Postitusi: 28

Autolubade tegemine nullist!

Postitatud: 06-04-2015 21:47

Tere,oleks soov alustada autolubade tegemist kuid siiski painab mind mure.
Olen saanud hiljuti 18 aastaseks,kuna polnud just põhikoolis kõige edukam ja tublim õpilane,olen siiski veidike hirmul kogu autolubade tegemise üle ning sellele investeerimise üle,kuna see siiski pole vähemalt minuarust kommiraha mida ma sinna alla pean panema.
Plaanisin hakata küsitlema sellekohta foorumist selletõttu,et reaalselt inimestelt küsides ma konkreetset vastust ei saanud.
Ühearust oli niikerge et ei pidanud mingeid korduseksameid tegema ega ka kodus õppima[Nullist alustanud inimene]
Teisearust oli see veidike piin kui pidi õppima kodus 5h,et miskit selgeks saada[Nullist alustanud inimene]
Olen ise ka null olukorras,ei oska sõita autoga ning ei tunne vastavat liiklust.
Palun rääkige kogemustest ja apsudest millega seisite vastatsi autokoolis.

PS:Tean,et see teema võib olla varem loodud kuid nagu ikka räägitakse iga aastaga muutuvad asjad aina keerulisemaks ja kallimaks.
Postitusi: 6242

Postitatud: 06-04-2015 22:00


Ligi 100% inimestest just nii oma lubasid tegema hakkabki. Saavad kõik hakkama. Selleks see kool ongi et õpetada.
Postitusi: 3427

Postitatud: 06-04-2015 22:06


5h õppida pole küll palju :D kui väga palju teste lahendada ja teoorias kuulata, siis ei tohiks teooriaga probleeme tekkida. Ma olin enne autokooli alustamist 1x autoga sõitnud ja nüüd, olles õpetajaga sõitnud 10 tundi, saan liikluses juba aktsepteeritavalt hakkama.Väga palju kasu on sellest, et ema mind juhendab, aga paljud tuttavad on ka ainult autokoolis sõites load ära teinud :). Lihtsalt tuleb väga palju pingutada ja õpetajat kuulata, kannatust varuda ning teha täpselt nii, nagu kästakse.
(Siiani olen sõitnud äärekivisse ja parema käe reegli alas jätnud piiratud nähtavusega heki taga peatumata, kedagi ära pole tapnud..veel)
Postitusi: 6305

Postitatud: 06-04-2015 22:26


Mina läksin ka täiesti nullist autokooli, ma ei osanud isegi autot tööle panna. Mulle jäi autokooli tundidest igatahes väheks, pidin päris palju ka lisatundidesse investeerima + sõitsin aasta aega emaga ringi, ta tegi selle koolitaja loa. Muidugi ma munesin ka, ära seda nii hirmutavalt võta, et ma aasta emaga sõitsin. :D
Mulle tundus ka esialgu see teooria õppimine täiesti võimatu, esialgu oli igas testis pooled valed ja see tõmbas ka masti maha, siis lõingi käega ja pikalt ei tegelenud. See teooria õppimine on tegelikult rohkem selline tuim pähe tuupimine, mitte reaalne mõtlemine, sest see reaalne liikluse õppimine toimub roolis ja paberil niimoodi neid olukordi samastada on vähe teine. Ma ütleks ka, et 5h ei ole midagi, kui ma ennast lõpuks kätte võtsin, et eksamitele minna, siis ma tegin mingi 2-3 nädalat pea iga päev neid teste, võtsin lihtsalt ette ja tegin terve raamatu otsast peale läbi, siis uuesti ja uuesti ja lõpuks need vastused jäid nagu meelde lihtsalt. Eksamid tegin ARK'is ühe korraga ära.

Palju sõltub ka õpetajast, mul oli selline suht lahja õps, kes vahetas pmst ise käike ja ei õpetanud eriti. Alguses ei pööranud sellele niiväga tähelepanu, aga lisatunde võtsin pärast teise õpetajaga, kes oli tunduvalt parem.
Postitusi: 177

Postitatud: 06-04-2015 23:21


Tsiteeritud:

See teooria õppimine on tegelikult rohkem selline tuim pähe tuupimine, mitte reaalne mõtlemine, sest see reaalne liikluse õppimine toimub roolis ja paberil niimoodi neid olukordi samastada on vähe teine.


