Postitusi: 1162

3 kuud Costa Rical

Postitatud: 27-07-2016 16:57

Tere!

Sõidame sõbrannaga septembri alguses kolmeks kuuks Costa Ricale- täpsemalt Jaco Beachi, ehksiis viibime Vaikse ookeani rannikul.. Oleme netist selle kohta juba päris palju otsinud, aga ehk on kellelgi päris enda kogemusi sealse eluga seoses. Täpselt sel ajal kui me sinna lähme, on seal vihmaperiood. Kas see on väga hull? Milliste tavade/kommetega peaks seal arvestama? Millega oleks seal mõistlik liigelda? Kirjutage lihtsalt oma kogemusest, kui olete seal käinud.

Ja lisaks ka seda, milliseid vaatamisväärsusi soovite külastada ja kuhu minna.
Postitusi: 1048

Postitatud: 27-07-2016 19:08


Olen käinud mõned aastad tagasi, samuti vihmaperioodil. Oli väga tore ja vihm oli soe, aga vihmavarju on kindlasti vaja ja tasub arvestada võimalusega märjaks saada. Vihmavarje müüakse vihmaperioodil põhimõtteliselt igal pool.
Costa Ricas on maailma kõige lahkemad ja soojemad inimesed. Inglise keele oskuse kohta ei oska kommenteerida, sest käisin koos oma mehega ja ta on ise latiino, räägime mõlemad vabalt hispaania keelt. Ühes muuseumis käisime ja sealne valvur hakkas minuga lampi rääkima (see on Ladina-Ameerikas tavaline, et võõrad hakkavad omavahel lobisema), oli siiras ja sõbralik ja uuris Eesti kohta. Isegi lennujaamas sinns saabudes muutus ametnik väga jutukaks ja läks tükk maad aega, et sealt minema saada :D Inimesi on seal igasuguseid - valgeid, musti, segaverelisi, mestiitse, indiaanlased jne. Kuna see maa on nii väike, siis kõiksugu eri päritolu inimesed paistavad väga hästi silma, see on väga hea näide piirkonna koloniaalsest taustast.
Tavade ja kommete kohta ei oska ka midagi öelda, sest mu mees on latiino ja ehk need erinevused ei hakka mulle niimoodi silma, sest ma olen sealkandis palju viibinud ja reisinud ja sellega harjunud, küll aga märkan erinevusi aktsendi jms kõnepruugi osas.
Hinnad on soodsad ja ma ütleks, et seal on suhteliselt turvaline ka (neil pole nt oma sõjaväge, ssoovitan selle kohta lugeda) aga nt õlakotid jms tuleb tänaval sättida kere ettepoole ja käsi peale, sest pikanäpumehi seal jagub (see oli kohalike soovitus kusjuures). Umbes sama nagu iga mõistlik inimene teeb Tallinna ühistranspordis.
Olime San Josés, käisime seal jala ringi ja mingi aeg võtsime vist rendiauto, aga väga ei mäleta. Hotell oli väga kena ja toit oli maitsev, aga uhkeid kaubanduskeskusi ära oota, need meenutavad rohkem selliseid kaubanduskeskusi, mis meil olid 90ndatel. Muude piirkondade kohta ei oska kommenteerida.
Transpordi kohta nii palju, et turistidel ma ei soovitaks Ladina-Ameerikas kasutada ühistransporti (väljaarvatud linnadevahelised bussid), parem võtke vajadusel rendiauto või sõitke taksoga.
Mis puutub vaatamisväärsustesse, siis ausalt öeldes seal pole eriti midagi vaadata peale looduse ja üldise elu-oli. Arhitektuur on väga iseloomulik Kesk-Ameerikale. Ministeeriumie hooned näevad välja nagu väikesed villad, mis on muudest hoonetest lihtsalt veidi ilusamad ja paremas korras.
Ma arvan, et sa leiad Lonely Planetist vadekvaatsemat infot või uuri redditist, kas neil on Costa Rica kohta oma thread olemas nagu paljude maade kohta on ja küsi kohalikelt infot.
X