Postitusi: 5322

ARK Rapla

Postitatud: 27-01-2016 09:43

On keegi hiljuti sõidueksamil käinud seal? Kuidas läks, üldmulje asjast? Kuuldavasti pidi seal ainult olema üks eksamineerija nüüdseks järgi, kunagi oli kaks olnud. Valisin ise Rapla, kuna sain sinna 1 kuulise ootejärjekorraga, samas kui Tallinna oli ootejärjekord 2 kuud. Nüüd kõik hirmutavad, et kukutatakse läbi mind, sest näevad (eksamineerija), et sa Tallinnast ja hindavad karmimalt kui mujal linnades. No tere tali, eksamile mineku isu täiesti rikutud.. Võtan enne eksamit Raplas ka autokooliga sõite, et linnaga tutvuda. Lapsepõlves olen seal niisama vanematega ringi sõitnud.
Postitusi: 48235

Postitatud: 27-01-2016 09:52


Kui tuttav koht ja tunde võtad vast pole nii hull. Mul oli hästi hea sõiduõpetaja Tallinnas, kes teadis ka hästi palju. Esialgu oli plaan minna Paidesse või Sauele eksamile,aga tema ütles,et kindlasti ei tasu võõras linnas ära ja enamik ikka kukub läbi, kes sellele loodavad. Tõesti pidid ka vaatama, et miks tullakse teistest kohtadest. Äkki õnnestub Sul sõidu alguses mainida,et tulid kuna Tallinnas pikad järjekorrad.
Kui ARKi aega ootasin, olid ka pikad järjekorrad. Panin aja 1,5 kuu pärast, aga koguaeg jälgisin neid aegu ning kui keegi tühistas, sain oma aja varasemaks tõstetud, pidin ainult vist max 2 nädalat ootama.
Postitusi: 3140

Postitatud: 27-01-2016 10:08


raplas peaks vägagi lihtne olema sõita, eriti kui enne paar tundi raplas võtad. linnas on kokku vist aint 4 ringristmikku, pisikesed lihtsad üherealised. valgusfoore pole, reastumisi pole eriti. ainus reastumine ongi vist pöörderadadele. kõrvaltänavatel jälgi liiklusmärke lihtsalt, et paremakäeristmikku poleks.
Postitusi: 31784

Postitatud: 27-01-2016 11:10


Ei kukutata midagi läbi. Kui sõita oskad, siis sa ei peaks muretsema.
Postitusi: 5322

Postitatud: 27-01-2016 11:39


Ma ise arvan ka, et kui märke oskan jälgida ja sõita oskan, siis poleks nagu midagi karta...
Postitusi: 281

Postitatud: 27-01-2016 16:50


Raplas on väga lihtne, käisin seal autokoolis ja polnud mingit probleemi. Õpetaja lobises minuga koguaeg ja ainult tiirutasime edasi tagasi seal. Eksamil ei olnud ka eksami tunnet, vaid rääkisime ja nautisime sõitu :)
Postitusi: 3427

Postitatud: 27-01-2016 17:18


Mina võtsin sõidutunde Tartus, eksami tegin Jõgeval, elan nendest kahest linnast sisuliselt samal kaugusel. Eksamineerija küsis, et kas ma olen kohalik, ütlesin, et ei ole ja sõitsime enamjaolt trassil... Aga ka nendes väiksemates linnades on võimalik läbi kukkuda, sellised asjad nagu liiga hiline ümberreastumine, vale raja valimine ringil, jalakäija üle tee mitte laskmine, kiiruse ületamine jne on kõik ühe veaga läbi kukkumised, asukohast olenemata. Sõida kindlasti enne linn läbi, võimalusel võta 1-2 sõidutundi kohaliku õpetajaga (aitab ikka ülimalt palju!!!, mind viis õpetaja kõigisse kohtadesse, kuhu eksamineerijagi ja seletas kõik ilusti lahti), siis teed kindlasti ära.

Edit: nüüd lugesin, et oledki tunde võtnud. Siis pole midagi karta :) kui ikka sõita oskad, siis pole sind millegagi läbi kukutadagi.
Postitusi: 5322

Postitatud: 06-02-2016 12:57


Sai käidud neljapäeval raplas linnaga tutvumas, sealne naisõpetaja tegi mu sõiduoskused täiesti maha. Ei oskagi enam midagi arvata :) Tallinnas õpetaja kiidab taevani mind.
Postitusi: 31784

Postitatud: 06-02-2016 19:13


Mis talle siis ei sobinud?
Postitusi: 1204

Postitatud: 06-02-2016 19:43


Tsiteeritud:

Sai käidud neljapäeval raplas linnaga tutvumas, sealne naisõpetaja tegi mu sõiduoskused täiesti maha. Ei oskagi enam midagi arvata :) Tallinnas õpetaja kiidab taevani mind.


LRK autokooli üks meesterahvas õpetaja on väga tore, nimi oli R tähega mu mäletamist mööda, mingi Rauno või Reino vms. Netist peaks leidma LRK autokooli kontaktid. Eriti luks oli sõita eksamiauto järgi sõidutunnis :D
Phmts Rapla ark teeb koguaeg ühte sama ringi ja "lemmik" läbikukutamiskoht on üks kruusatee kurv, kus jälgib eksamineerija et liialt vastassuunast ei lõikaksvasakpööret tehes ;)
Ühesuunalisi tnv ka seal paar tk vist oli. Parkida lasevad keskuse parklates või täiesti lõpus ARK maja juurde tagasi saabudes.
Sellist suhtumist ma küll Rapla ARK-is ei täheldanud, et TLN'st tulijate vastu kuidagi skeptilised või kurjad oleksid.
Postitusi: 473

Postitatud: 07-02-2016 16:24


Tsiteeritud:

Sai käidud neljapäeval raplas linnaga tutvumas, sealne naisõpetaja tegi mu sõiduoskused täiesti maha. Ei oskagi enam midagi arvata :) Tallinnas õpetaja kiidab taevani mind.Või oli see hoopis Ly Erm?
Igatahes mina sain eksami seal esimese korraga läbi ja mul oli eksamineerijaks üks vuntsidega vanem mees. Eksamil oli mul vaja neli ülesannet täita ja nendega sain ilusti hakkama. Ühes kohas tegin pisikese apsaka ja kartsin, et see rikkus nüüd kõik ära, aga õnneks sain tehtud. Tänasin teda ette ja taha ja ta ütles selle peale, et peaksin vaid iseend tänama :) Sõbranna aga kukkus temaga läbi.
X