Postitusi: 272

Gaasivalud 10 kuuselt !?!

Postitatud: 11-03-2015 12:40

Minul selline mure lapsega.
Laps on nüüd 10 kuune ja mõned päevad peale.
Kuid tal jama kõhuga.
Kas see on normaalne, kui 10 kuusel lapsel on nii tugevad gaasi valud, et hakkab lausa röökima nii, et ei saa pidama ka enam?
Kui röökima hakkab, on kõht väga punnis ees ja kivikõva.
Ei aita gaasirohud, ei aita massaaz ei seljale, ei kõhule. Võtan sülle, röögib ja sipleb jalgadega ja pikali olles surub jalgu maha ja ajab nagu silda end ja lihtsalt röögib lakkamatult.
Või on selleks äkki mingi muu põhjus?
Käisin ka juba perearstil ja perearst ütles, et see on normaalne, 10 kuusel võivad ka sellised gaasid olla, mis ajab nutma, aga no mu laps ikka laus röögib :/
Endal juba kahju vaadata ja ega magada ka siis eriti ei saa.
Eriti viimasel ajal. Terve päeva peale saab magada kokku ehk 1.5h ja igakord ärkab röökides üles unest. Ja samamoodi ka öösel. Ärkab 1 ajal korra ja siis mingihetk lihtsalt poole öö pealt ja röögib 1-1.5h jutti.
Ja mitte midagi ei anna ka teha, et maha rahuneks vms.
Perearst ei tahtnud isegi saatekirja anda, et saaks üldkontrolli minna lapsega, kuna ma ise ja ka mitmed teised tuttavad / pereliikmed kalduvad arvama, et selle põhjustajaks võib miski muu olla.
Lõpuks kui ütlesin, et kui muu ei aita, tuleb Tallinna või Tartu uuringutele minna, siis lõpuks pandi sonograafiasse aeg kirja ja sain saatekirja.

Aga ehk on keegi siin, kes on pidanud sama asja üle elama ja oskab soovitada, mis lapsel võib aidata selliste valude puhul?
Kuna ma isegi ei saa enam aru, kas on gaasivalud või on kõhuvalud.
Postitusi: 3438

Postitatud: 11-03-2015 12:50


Ee jah, isegi noorematel esineb väga tugevaid gaasivalusid...
Postitusi: 272

Postitatud: 11-03-2015 12:53


Tsiteeritud:

Ee jah, isegi noorematel esineb väga tugevaid gaasivalusid...Seda ma tean ju isegi. Alguses pidasingi neid valusi lihtsalt gaasivaludeks.
Aga enamasti lõppevad ikka hiljemalt poole aastaselt need tugevad gaasi valud ära.
Ja ei hakata nii julmalt röökima lakkamatult.
Postitusi: 6305

Postitatud: 11-03-2015 13:00


On ikka täiesti tavaline see röökimine, laps ju ei oska muudmoodi enda valu väljendada. Äkki tulevad tal lisaks hambad ka, mis põhjustab ka röökimist. Lapsevanema rõõmud. :D

Äkki lapsele ei sobi midagi tema menüüs, mis nii hullult gaase tekitab?
Postitusi: 272

Postitatud: 11-03-2015 13:12


Tsiteeritud:

On ikka täiesti tavaline see röökimine, laps ju ei oska muudmoodi enda valu väljendada. Äkki tulevad tal lisaks hambad ka, mis põhjustab ka röökimist. Lapsevanema rõõmud. :D

Äkki lapsele ei sobi midagi tema menüüs, mis nii hullult gaase tekitab?Hambaid tal 6 suus ja ei usu, et hammastest. Kuna kui karjuma hakkab ja ennem karjumist juba (kui ennem karjumist süles on), on tunda kuidas kõht tõmbub punni ja muutub kivikõvaks. Ja ma kardan juba ise ka, et see ei tulene gaasidest. Sest enamus aja, kui karjub, ja jalgadega sipleb ja kõht punnis ees on, ei puuksuta ta enamjaolt kordagi. Puuksutab, siis ta samas ka ei karju.
Süüa ta saab enamasti seda, mida isegi sööne. Juurvilju-Puuvilju, kartult, liha, hakkliha jne. Ja samas ploomi mahla, porgandimahla, teed, vett jne.

Ei anna selliseid tooteid, mis peaks gaase väga tekitama.

Ja siiani mul ka vanemad-targemad öelnud, kes näinud pealt, kuidas kõht punni kisub, et see ei ole normaalne, eriti 10kuuse puhul.
Ja samas jah, igalühel eri seedimine, aga siiani oma elu ajal ei ole ma näinud mitte ühtegi last, kellel selline röökimine peale tuleks ja kõht nii punni ette läheb ja kivikõvaks. Omal on mul 2 last ja teise lapsega polnud isegi gaasi probleeme...

Mõned mul arvanud, et ehk on sooltes mingi ummistus ees.

Lihtsalt siin mõtlesingi, et teen postituse, kuna äkki keegi sama pidanud nii vana lapsega üle elama ja teab ehk mis aitaks leevendada valu :)
Postitusi: 88

Postitatud: 11-03-2015 13:22


Minu omal olid kuni 11 kuu vanuseni gaasivalud.Anda aga gaasirohtu ja muud üle ei jää..
Postitusi: 3438

Postitatud: 11-03-2015 13:30


Su mingi komme alati teema teha ja samas teistsuguseid arvamusi ei talu.
Mine käi siis arstil ära ja saad rahu. Sinu kirjelduse järgi on tegemist gaasivaludega ja kui sulle see arvamus ei sobi, siis vabandust- me pole spetsialistid, et kinnitada sulle, et tegemist millegi muuga.
Postitusi: 272

Postitatud: 11-03-2015 14:06


Tsiteeritud:

Su mingi komme alati teema teha ja samas teistsuguseid arvamusi ei talu.
Mine käi siis arstil ära ja saad rahu. Sinu kirjelduse järgi on tegemist gaasivaludega ja kui sulle see arvamus ei sobi, siis vabandust- me pole spetsialistid, et kinnitada sulle, et tegemist millegi muuga.Kas Te ikka lugesite üldiselt üldse teemat, miks ma selle tegin? :)
Ma ei ole kuskil öelnud, et ma ei talu / nõustu vms. Ma kommenteerisin nagu asi on ;)
Ja nagu ka teemas kirjas, on juba sonograafiasse aeg kirja pandud, ja lähiajal saame kontrolli.

Üldiselt teema oli tehtud, et teada saada kas kellelgi oma lapsega sama jama olnud ja mis aitaks valude vastu, isegi kui gaasi valud on ;)
Postitusi: 272

Postitatud: 11-03-2015 14:07


Tsiteeritud:

Minu omal olid kuni 11 kuu vanuseni gaasivalud.Anda aga gaasirohtu ja muud üle ei jää..Gaasirohtu annan ja olen algusest peale andnud, aga pole kordagi aidanud, olen erinevaid gaasirohte proovinud.
Postitusi: 31784

Postitatud: 11-03-2015 14:11


Kas nt probiootikumid ei oleks abiks? Need ju soolestiku mikrofloorale head.

Postitusi: 272

Postitatud: 11-03-2015 14:13


Tsiteeritud:

Kas nt probiootikumid ei oleks abiks? Need ju soolestiku mikrofloorale head.Seda pole tõesti veel katsetanud. Pean katsetama, ehk tõesti aitab :).
Mul peamine just, et ta vähemalt oma enda une saaks välja magada, aga eriti viimasel ajal see enam ei õnnestu
X