Postitusi: 1

Põiepõletikuga jõhvikatabletid - jah või ei?

Postitatud: 07-09-2014 18:09

On põiepõletik ning olen kõiksugu asju proovinud. Nii jõhvikatablette kui ka kõiksugu vanne teinud ja soojas end hoidnud. Arstil olen ka käinud, homme lähen ultrahelisse ja perearstile. Kaks nädalat tagasi ajasin antibiootikume näost sisse ja nüüd taas - põiepõletik. Nüüd on natukene parem, kuid no ikkagi tean, et tööl ei suudaks väga olla ja olen nii vastakaid arvamusi kuulnud jõhvikatablettide ja põiepõletiku kohta. Üks ütleb, et jõhvikatabletid tõesti aitavad, a la pole kahjulikud, hoopis kasulikud ja teine grupp inimesi ütleb, et see just suurendab bakterite elamisvõimalust. No ei saa aru :/
Suuur suuuuur tänu Teile kes viitsite mu probleemile vastata :)
Sest olen väga kahevahel praegu, kas võtan need tabletid nüüd sisse taaskord, paar päeva vahet olnud või siiis teeb hullemaks?
Postitusi: 15746

Postitatud: 07-09-2014 18:16


Hullemaks kindlasti ei tee.
Endale aitasid urosept ja neerutee. Mida rohkem jood seda parem - viib baktereid kehast välja pidevalt.
Postitusi: 1720

Postitatud: 07-09-2014 18:23


Minul need leevendasid küll, tegin veel jõhvikalehe teed. Kõige paremini aitasid siiki mingid antibiootikumid, pisikeses purgis, väikesed kollased tabletid, nime ei mäleta praegu. Edu sulle ravimisel :)
Postitusi: 3680

Postitatud: 07-09-2014 18:31


Ma olen kuulnud ka seda legendi, aga arsti käest kinnitust ei ole ma saanud, samas alati on soovitanud urosepti tablette, mille koostises jõhvikat ei olegi. Võta oma need jõhvika tabletid ära ja edaspidi manusta urosepti :)
Pigem ära joo mahlasid - mahlas palju suhkrut ja bakterid vaid rõõmustavad selle suhkru üle.
Minu meelest see artikkel võtab kogu selle põiepõletiku jama kokku:
http://www.kuivaks.ee/2013/01/naistearst-raagib-kodutohtris-poiepoletikust/

“Põiepõletiku korral aga iga suvaline antibiootikum ei toimi. Tihti kuuleme, et mõni naine ütleb: “Ma olen võtnud antibiootikume, kuid midagi ei aita.” Küsimus on aga selles, millist rohtu ta just võttis. Antibiootikumide valik on väga lai ja esmalt tulebki tuvastada, mille vastu me võitlema hakkame, ning alles siis rohi määrata. Mina olen põhimõtteliselt empiirilise ravi vastu. Kui on hästi ägedad sümptomid, tuleb teha bakterite külv ja alles siis määrata ravi,” on dr Saarma veendunud.

Kui ikka asi kordub ja üle ei lähe, siis tuleks uriinist külv teha. Sealt näha, mis bakter möllab. Ja kui ei möllagi uriinis bakterit siis tuleks ka naistearsti külastada.

No ja ma ei väsi kiitmast Fitolizini pastat, apteegist kättesaadav:
Postitusi: 29

Postitatud: 07-09-2014 19:02


Tsiteeritud:

Minul need leevendasid küll, tegin veel jõhvikalehe teed. Kõige paremini aitasid siiki mingid antibiootikumid, pisikeses purgis, väikesed kollased tabletid, nime ei mäleta praegu. Edu sulle ravimisel :)


Minul aitasid ka need pisikeses purgis tabletid. Samuti jõin ma sel ajal põieteed ja leesika teed, leesika tee on väga hea selleks tarbeks.
Postitusi: 3680

Postitatud: 07-09-2014 19:04


Kindlasti palju vett juua ja põiehäda ei tohi hoida. Tuleb kohe vetsu minna, isegi siis kui väga valus. Kui põis täis pikalt, siis see ka soodne bakteritele.
Postitusi: 3680

Postitatud: 07-09-2014 19:07


Aaa ja need põietabletid - jõhvika omad ja urosept, neid tuleb ikka kuurina võtta, mitte, et võtad paar päeva. Kui tugev põletik, siis võtaks lausa kuu aega, isegi kui üle läinud, lihtsalt profülaktilises mõttes.
Ja ära siis voodirežiimi unusta. Kui sa ei taha, et see korduvaks jääb, siis tuleb täie tõsidusega asjasse suhtuda.
Postitusi: 1803

Postitatud: 07-09-2014 19:08


Minul aitasid Ainult antibiootikumid.
Postitusi: 3680

Postitatud: 07-09-2014 19:11


Tsiteeritud:

Minul aitasid Ainult antibiootikumid.


Eks need looduslikud preparaadid olegi rohkem antibiootikumi ravi toetavaks.
Postitusi: 6305

Postitatud: 07-09-2014 20:04


Usun, et need hullemaks ikka asja ei tee. Minul aitab ka põiepõletikuga ainult nitrofurantoin (need samad purgis kollased tabletid, mida siin ennegi mainitud), mida ma omale koju alati varun, sest vahel hakkab õhtul ja siis on öö suht võimatu üle elada.
Need on üleüldiselt kuseteede infektsioonide vastu ja pmst ka antibiootikumid, aga mitte päris tugevad antibiootikumid. Ma olen neid isegi siis võtnud kui tunnen, et põiepõletik hakkab tekkima, siis on kohe aidanud ja asi pole hulluks läinud.
Postitusi: 139

Postitatud: 07-09-2014 20:25


Kas Nitrofurantoin on käsimüügis?
X