Postitusi: 33

keeleneet

Postitatud: 31-07-2016 20:37

Olen otsustanud lasta panna endale keeleneedi. Kindlasti on siin arvukalt liikumas neid, kellel selline aksessuaar juba olemas kui ka piercerina tegutsejaid.

1. Kas oskate soovitada head ja usaldusvärset augustamise kohta Tartus? Paljud on kiitnud Helenit Tallinnas, ent see jääb siiski nagu kaugele.

2. Kui esmasel needil on pikkus tavaliselt 20 mm, siis milline on nn tavalise needi tavapärane pikkus, mida kasutate? St. kui pikk võiks olla see lühem neet, mille vastu see esmane pikem neet vahetada?

3. Millise läbimõõduga kuul peaks olema needi ülemises ja alumises otsas? Ja kas muud lahendused (näiteks ülaotsas selline plaat) on suus mugavamad või millise variandi kasuks otsustada? St. kuulikujuline, lapik vms.

4. Olen uurinud, et parim materjal pulgaosale on kirurgiline teras, ent kas ka nendele mummudele? Või valida akrüülmummud, mis lõhuvad vähem hambaid? Steriilseid neete müüakse ka Bioflex materjalist, mida sellest arvata?

5. Milline on teie keeleaugu läbimõõt? 1,2 mm? 1,6 mm? Milline on siinkohal optimaalne näitaja?

6. Kui augu paranemise seisukohalt on august halb kuu (kui on), siis millal võiks seda protseduuri teha?

Suur tänu kõigile, kes viitsivad oma kogemusi jagada.
Postitusi: 31784

Postitatud: 31-07-2016 21:00


Tasuks ka arvesse võtta seda, mida keeleneet su hammastega teha võib pikemas perspektiivis
Postitusi: 14891

Postitatud: 31-07-2016 21:30


eelmisest teemast tuli välja, et tahtsid panna mehe pärast soovitaks ikka läbi mõelda see otsus enne. rikub tõesti hambaid ja KUI tõesti endiselt soovid seda, siis tartu mõistes pole küll miski liialt kauge. kui korralik tegija teises linna otsas, siis ma läheks küll pigem sinna.
Postitusi: 29489

Postitatud: 31-07-2016 21:35


Mul oli 1.6 mm ja terasest mumme üldse ei kasutaks. Ma võtsin ära kuna lõpuks panin juba 12mm pulga, mis on ikka väga lühike ja ikka murdsin ühe hamba ära süües.
Postitusi: 33

Postitatud: 31-07-2016 21:39


Seoses hammaste lõhkumisega uuringi, et kas titaanist või kirurgilisest terasest metallile on alternatiivi, st, akrüülmummud (plastmassist) pidid tunduvalt sõbralikumad olema - kui nendega hambaid ei klõbista.

Mehe pärast ja uudishimust plaanin teha ka. Aga olengi alates kevadest selle üle pikalt mõelnud ja uurinud, et kui ma näiteks ei peaks ühel hetkel enam keeleneeti tahtma, siis see auk kasvab suhteliselt kiiresti kinni (üldjuhul).

Teise linna otsa olen loomulikult nõus minema, ent Tallinn tundub kauge - seepärast uuringi võimalusi.
Postitusi: -270

Postitatud: 31-07-2016 21:40


Hammaste lõhkumise kohta ei oska kaasa rääkida - mul on keeleneet olnud üle 10 aasta ja minul see küll mitte kuidagi hambaid lõhkunud pole. Tol ajal kui tegin, siis uurisin enne ja üldiselt tegijad väitsid ikka nii, et neet lõhub juhul, kui on valesti paiknev, kui ise vastu hambaid sellega kolistada/seda närida jne. Minul küll niisama neet vastu hambaid ei lähe - ainult siis, kui ise vastu hambaid hõõruksin.
Neeti vahetanud ka pole, jätsin selle sama, mis alguses paigaldati. Kõik muud kujud on küll ajutiselt olnud, kuid väga võõrad suus tundunud. Neediks on tavaline kirurgilisest terasest mummudega neet.
Helenit soovitatakse tõesti, ise lasin tal põseneedi teha - vot selle kohta ütleks küll, et võib hambaid lõhkuda. Rääkides/süües jäi päris palju hammaste vahele.
Augu paranemise suhtes - ma kahtlen, et ilmad mõjutavad seda, mis su suus toimub :D
Postitusi: 976

