Postitusi: 46

Ülehinnatud ansamblid, näitlejad, filmid, raamatud jms.

Postitatud: 06-08-2014 08:55

Mis on teie meelest meelelahutuse valdkonnast miski/keegi, mida teie meelest hullult kiidetakse, aga tegelikult on täielikult ülehinnatud (mis ei tähenda, et nad halvad oleksid)? Näiteks minu meelest:
muusika: U2, Kings of Leon, Muse. Oasis, Bon Jovi. Eestist Koit Toome, Vaiko Eplik
näitlejad/filmid: Johnny Depp, Ryan Gosling, Charlie Sheen. Warm Bodies, Requiem for A Dream, Sin City, Dark Knight
raamatud: "Alkeemik" (Coelho), "Sõrmuste isanda"-sari (esimene raamat oli hea, ülejäänud kaks raamatut oleks võinud vabalt üheks kirjutada), "Rikas isa, vaene isa", "Kuristik rukkis", "Jane Eyre", "Videviku" sari, "Suur Gatsby"
Postitusi: 3003

Postitatud: 06-08-2014 09:32


Muusika: Adele, Jennifer Lopez, Pitbull, Mariah Carey, Green Day, Muse, Bastille, One direction.
Näitlejad/filmid: Megan Fox, Angelina Jolie, Charlie Sheen, Vin Diesel, Ted, Titanic.
Postitusi: -18

Postitatud: 06-08-2014 11:07


Kaamos, nüüd sa astusid pisut ämbrisse :D "Videvik" ei ole kuskilt otsast hinnatud, kui me ei räägi just 13aastastest, kes endalegi vampiiri ootavad.

"Sõrmuste isanda" puhul hindasin mina just tegelaskujusid ja loodud (fantaasia)maailma terviklikkust. Aga asi on maitses eks :) Mina olen õnnelik, et Tolkien otsustas selle siiski kolme raamatuna kirjutada.

Ülehinnatud muusika: Koit Toome, Ott Lepland. Välismaistest Kings of Leon, Mariah Carey, Michael Jackson. The Beatles- jah, mulle meeldib neid vahel kuulata, aga kui hakata sõnu ja muusikat kuulama, siis kordus-kordus-kordus. Pole nagu väga erinev tänapäeva poplugudest.

Filmid: Psühho- IMO on Hitchcockil paremaid filme ja kahju, et Psühho pidevalt teised tähelepanu varju jätab. Ma ei oska öelda, kas just ülehinnatud, aga ma pole kunagi mõistnud ka Star Warsi fenomeni. Näitlejatest ei meeldi Adam Sandler- kuidagi puine näitlejamine ja tavaliselt teeb ta halva huumoriga fimides kaasa (no, ameerikalikud jalaga-tagumikku pole minu rida). Õudukatest on Saag samuti ülehinnatud- vaadata eri filmides inimeste piinarikast surma ja seda, kuidas nad end sandistavad ilma erilise mõtteta- ei, aitäh.

Raamatud: Esikoht kuulub kindlasti "Alkeemikule". Oma koha saab ka "Da Vinci kood" ja naiste eneseabi õpikud nagu "Saladus" ja "Söö.Palveta. Armasta".
Postitusi: 46

Postitatud: 06-08-2014 12:17


Mulle "Kääbik" meeldib väga. "Sõrmuste isanda" maailm meeldib mulle ka, samadel põhjustel mis Sulle, aga siiski tundub natuke liiga ülehinnatud. Eriti arvestades, et on palju fantaasiateoseid, mis on tagaplaanile jäänud ning sama head, kui mitte paremadki.
"Kaks kantsi" ja "Kuninga tagasitulek" on minu meelest nii õudselt pikaks venitatud, pm pool ajast lihtsalt ratsutati ringi :p

"Videvik" on jah hinnatud teismeliste plikade, aga ka paljude noorte naiste seas nii palju, kui ma tean. Ma üritasin huvi pärast esimest osa lugeda. Jõudsin poole peale ja... no ei saanud aru, kuidas see sai olla mingil hetkel enimmüünud raamat. Mind ajas see raamat närvi, tegelikult see Bella tegelaskuju. Lollakas, vinguv plika. Mõtlesin, et kuidas see ligi 100-aastane vampiir, kel peaks nagu elukogemust ja küpsust olema, sellisesse vinguvasse hädavaresesse armuda sai. Samuti nagu Jane Eyre. Kuradi lollakas eit oli see Jane Eyre, vingus ja halas ja nuttis mingi jorsi pärast ja kokkuvõtteks ma ei saanudki aru nagu, mispärast. Jäi mulje, et ta üritas iseenda elu lihtsalt raskeks teha ning oli lihtsalt dramaqueen. Kas kõik naistekad ongi sellised? :D Või siis - kas naistele meeldib lugeda mingitest kannatavatest naistest, kelle elus palju draamat on?

