Postitusi: 343

Kassikarvad ja pesu pesemine

Postitatud: 17-04-2015 17:08

Tere!

Ootan abi kassisõpradelt. Meie majapidamises on kaks kassi. Üks lühikarvaline teine pika. Riided on alati kassikarvu täis. Heledate peal pole näha aga tumedad riided tuleb alati kleeprulliga üle käia. Enne kui asjad pesumasinasse lähevad, siis tundub, et karvu nagu riietel palju peal pole, aga kui pesust asjast välja võtan ja need kuivanud on, siis on vaatepilt üsna kohutav. Isegi see kleeprull ei võta neid kõiki küljest ära. Lugesin, et osad panevad enne pesu asjad lühikeseks ajaks kuivatisse, mis karvad lahti võtab, aga meil kodus kuivati puudub. Siis on nimetatud mingeid karvapallikesi, mis koos riietega pesumasinasse pannakse, aga ei tea kust neid saada võiks. On kellegil häid nippe kuidas neist karvadest pesumasinas lahti saada?

Tänud.
Postitusi: 16

Postitatud: 17-04-2015 17:21


jälgin teemat !;)
Postitusi: 6305

Postitatud: 17-04-2015 17:29


Pesumasinat seest oled puhastanud? Mul olid kunagi peale iga pesu riided valgeid ebemeid täis ja siis avastasime, et ilmselt meigikotist või kuskilt oli vatitükk sattunud pesumasinasse ja oli ühe ääre vahele kinni jäänud, seega ta sealt välja ei tulnud ja andis riietele valgeid tükke. Vaata ka, kas sul äkki on lihtsalt pesumasin karvu täis. Kui asi pesumasinas pole, siis on alati võimalus ka enne pessu panekut riided karvarulliga üle tõmmata, siis ei satu ka nii palju karvu pesumasinasse.
Mul on pikakarvaline koer ja ka karvad igal pool, kui karvased asjad pessu panen, siis peale pesu on ikka karvased, ega see pesumasin otseselt karvu ei eemalda, aga et rohkem oleks kui enne pesu, pole küll märganud.
Postitusi: 12769

Postitatud: 17-04-2015 18:37


eks ka karvad vahel, aga mitte nii hullult, et segaks. soovitan kasse rohkem kammida ja kodus kanda koduriideid ja muude riietega kassikarvade otsas mitte vedeleda :D aitab
Postitusi: 1848

Postitatud: 17-04-2015 22:17


Ma ei tea, kuidas karvu ära saada, aga minu hinnangul on siin probleem hoopis muus. Mul on endal ka pikakarvaline kass. Praegu tegin eksperimendi, võtsin kassi sülle, endal mustad riided seljas, aga ühtegi karva mulle küll külge ei jäänud. Tegeleda tuleb probleemi, mitte tagajärgedega. Selleks, et sul riided pidavalt karvadega koos oleksid, peab kass ikka väga palju karvu ajama, mis ei ole normaalne. Tavaliselt tuleb kassidel/koertel karv lahti eelkõige siis, kui toit on vilets (võimalik ka allergia, nahahaigus, ilmselt midagi veel) . Seega, kui toidad kassi mingi Royal Canini, Hillsi vms p**saga, siis tuleb alustada toidu vahetamisest.
Postitusi: 6986

Postitatud: 17-04-2015 22:29


Aga äkki valgustaksid siis ka milline kassitoit ei ole p..k? Oleme oma Loomale juba aastaid nn. p..ka sisse söötnud ja oh imet, elab...
Postitusi: 5220

Postitatud: 17-04-2015 22:34


Minu kassidel on ka praegu karvavahetusaeg, kõik kohad on karvu täis. Kammida nad ka eriti ei lase. Mul on lihtsalt koduriided eraldi ning pesus pole teised riided veel karvaseks läinud.
Postitusi: 2616

