Postitusi: 2

Hirm

Postitatud: 11-10-2014 16:54

Mina kirjutan siia seepärast, et mind valdab pidevalt paaniline hirm paljude asjade ja inimeste ees ning ma ei tea mida teha ning kas ma peaksin kellegi poole pöörduma või see ongi normaalne nähtus.
Iga kord kui näen võõrast numbrit mulle helistamas, tuleb mul meeletu kartus, lihtsalt ei julge kõne vastu võtta. Mu süda hakkab puperdama, kui ma olen sattunud võõraste inimeste keskele, kellega olen sunnitud vestlema. Ebamugavad ja võõrad olukorrad ajavad mind täiesti endast välja. Mul on reaalselt tunne nagu ma kardan inimesi.
Ka koolis käies oli mul raske suhelda enamik oma klassikaaslastega. Klassi ette minemine oli minu jaoks kui õudusunenägu ning kui tuli kõvasti üle klassi arvamust avaldada millegi kohta, siis püüdsin ma teha end nii märkamatuks kui võimalik. Isegi kui mulle anti ülesanne mingi teade edasi anda, tundsin ma, et ma ei suuda panna tervet klassi end kuulama ja see tähelepanu on mulle liiast, lihtsalt ei suutnud suud avada. Õpetajate küsimustele vastamisega oli sama lugu, minu käest nad tavaliselt vastust ei saanud, sest ma kartsin, et ütlen midagi valesti ja terve klass, sealhulgas ka õpetaja, arvab minust halvasti.
Vahel see tunne lihtsalt sööb mind seest. Nii väga tahaks ju olla avatum ja julgem inimene, kuid miski minus hoiab mind koguaeg tagasi ja seetõttu on jäänud ja ilmselt jäävad mul ka tulevikus nii paljud asjad proovimata, sest iga kord kui ma hakkan midagi üritama, annan ma alla just nimelt selle tõttu, et mulon hirm.
On siin foorumis veel kedagi, kel on sama mure? Mis teised asjast arvavad?
Postitusi: 23565

Postitatud: 11-10-2014 17:12


psühholoog oskab aidata
Postitusi: 70

Postitatud: 13-10-2014 01:44


Tegemist on ärevushäirega, sotsiaalse ärevusega või sotsiaalfoobiaga. Sa ei ole esimene, kellel selline mure on ja ära lase sellel oma elu edasi rikkuda - mine psühholoogi juurde, saad kindlasti abi.
X