Postitusi: 1108

Kaalust juurde

Postitatud: 20-12-2015 18:04

Siin palju teemasid kuidas kaalust alla võtta, aga minul on soov vastupidine. Kui nooremana oli mu mõtteviis, et selline peenike on normaalne olla, siis nüüdseks olen ma seal maal, et selline piitspeenike enam olla ei taha. Olen 162cm pikk, kaalun 44kg..mis on ilmselgelt vähe. Olen kiire elutempoga, töötan graafiku alusel, käin kaugõppes teises linnas koolis, tegelen projektidega jne, seega on üsna raske regulaarselt/kindlal kella ajal söömine.
Igaksjuhuks mainin, et muidu mingeid söömishäireid pole mul kunagi olnud. Jaa eesmärgiks oleks kaaluda vähemalt 50kg.

Igatahes, kas keegi on samas seisus olnud ja soovinud kaalust juurde võtta? Kas on õnnestunud ja kuidas? Oskate mingit toitumiskava soovitada? Toitumisspetsialiste, kes teeks menüü vastavalt minu kiirele elutempole? (ja vastavalt eelarvele ning arvestades toidukorda 1 inimesele). Igasugune info oleks abiks :)
Postitusi: 15746

Postitatud: 20-12-2015 18:52


Niisama suuremaks söömine pole ka ilus. Soovitaks kaalus juurde võtta pigem lihaskasvu arvelt (muidugi siis ka rohkem süüa, ka keha energiavajadus nagunii suureneb) - siis on ka ilusam tulemus.

Üldiselt söömisega on kaalus kõige kergem juurde võtta - ka ilma toitumiskavata. Ei pea kohe rämpsu sööma, vaid näiteks lihaosakaalu suurendamine. Kasvõi kohupiimakreemide söömine(sisaldab küll enamasti mõttetult suhkruid) on selline hea asi, et saab poest osta ja pm kohe tarbida ka kiiremal ajal kui lusikas olemas (nüüd valiol uued proteiinikreemid).

Ahjaa - võimalik, et ehk hoopis toidukorraasendajaid - proteiinijookide poole vaadata. Segad hommikul kokku, viskad kotti - on kiirel ajal ühtlasi toidukorra eest, milleks aega ikka leiad - saad juba võrreldes varasemaga siis ühe toidukorra juurde, mis ei vaja suuremat ettevalmistust ja aega, vaid pm saad päeva peale juua.
Postitusi: 3558

Postitatud: 20-12-2015 21:39


soovitaksin pigem ikkagi spetsiaalse arsti juurde pöörduda, kes annab kindlad soovitused, kuidas kaalu tervislikult tõsta. kindlasti ei tohiks sa hakata kõikvõimalikku rämpsu suures koguses sisse sööma, sellega teed ainult kahju enda kehale
Postitusi: 281

Postitatud: 21-12-2015 02:31


Palun pöördu toitumisspetsialisti poole! :)
X