Postitatud: 17-04-2015 22:46


Mul oli ka mingi aeg probleemiks aga alustasin sellega, et läksin loomaarsti juurde ja ta soovitas kassil toidu ära vahetada. Rohkem muret ei ole olnud..Muidu oli ka nii, et kui kassile pai tegid siis olid riided, suu ja silmad kõik karvu täis.
Postitusi: 9380

Postitatud: 17-04-2015 23:43


Pesumasina võiksid ka nt korra kuus tühjalt tööle panna, äkki peseb seal sees leiduvad karvad välja.
Postitusi: 12769

Postitatud: 17-04-2015 23:50


Tsiteeritud:

Pesumasina võiksid ka nt korra kuus tühjalt tööle panna, äkki peseb seal sees leiduvad karvad välja.


koos sidrunhappega kõrgel kuumusel. puhastab katlakivist
Postitusi: 1848

Postitatud: 18-04-2015 09:57


Tsiteeritud:

Aga äkki valgustaksid siis ka milline kassitoit ei ole p..k? Oleme oma Loomale juba aastaid nn. p..ka sisse söötnud ja oh imet, elab...


Mis kasu on teemaalgatajal teadmisest, et sinu kass elab? Tal ka elab, aga näe kõrvalmõjud on juba avaldanud, sellise probleemi korral on söök nr 1 asi, mis üle vaadatakse.

Rayal Caninil on rahvusvaheliste reitingute kohaselt 5-punkti süsteemis 1 punti, Hillsis on 2 punkti. Sellest, mille alusel neid määratakse, võid vaadata nt siit lehelt, iga punkti juures on välja toodud, mis on aluseks võetud, teises lingis on arvutused, kus on iga toidu juures lahti seletatud, mis koostisosad on konkreetse toidu puhul head/halvad: http://www.dogfoodscoop.com/ http://www.dogfoodscoop.com/ Need on koerte toidu kohta, mul on kassi lingid kadunud, aga sel ei ole vahet.

Üldiselt põhimõtted. Võtke oma toidu pakk ette ja vaata koostist. RC puhul on kirjas linnuliha ning isegi liha osakaalu pole määratud, sest see on naeruväärselt väike. "Linnuliha" tähendab aga seda, et absoluutse enamuse moodutab sellest "lihast" kondijahu. Sellise toidu toiteväärtus on tohutult madal (juba silmaga on näha, et kass sööb oluliselt rohkem, kui mõnda normaalset toitu). Lisaks on loomsed valgud asendatud taimsetega. Väga paljud inimesed söövad Rakvere pihve, sardelle jne. Kondijahust tehtud toit vs normaalne loomsed valgul põhinev toit on sama mis liha vs Rakreve pihv. Igaühe enda asi, mida ta endale või oma loomale sisse sööb, aga kes on huvitatud normaalsest toidust ning tahab aru saada, kuidas poes kvaliteetset saastast eristada, siis selle info peale tasub mõelda. Teiseks, mais ja kartul pole normaalsed koostisosad, tasub vaadata toite, kus neid pole. Kahjuks on nii, et bataat on normaalne, aga see on tihti eesti keelde tõlgitud kui kartul, seega tasub vaadata inglise keelsest infost, mis kartuliga tegu. Teraviljad pole head.

Põhiline probleem, mis halva toiduga kaasneb on põieliiv/kristall (googeldage ja näete, et see on tohutu probleem). Kui see liiga hilja avastada, siis tagasiteed enam ei ole. Sõbranna viis kassi arsti juurde, maksis 200€ arve ning sai tagasi surnud kassi. Kahjuks on neid juhtumeid tohutult palju ning kõige otsesem põhus ongi just halb toit. Lisaks neeruhaigused. Asjaolu, et loom on elus ei ole mingi argument, paljud loomad kahjuks ei ole halva toidu tõttu enam elus või on pidanud läbi põdema rasked haigused. Üldiselt aga, ma ei tea, millega teemaalgataja oma looma toidab, aga kui mõne eespool nimetatud saastaga, siis vaheta toitu. Mõju peaks juba nädalaga avalduma:)
X