Postitatud: 01-08-2016 21:08


Tartus Tatru-tattoost uurida. Ehteks sobilik implantaadi standardile vastav rootevaba teras või implantaadi standardile vastav titaan. Akrüüli ehk plastikt suus kanda ei tohi. Keha soojusega materjalist imbuvad kemikaalid kehasse. Alguses kindlasti pikem ehe ja alles aja jooksul on on näha, mis pikkusega ehe on sobilikum ja mugavam. Ehte läbimõõt peab kindlasti olema 1,6mm. 1,2 on liiga peenike ja hakkab auku keeles lõhkuma ja lõikama. Samuti ei tohi olla liiga väikesed kuulid, need hakkavad soonima.
Postitusi: 976

Postitatud: 01-08-2016 21:09


Kuid väga oluline on hügieen. Kui on katkiseid hambaid ja igeme probleeme, siis ei ole mõtet auku teha, sest infeksioonide risk on suurem.

Ja ei ole olemas asja "kirurgiline teras". See väljend ei taga seda, et saate õigest materjalist ehte, oluline on ikkagi matrejali tähis, et kas ikka on implkantaadi standardile vastav või mitte. Blogis alles kirjutasin sellel teemal https://bodymodiblogi.wordpress.com/2016/07/31/roostevabast-terasest-ehted/

Postitusi: 33

Postitatud: 01-08-2016 21:54


Tänud., Aureelya. Aga 316 L, mida Crazy Factorist tellida saab - kas see on siis justkui kahjulik?

Ja mida arvata sellest kui esmase needi materjal on Bioflex? Hea küll, akrüül (plastmass) sisaldab kahjulikku, ent mis on parem lahendus hammaste seisukohalt kui roostevaba teras või titaanium? St. mis oleks suus sobilik, ent lõhuks vähem hambaid?
Postitusi: 976

Postitatud: 01-08-2016 22:03


316 L - tegelikult mina kahtlen selles märgises. Õige peaks olema 316 LVM ASTM F-138 Implant Grade Stainless Steel ja usaldan kui on märge juures ASTM F-138

Titaani osas ma ei leidnudki, et kas Greazy Faktory ikka kasutab seda õiget Titaani. Iluagustajate seas on GF mustas nimekirjas, sest müüb palju ebakvaliteetsest materjalist ehteid.

Bioplastiga on kummalised lood. Osad iluaugustajad ei soovita seda kasutada. Sest seda materjali ei saa pikaajaliselt kasutada ja peab välja vahetama. Panen siia APP seisukoha

Biocompatible polymers (plastics) including Tygon® Medical Surgical Tubing S-50HL or S-54HL, or PTFE (Teflon®), are considered suitable for new piercings. Tygon is a bio-compatible medical tubing that is highly flexible. It should be changed every few months as it stiffens and discolors from extended wear. PTFE, a white plastic, is widely accepted within the industry. Some polymers are marketed specifically for piercings in an array of colors and shapes. These may be worn as a substitute for metal jewelry. With new polymer products coming into the marketplace, check that the product you are purchasing, if not listed above, is USP VI compliant. These can be sterilized in an autoclave.
Postitusi: 976

Postitatud: 01-08-2016 22:12


Kahjuks suus olevate ehete puhul tuleb arvestada sellega, et need võivad olla kahjulikud hammastele. Minul endal olid põskedes ehted ja õnneks mu hambad jäid kõik terveks. Keele ehte puhul lihtsalt ei tohi selle ehtega mängida. Paljudel tekib see loll komme, et ehtega mängida ja klõbistada vastu hambaid. Keele ehte puhul on võiialik rohkem hambaid hoida (see on minu arvamus) sest põse ehete puhul oli jube keeruline, et ehted hammaste vahele söömise ajal ei jääks. Ja nende ehetega magamine oli ka paras õudus
X