodan, et tervise paradiis hakkab lõpuks mõtlema, et see asi võib lõppeda suure õnnetusega!
Postitusi: 29489

Postitatud: 30-07-2014 16:38


Tarbijakaitsesse tuleks selline asi anda. Isegi sealt alla tulnud ja nendes vahebasseinides on vool küll kehvasti reguleeritud. Vool peaks aitaman järgmisesse langusesse minna, mitte tagasi vedama eelmise lõppu teistele ette. Samuti leian, et pole ju keeruline seintele paigaldada kummirõngaid vms muul kujul neid nagu on kaidel laevadel. Kliendi ignoreerimine on juba üldse muu teema.
Postitusi: 16549

Postitatud: 31-07-2014 07:55


..päris karm, kindlasti peab seal ka mingi regulatsioon olema.
Postitusi: 23565

Postitatud: 31-07-2014 13:46


ega nad enne mõtlema hakka kui kliendid kaovad
Postitusi: 4782

Postitatud: 31-07-2014 14:04


Seal mägijões tõesti süsteem vähe vale, alati lendab keegi selga. Ohutuse mõttes olen sinna üldse minemata jätnud.
X