Postitusi: 1

Kuidas kodu ilusana hoida

Postitatud: 28-03-2016 18:35

Tere, kallid Buduaari foorumilugejad.

Olen esimese aasta üliõpilane Tartus. Kolisin oma vanemate juurest ära ja hetkel elan üksi. Nagu te kõik teate, on kodu sinu hinge peegel. Minu peegel oli enne kuvand minu vanematest, kes koristasid. Kodust andsid nad kaasa kõik ilusad soovid ja toetavad mind tänini, aga koristama nad mind ei õpetanud. Loomulikult oskan nõusid pesta enda järel ja linu vahetada, aga need aega nõudvamad tööd panid mind mõtlema. Kui tihedalt peaks ma tolmuimejaga põrandaid võtma, põrandaid pesema jne? Tahan, et mul oleks võimalikult ilus kodu, siis pole häbi kedagi endale külla kutsuda teed jooma, kuna enamus ajast on Eestis liiga külm väljas olemiseks. Mis on teie harjumused ja head nõuanded, kuidas kodu puhtana hoida? On teil välja kujunenud mõni lemmiktoode, millega oma kodu hooldate?

Aitäh lugemast, loen kõik teie vastused huviga läbi
Postitusi: 6305

Postitatud: 29-03-2016 11:00


Koristama peaks ikka vastavalt vajadusele. Kui lapsi, loomi pole ja allergikuid ka mitte, siis mina isiklikult koristamisega hulluks minemisel pointi ei näe. Tean inimesi, kes iga päev võtavad tolmu, iga nädal pesevad aknaid jne, kuigi tegelikult selleks vajadust ei ole. Meil on koer, aga koristame ikka suht harva (ps, kodu ei ole räpane). Tolmuimejaga mõned korrad kuus, aknaid peseme üldiselt korra-kaks aastas. Jooksvalt siis nõudepesu ja põranda pühkimine/pesu. Igasuguste pindadega sama, toidu valmistamise kohta võiks muidugi puhtamana hoida ja igapäevaselt peale iga toiduvalmistamise korda üle tõmmata, aga muud kohad vastavalt vajadusele.
Postitusi: 14885

Postitatud: 29-03-2016 13:23


iga päev küll mingi lapiga ei nühi, pole sellist aegagi aknaid pesen paar korda aastas või kui tõesti mingi lind aknale situb, siis teen ikka kohe puhtaks tolmu võtan umbes korra nädalas.
Postitusi: 3709

Postitatud: 29-03-2016 18:19


Tavaliselt kord nädalas suurem koristus. Kus pesed põrandaid jne...
Postitusi: 91

Postitatud: 29-03-2016 18:47


Tunnen end teemaalgatajaga väga samas paadis olevat - ka tudeng, iseseisev elu alustatud, aga koristamisega on, nagu on. Isiklikult tunnen ka, et kõige suurem pahalane on palju asju või õigemini vähe ruumi. Elame elukaaslasega ühetoalises ja ei ütleks, et asju palju on, vaid pinda, kus seda vähestki hoida, on lihtsalt nii vähe. Hea meelega võtaks tühjalt pinnalt tolmu, aga kui selleks tuleb sealt enne kogu kraam panna kuskile teise kohta, siis sealt omakorda kolmandasse.. lõpuks löödki käega. Mingid reeglid siiski on - kraanikausse-pindu pesen nii tihti kui võimalik, harilikult kohe pärast kasutamist, tolmu võtame ja põrandat peseme ca kord nädalas, nõusid kas kohe või hiljem samal päeval, kuhja tekkida ei lase. Dušikabiini pesta on ka igavene nöök, peamiselt seetõttu, et ruumi on jälle vähe ja pead kõik oma kerelihased tööle panema, et kuidagi end selle dušini nihverdada, aga nädala-paari tagant siiski. Voodipesu vahetus ca 10 päeva tagant. Lemmiktoodet pole, Cif ajab suures osas asja ära.
Postitusi: 750