Beatlesite osas nõustun. Nad on head, aga tõesti veits ülehinnatud.
Postitusi: 3427

Postitatud: 06-08-2014 12:48


Rolling Stones!!!
Postitusi: 1631

Postitatud: 06-08-2014 14:17


Suurem osa Hollywoodi näitlejatest on minu arvates ülehinnatud. Rääkimata Kim Kardashiani fenomenist...
Postitusi: 6444

Postitatud: 06-08-2014 19:33


Tsiteeritud:

Suurem osa Hollywoodi näitlejatest on minu arvates ülehinnatud. Rääkimata Kim Kardashiani fenomenist...


+1
Postitusi: 6305

Postitatud: 06-08-2014 19:45


Filmidest nt Titanic. Näitlejatest Jim Carrey ja Kadri Adamson, no üldse ei meeldi, mängivad nii üle. Lauljatest olen Koit Toome ja Jacksoniga nõus, oskavad küll laulda, aga siiski ei ole midagi nii erilist. Saadetest nt need tantsusaated (tähtedega ja jääl), Kättemaksukontor ka suht, kuigi seda vaatan ka ise vahel kui muud ei tule.

Kindlasti on veel palju, mida/keda lisada, aga siis võikski kirjutama jääda, need olid esimesed, mis pähe tulid.
Postitusi: 29489

Postitatud: 06-08-2014 19:51


Johnny Depp pole kindlasti ülehinnatud. Tal on lihtsalt nii palju erinevaid tahkusid. Ja sõrmuste isanda raamatud meeldisid ka. Ülehinnatud on minumeelest kääbiku film. Ühest raamatust punnisid nvälja kolm filmi.
Postitusi: 14226

Postitatud: 06-08-2014 20:47


Kui ka mind Johnny Depp nii väga ei vaimusta isiklikul tasandil, siis ma seda küll ei ütleks, et ta on ülehinnatud. Ta ju on väga mitmekülgne näitleja ja väga paljudes tugevates rollides esinenud. Ja ei saaks öelda, et ta mõni laisk näitleja ka oleks, päris palju tal ikka selja taga.

Kardashianide kohta ma nüüd ei oskagi öelda, et mis mõttes üle hinnatud? Kes neid Eestis hindab? USA kultuur on nagunii hoopis teine ja ilmselt oleks pooled kohalikud kuulsused meie mõistes üle hinnatud.

Võib-olla filmidest on üle hinnatud Hangoveri ja The Expendables'i saagad. Jah, nad võivad olla head, aga mitte NII head ja alati ei pruugi ka kuulsuste kokkukuhjamine head filmi kokku anda.

Kuigi Sõrmuste isand võis mõne jaoks olla veniv või mida iganes, siis leian, et kogu selle fantaasiamaailma kujutamine on ikkagi esteetiliselt nauditav olnud ja väga läbi töötatud. Sama ka kusjuures Harry Potteri suhtes. Ok, saan aru, et kui see žanr juba iseenesest ei meeldi, aga töö on minu arvates olnud hea.

Ma vist saan nüüd peksa (hehe, teemale kohaselt), aga kohati on üle hinnatud minu jaoks Tarantino filmid. Ok, ma saan aru, et kunstiline vägivald ja kohati on ka muidugi hästi tehtud, aga on ka momente, kus tunnen, et ta tõesti elab aind oma sadistlikke mõnuihasid välja. Kuigi jah, oma käekiri tal tõesti on.

Raamatutest leian, et üle on hinnatud igasugused "õpetussõnade" raamatud a'la Nastja, Mari Metsallik, Villu Parvet jne - need on kirjutatud väga tugevalt oma maailmavaatest ja kogemustest (sageli pole isegi neid, vaid lihtsalt subjektiivne arvamus) lähtuvalt ja esitatakse seda, nagu mingit kõigehõlmavat "õiget tõde". Ja teisalt tundub mulle, et praegu on ka lihtsalt moes selliseid raamatuid kirjutada.
Postitusi: 46

Postitatud: 06-08-2014 21:20


Potteri sari on geniaalne, arvestades kui detailselt kõik läbi mõeldud on ja kuidas erinevad pisiasjadki omavahel seitsme raamatu vältel kokku jooksevad. Nt kasvõi tähtsusetuna tundunud pisiasi esimest raamatust võib olla eriliselt suure olulisusega viimases raamatus jne.
Üldiselt mulle fantaasia meeldib, LOTR ka, aga käsi südamel tunnistan, et mulle meeldis HP kordades rohkem. Samuti nt Robin Hobbi "Eluslaevnike" sari
X