Postitusi: 9

Beebile piimasegu alates sünnist

Postitatud: 15-04-2015 12:44

Ootan last. Olen otsustanud, et laps hakkab saama RPA-d kohe alates sünnist. Ma põhjusi välja tooma ei hakka, kuna ei vaja ümber veenmist.
Kuna saan olema rongema ka haiglas arstide ja ämmaemandate silme all, siis küsingi, kuidas olete põhjendanud oma soovi last rinnaga mitte toita ämmakatele? (mitte et ma peaks üldse seda kellelgi põhjendama) ning kuidas käitusid rinnad, kui last kordagi rinnale ei pannud. Kas tekkis piimapais või ei juhtunud midagi.
Postitusi: 586

Postitatud: 16-04-2015 19:35


Ta lihtsalt kardab,et rinnad vajuvad lönti
Postitusi: 6986

Postitatud: 16-04-2015 20:03


Tsiteeritud:

Ta lihtsalt kardab,et rinnad vajuvad lönti


No ja kui see olekski nii, mis siis? Teme keha, tema hirmud! Pole sinu asi kellegi teise valikute üle kobiseda!
Postitusi: 586

Postitatud: 16-04-2015 20:45


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Ta lihtsalt kardab,et rinnad vajuvad lönti


No ja kui see olekski nii, mis siis? Teme keha, tema hirmud! Pole sinu asi kellegi teise valikute üle kobiseda!


Ära targuta,olen ma midagi ette heitnud talle w ?
Postitusi: 31784

Postitatud: 16-04-2015 21:08


Kas siis kui ei imeta, ei tule kosmosemuti tissid? Nii huvi pärast:D
Postitusi: 6305

Postitatud: 16-04-2015 21:53


Tsiteeritud:

Kas siis kui ei imeta, ei tule kosmosemuti tissid? Nii huvi pärast:D


Ma olen aru saanud juttude ja tuttavate kogemuste järgi, et kui pumbata rinnapiim välja, siis üldiselt vajuvad vähem ära, aga mingil määral vajuvad niikuinii, sest rinnad ju paisuvad ja kui piim kaob, on nad tahes tahtmata tühjemad ja ei ole nii pringid. Kõigil küll mitte, aga üldiselt küll. Suurerinnalistel on tõenäosus suurem, et vajuvad, aga mingi aeg vajuvad neil ka raseduseta need niikuinii alla.
Postitusi: 3438

Postitatud: 16-04-2015 22:48


Tissid vajuvad ära sellepärast, et nad juba raseduse ajal suureks piima tõttu lähevad, pole vahet, kas pumpad või annad imeda.

Kui palju, sõltub juba täiesti inimesest endast.
Postitusi: 449

Postitatud: 17-04-2015 15:35


Tsiteeritud:

Seda ravimiteemat võid oma vanaemale rääkida :D .. See on vähe ebareaalne, et tead ette, milliseid ravimeid kohe peale sünnitamist võtma hakkad, sest praegu sa neid ilmselgelt veel võtta ei saa, kuna see mis on keelatud imetavale emale on keelatud ka rasedale ilmselgelt. Lisaks sellele on Eestis kaks seisundit, mille puhul emad üldse ei imeta, need on HIV positiivsus ja aktiivne tuberkuloos. Igal muul juhul püütakse luua raviskeem, mille puhul lapsele saab vähemalt ternespiima anda ja järk-järgult minnakse üle kunstlikule toitmisele. Ka need juhud on väga harvad, näiteks raseduse ajal diagnoositud kasvajalised protsessid.Kuule Bombadda, see ei ole ikka päris nii, aga kahju, et enda arvates hästi teadvalt nii suure veendumusega väidetakse. Ka skleroos multipleksi puhul tihtilugu ei saa ema imetada, sest vastavalt neuroloogi poolt määratud raviskeemi puhul emale, on võimalus, et ei saa imetada(olenevalt haiguse etapist nö, milliseid ravimeid tarvitatakse): Sellejuures raseduse ajal ravimeid ei tarvitatagi, sest loodus, mis vahel müstiline on on seadnud nii, et raseduse ajal haigus enamik juhtudel ei progresseeru ning loode kaitseb tulevast ema.
Seega on idiootne väita esiteks, et ema teab, mis ravimeid ta peale sünnitust saab, no selle haiguse puhul ju ometi teab. Lisaks siis, kui kohata ema, kes last ei imeta, on kaks varianti sinu idee järgi- ta on kas HIV positiivne või tuberkoloosi haige. :) Nice
Postitusi: 12769

Postitatud: 17-04-2015 18:42


kes siin ütleb et ema ise teab mis teeb tema elu.. aga lapse elu?? piimaga saab ju vajalikke antikehi ja immunsüsteem alles areneb. emapiim on igaljuhul parim lapsele. kui tegemist pole just elu/surma küsimusega ja neid tablette on ilmtingimata vaja võtta, siis jah-pole muud varianti kui piimasegu või piimapank? aga pigem soovitaks paar kuud ikka tablettide söömist edasi lükata kui saab
Postitusi: 6986

Postitatud: 17-04-2015 19:48


Jah loomulikult on rinnapiim lapsele parim, kuid samas pole nn. kunstoidu peal üles kasvanud tited kuidagi halvemad nendest tittedest kes on saanud rinda.Ise andsin oma lastele rinda, kuid samas pean mainima, et see ei olnud sugusi kerge ettevõtmine(mu tütred veetsid esimesed kolm kuud praktiliselt rinna otsas ning lisaks veel teised põnevad kõrvalnähud...) ja see õnnestus ainult tänu sellele, et mul on väga mõistlik mees kes ei teinud draamat sellest, et koju tulles polnud nt. söök valmis või toad olid koristamata Ja oh üllatust, haiged on nad mul olnud samuti sama palju või isegi enam kui sõbrannade/tuttavate kustoidul sirgunud võsukesed. Ja kõige paradoksaalsem on siiski see, et mõned teemaalagatajat ümber veenda proovivad naised polegi veel ise emad ja seoses sellega puudub ka reaalne kogemus rinnaga toitmisega...Siit ka minupoolne soovitus... Saage laps, proovige selle tissitamisega ise edukalt toime tulla ja siis hakake etteheiteid tegema!
Postitusi: 12769

Postitatud: 17-04-2015 19:52


Tsiteeritud:

Siit ka minupoolne soovitus... Saage laps, proovige selle tissitamisega ise edukalt toime tulla ja siis hakake etteheiteid tegema!


varsti :) eks hiljem jagan kogemusi ja tuleb buduaari oma ära vajunud rindu kurtma
X