Postitatud: 29-03-2016 22:44


1. Ostad normaalsed koristusvahendid.
2. Kõike asju pole vaja, mida vähem träni, seda lihtsam.
3. Kõik asjad, mis ostad, peab enne ostmus juba koht olema. Kui ei, siis pole vaja osta.. Enne suure hunniku riiete ostmist, tuleb normaalne kapp, kummut osta.
4. Igasugu pudi jaoks on müügil korvikesi ja karpe, nii saad asjad lihtsamini paigutada ja kui on süsteem, siis juba leiab asjad kiiremini ülesse. Asjad, mida iga päev ei kasuta, silma alt ära panna.

Kui need eeldused olemas, siis võib juba lapi kätte võtta :)
Postitusi: 8172

Postitatud: 30-03-2016 02:00


Tsiteeritud:

Lihtne reegel - Mida vähem asju sul kodus on, seda vähem on koristamist :D
ma kujutan noobie nägu ette kui ükskord pisipere majja tuleb haha
Postitusi: 942

Postitatud: 30-03-2016 11:47


[tsiteeri]

Tsiteeritud:

Lihtne reegel - Mida vähem asju sul kodus on, seda vähem on koristamist :D
ma kujutan noobie nägu ette kui ükskord pisipere majja tuleb haha[/tsiteeri


Ma ei kujuta :P
Postitusi: 949

Postitatud: 30-03-2016 12:41


Asju peaks tõesti mõõdukalt olema. Korista palju koristad, aga kodu ilusas ei saa, kui kõik nurgad, uksetagused jne on träni täis. Riiulitele oleks tark eelistada kinniseid kappe. Asjad hoia kapis. Träni ei paista välja on kohe rohkem korras. Kõik nähtavad pinnad peaks olema lagedad või kui siis mõni iluasjake. Hoolitsetud toataimed teevad ka kodu ilusamaks.
Kui tolmuimejaga imeda eriti ei viitsi, siis eelista kõvasid põrandapindu - parkett, laminaat, kahhelplaat, lineoleum. Vaipu pole mõtet eriti soetada. Ka pehmet mööblit ja kodutekstiile võiks olla nii vähe kui võimalik. Tolmu tekib kohe vähem.

Koristusvahendid:
Igasugune kuivpuhastus tolmu vastu on etem, kui märja lapiga vehkimine. Mikrofiiberlapp on väga hea, samuti tolmuimeja. Kui põranda pesuks läheb, siis laminaat ja parkett on kindlasti mõtekas peale pesu ka kuiva mopiga üle käia. Köögis on samuti spetslapid omal kohal, eriti keraamilise või induktsioonpliidi küürimiseks. Hooldusvahenditeks piisab soodast ja äädikast/sidrunist. WC pott ei lähe eriti koledaks, kui seda vähemalt korra päevas ka sügavalt harjaga üle käia ja sinna mingeid toidu jm jääke ei kalla. Dušši all või vannis käies tasub vann/dušši nurk kohe kergelt üle käia veega, kui viitsid siis ka kuivatada.

Postitusi: 8172

Postitatud: 30-03-2016 14:28


mul on koristamiseks vaja tugevat motti. ühesõnaga, ma võtan hoogu päris pikalt.. aga meeldib kui kõik on ilusti puhas. kõige tüütum on lehmavaiba puhastamine, akende ja peeglite pesemine.
Postitusi: 949

Postitatud: 30-03-2016 17:09


Tsiteeritud:

mul on koristamiseks vaja tugevat motti. ühesõnaga, ma võtan hoogu päris pikalt.. aga meeldib kui kõik on ilusti puhas. kõige tüütum on lehmavaiba puhastamine, akende ja peeglite pesemine.


Kuidas see lehmavaiba puhastamine sul käib, et tüütu?
Ma siiani ainult tolmuimejaga teinud. Aga kõndida ma sellel ei luba, rohkem iluasjaks mul.
X