Postitusi: 46

Estonia 20

Postitatud: 27-09-2014 23:51

Kui keegi just kivi all pole elanud, teab igaüks, et kohe-kohe on saamas Estonia katastroofist juba 20 aastat. Kui praegust kellaaega vaadata, siis katastroof algas 20 a tagasi, ca tunni aja pärast. Tekkiski huvi sellel teemal siinsete inimeste mõtteid lugeda. Kas kellelegi meenub midagi selle õnnetusega seoses sellest ajast, kui see juhtunud oli? Kas kedagi on see isiklikult puudutanud? Mida üldse sellest siin arvatakse - oli siis tegu suure vandenõuga või lihtsalt õnnetusega?Ise mäletan küll, kui laev põhja läks. Uudiseid ja isegi mingit mälestuslugu, mis tehti (viis meeles, sõnad mitte. Oli vist mingi rootsi punt). Olen aastate jooksul Estonia kohta väga palju erinevat kirjandust lugenud - nii mõistlikku kui ka ajuvaba umbluud - ning just see kõik on tekitanud minus mingil määral huvi merenduse/laevanduse vastu. Merd armastan niikuinii ja käin merel päris tihti ning pean tunnistama, et peaaegu alati mõtlen sellele, mis tunne võis neil inimestel olla, kui see kõik juhtus...
Mingeid vandenõuteooriaid ei usu. Inimestele lihtsalt meeldib taolistele asjadele mõelda. Meeldib "müstika, vandenõud" jms. jama. Usun, et visiiri metall lihtsalt väsis ning lained tegid oma töö. Enne Estoniat oli ju ta sõsarlaeva visiir samuti eest tulnud, aga kõik sai korda ning sellest räägiti alles pärast Estonia hukku.
Tean kahjuks ka inimesi, kes tookord sinna oma elu jätsid. Ning mõni nädal enne õnnetust sõitis mu vend Estonial. See on veits offtopic, aga imelik ikka mõelda - et vedas, et see siis ei juhtunud.
Ja no muidugi seostub ka üks mu lemmikuid Urmas Alender, kes seal hukkus. (oma elu ajal laulis väga palju merest ja mõnes laulus mainis ka uppumist)


Lõpetuseks siin üks taoline Alenderi lugu (esitajana märgitud Ruja, aga see on siiski Alenderi soololugu)

https://www.youtube.com/watch?v=dbpyazxoBFM
Postitusi: 31784

Postitatud: 28-09-2014 10:43


Tsiteeritud:

Minu teada see mees pääses, kes pildile jäi.

Jah ma mõtlesingi seda, et pääses, kirjutasin millegi pärast teisiti:). Minu teada ta vist isegi ei ole intervjuusid andnud kunagi.
Postitusi: 46

Postitatud: 28-09-2014 11:21


Mayday Estonia raamatus ta miskit natukene rääkis. Esimene ja teine raamat anti natuke pärast õnnetust välja, kus ellujääjad kirjeldasid, mis juhtus. Nüüd selles uues raamatus räägib ta rohkem.
Postitusi: -18

Postitatud: 28-09-2014 12:26


Üks põnevamaid ja paremini dokumenteeritud vandenõuteooriaid puudutab allveelaevaga kokkupõrkamist. See raamat oli PDF kujul ka veebis üleval (katsun üles leida).

Päris puhas see õnnetus siiski polnud. No, kui see üldse oi õnnetus. Miks peaks jääma Estoniat puudutavad dokumendid nii pikaks ajaks salastatuks? Miks tahtsid rootslased laeva betooniga üle valada? Miks salati esmalt relvavedu laeva pardal, kui nüüd hiljem on seda kinnitatud? Jne. Õhkujäänud küsimusi on jäänud liiga palju.
Postitusi: 46

Postitatud: 28-09-2014 12:37


Tänasesse päeva sobib James Horneri loodud lugu "Hymn to the sea", mis vist seostub eelkõige Titanicuga, aga mulle on see alati seostunud mere võimsusega ja sellega, et lõplikult inimene siiski looduse vastu ei saa

http://www.youtube.com/watch?v=pfqDyObazEA
Postitusi: 1161

Postitatud: 28-09-2014 13:15


Ilmselgelt polnud tegemist puhta õnnetusega, seda on ka kinnitanud laevalt pääsenud meremehed. Üks selline võtmetegelane oma hilisemat elu korda ei saanud, ei hakka ka siin üle kordama, millist infot ta purjus peaga edastas, karta on, et ta poleks seda tohtinudki teha.
Postitusi: 9480

Postitatud: 28-09-2014 13:31


...ja mis imelikel põhjustel surid/kadusid peale laevahukku need inimesed, kes nii mõndagi selle kõige kohta teadsid ja tänu kellele oleks ka meil täna kõvasti rohkem tõde teada.
Postitusi: 46

Postitatud: 28-09-2014 13:38


blabla. Rääkige siis faktidest, mitte mingit läbi lillede juttu. "Mingid inimesed, rääkisid mingit juttu ja kadusid kuskile". Igasuguseid teadjaid on kõik komentaariumid täis, lihtsalt millegi pärast nad kunagi ei suuda oma juttu kuidagi põhjendada.
Kui pead silmas neid, kes olid algselt pääsenute listis ja hiljem mitte, siis miks ei suudeta uskuda, et tegu oli väga segase olukorraga, kus info liikus nagu juhtus ning tekkis lihtsalt palju segadusi. Keegi nende tuttav, kes pääses ütles, et nägi, kuidas inimesed x ja y ka pääsesid, aga hiljem tuli välja, et ikkagi ei pääsenud. Vahepeal olid need inimesed aga juba enneaegselt märgitud ellujääjate listi.
Postitusi: 9480

Postitatud: 28-09-2014 13:48


http://et.para-web.wikia.com/wiki/Estonia_katastroof:_kadunuks_osutunud_inimesed

üritan kohe ühe lk veel üles ostida, mida paar päeva tagasi lugesin, neist müstilistest surmadest.
Postitusi: 46

Postitatud: 28-09-2014 13:51


Okei, para web :D No offence, aga see oleks nagu tsiteerida telegram.ee'd meditsiiniteemadel

X