Vaidlen vastu. Liiklusteooria õppimine pole sugugi tuim pähe tuupimine. Tegemist on täiesti loogilise mõtlemise peal ära tehtava asjaga. Kõik asjad on omavahel seoses ja imelihtsalt tuletatavad. Ainus valdkond, mis tõesti sarnaneb tuupimisele, on ehk kindlustusküsimused ja erinevad mõõdud/vahemaad (parkimisel jne).

Ei midagi isiklikku eelkõneleja suhtes, aga ma ei arva suurt inimestest, kes liiklusteooriat pähe tuubivad. Mu enda õde tuupis nõnda ja olgem ausad.. load sai ta kätte, kuid sõita ei oska. Oma kodulinnas lastele lasteaeda järgi jõuab, toidupoes käib ka ära, aga see on ka kõik. Võõras linnas jääb hätta ja seda pelgalt sellepärast, et märke/teekattetähiseid/nende kombosid ei tunne. Õppis ka tuimalt ja teadis, mis mingi küsimuse vastus on, kuid aju ei salvestanud midagi. Muidugi inimesed on erinevad ja on ka erandeid.

Ise alustasin ka autokooli nullist. Kokku 5 kuud intensiivset õppimist (eelkõige sõit) ja load käes. Teooriat õppisin koolis koos õpetajaga ja kodus lahendasin teste. Testides esinenud valed vastused viisin kokku liiklusseaduses/eeskirjas sätestatuga ja nii ta tuligi väga loogiliselt

Eelkõnelejaga nõustus selles osas, et väga kandev roll on sõiduõpetajal. Esimene õpetaja oli minulgi mitte-midagi-ütlev vanamees, kes lasi mul lihtsalt linnas sõita ja suurt midagi ei õpetanud. Mingi hetk oli kooli poolt ette nähtud õpetaja vahetus ja siis tulid suured edusammud ka sõidus. Õpetaja reaalselt andis nõu, mida ja kuidas vaadata, rooli keerata, pedaale vajutada jnejne. Võimalusel tekitas ka kunstlikult raskemaid liiklusolukordi (suuresti ettekujutuse baasil), mida ma siis roolis lahendama pidin.
Postitusi: 154

Postitatud: 07-04-2015 08:51


Kui sa kodus piisavalt õpid, siis teed ära kiiresti. Mina lahendasin tundide viisi ülesandeid ja lugesin raamatuid, mõlemad examid veatult.:)
Postitusi: 393

Postitatud: 07-04-2015 14:08


Mina alustasin ka umbes kuu tagasi nullist autosõidu ja teooriaga, olen olnud kõrvalistuja peamiselt igapäev ning teatud liiklusolukorrad ja asjad olid selged, olen selle kuuajaga väga palju selgeks saanud, pteooria ei ole minu arust raske, kui on loogilist mõtlemist, mõned asjad on küll sellised, mida lihtsalt tuleb pähe endale taguda, aga arvan, et see pole mingi raketiteadus, väga lihtne on autosõit selgeks saada, kui õpetaja on hea ja kõik teooria ja sõit on lihtne, kui tunned ise asja vastu huvi, siis pole miskit keerulist :)
Postitusi: 859

Postitatud: 07-04-2015 14:31


Alustasin nullist, kodus mingit erilist õppimist ei toimunud, teooriatundides püüdsin kuulata ja sõidutundides toimuski põhiline õppimine. Enne teooriaeksamit lahendasin mõned korrad testid internetis ja sõidueksamil sõitsin vigadeta. Ilmselt kõik on sinus endas kinni, kui sa kohe alguses põdema hakkad, et ala ma ei oska ja ei saa midagi aru, siis ei õpigi midagi juurde. Ise pead kaasa mõtlema samal ajal, kui sõidad tunnis nt või teooriatunnis teed märkmeid asjadest, mis üldse meelde ei jää.
Ei taha midagi halvasti öelda, aga osad, kellega ma käisin ühel kursusel, olid totaalsed lambad ja kõik on eksamid edukalt ära teinud, iseasi, kas reaalselt ka sõita oskavad.
Postitusi: 6444

Postitatud: 26-04-2015 19:31


Tsiteeritud:

Ligi 100% inimestest just nii oma lubasid tegema hakkabki. Saavad kõik hakkama. Selleks see kool ongi et õpetada.


+1
X