Postitusi: 637

Roaccutane või rasestumisvastased pillid?

Postitatud: 07-03-2017 15:27

Olen aastaid aknega võidelnud, erinevad nahatooted ja teinud ka muudatusi toitumises. Mõned asjad on küll näo veidi paremaks teinud, kuid täielikult ei ole aknest lahti saanud. Nüüd mõtlengi viimase variandina Roaccutane või rasestumisvastaste pillide peale. Pole neid varem proovinud peamiselt kõrvalmõjude hirmu tõttu. Kumba varianti võiks esmalt proovida? Millised on nende hinnad? Kas Roaccutanet kirjutab ainult nahaarst ja rasestumisvastaseid pille naistearst või on lootust retsepte ka perearstilt saada? Aitäh kõigile, kes aitavad kaasa mõelda!

Postitatud: 10-03-2017 00:51


Tsiteeritud:


Ma ei mõelnud seda ise välja ja ei trolli. Mul on kaks lähedast sõbrannat selle kuuri läbi teinud ja mõlemale ütles arst, et kuuri ajal ja vähemalt 6 kuud pärast seda peab rasestumine 100% välistatud olema. Lisaks kui sa nüüd natuke mõtled, siis ravim, mille ajal rasestudes sünnib sul suure tõenäosusega puudega laps, ei saa su enda organismile ka just pai teha. Paljud arstid kirjutavadki väga kergekäeliselt kangeid ravimeid välja, see ei tähenda, et see kohe õige oleks. Mu sõbrannale kirjutati näiteks esimese asjana Roacuttane välja, kergemaid variante proovimatagi, kuigi seda räägitakse suht igal pool, et see variant peaks ikka viimaseks jääma. Samuti tean juhust, kus kergemapoolse stressiga kirjutati inimesele kanged rahustid. Sellest ei hakka rääkimagi, kuidas pille välja kirjutatakse - vali, mis pakk kõige rohkem meeldib. Seega - mina ei võtaks iga arsti juttu kullana, mis siis, et tal diplom on.


No kui sa oled seda usku, et arstid tegelevad vaid inimeste mürgitamisega ja kõike saab ära hoida, kui juua piima asemel soodavett, siis pole tõesti mõtet vaielda.
Paranoiliste sõbrannade kuulamise asemel soovitan lugeda kasvõi ravimi infolehte, kus on välja toodud riskid ja kasu, kõrvaltoimed ja nede esinemise tõenäosus. Jah, on ravimeid, mille tarvitamise ajal ei tohi rasestuda, kuid vo ei ole see aknet põdeval inimesel järgmised 10 aastat plaanis ja mingit eluaegset mürgitust need ei põhjusta.

...Paljud arstid kirjutavadki väga kergekäeliselt kangeid ravimeid välja, see ei tähenda, et see kohe õige oleks... On sul mingi sellekohane statistika? Mingi alus selliseks väiteks?
Oled sina psühhiaater, et suudad hinnata kui rasket või kerget depressiooni inimene põeb ja milline oleks sobiv ravi? Ja et kõik günekoloogid kirjutavad beebipille välja vastavalt sellele, milline pakend patsiendile meeldib? Loodetavasti ei tüüta sa arste ka siis, kui hammas vajab plommimist või käeluu on katki, kõik arstid on ju vaid omakasu peal väljas ja jumal teab, millega nad sind järgmiseks mürgitada üritavad.

Postitusi: 3136

Postitatud: 10-03-2017 08:56


Ma isegi ei imesta, et nii lolli juttu ei julgeta kasutaja alt kirjutada. Sellise jutulinnuga pole mõtet vaieldagi.
Postitusi: 6305

Postitatud: 10-03-2017 20:55


Pfff. Tõsi, pole mõtet vaielda. Kui mingi konspiratsiooniteoreetik nüüd järeldab, et jutt käis meelega mürgitamisest ja inimkonna hävitamisest, siis pigem oli seal all mõeldud seda, et on arste, kes lihtsalt ilmselt ei viitsi/ei oska probleemiga tegeleda ja kirjutavad välja kanged rohud, mis ilmselt probleemi kõrvaldavad, aga võivad muus osas halvasti mõjuda.
Ja jah, ma arvan tõesti, et kui inimesel on pingest põhjustatud stressist söögiisu langus ja peavalud (mitte igapäevased ja tugevad), siis see ei ole põhjus, miks AD-d välja kirjutada.

Aga olgu, mõttetu vaidlus siin, eks igaüks ju ise teab lõpuks, kas ja kuidas ta soovib ennast ravida. Ma ei ole soodavee tarbija, kuid seda ei pea ma samamoodi normaalseks, kui inimesel kõikvõimalikud tabletid elu lahutamatu osa on. Vahel saab ka muudmoodi.

Postitatud: 10-03-2017 22:59


Kanal, nagu ikka, ei ole teema kohta midagi öelda. Küll aga põletab uudishimu, et milline vana ja tuntud kasutaja kusagil postitab. Mis oma kasutajanimi? Siia ei pea kontot tegema, et postitada.
Postitusi: 3136

Postitatud: 11-03-2017 10:52


No jõle hästi oled kursis sellega, et kanal "pole kunagi midagi öelda" ilmselgelt vana kala, kirjastiili ja asjadest täiesti valesti aru saamise järgi aiman ka, kes. Minu mõtted su pikka postitust lugedes olid samad nagu mannul ehk et kuidas saab nii loll olla ja nii valesti teksti mõista - mannu ei kirjutanud ju mitte kuskil, et KÕIK tahavad mürgitada meelega jnejne, vaid et ON selliseid. No ja sellise kirjaoskamatuga, kes hakkab mingit totaalset oma mulli ajama, mis üldse inimese (mannu siis seekord) jutu mõttega kokku ei lähe, ei ole mõtet midagi arutadagi.
Postitusi: 4791

Postitatud: 12-03-2017 00:23


Tsiteeritud:

Pfff. Tõsi, pole mõtet vaielda. Kui mingi konspiratsiooniteoreetik nüüd järeldab, et jutt käis meelega mürgitamisest ja inimkonna hävitamisest, siis pigem oli seal all mõeldud seda, et on arste, kes lihtsalt ilmselt ei viitsi/ei oska probleemiga tegeleda ja kirjutavad välja kanged rohud, mis ilmselt probleemi kõrvaldavad, aga võivad muus osas halvasti mõjuda.
Ja jah, ma arvan tõesti, et kui inimesel on pingest põhjustatud stressist söögiisu langus ja peavalud (mitte igapäevased ja tugevad), siis see ei ole põhjus, miks AD-d välja kirjutada.


Igal ravimil on kõrvaltoimed. Kui kõrvaltoimed puuduvad, siis puudub ka ravitoime. Kui kasud kaaluvad üles kahjud, siis on ka kange ravim hea otsus. Nt sissekasvanud küünega ei amputeeri seda keegi, küll aga sissekasvanud küünest tekkinud gangreeni puhul.

See on muidugi tõsi, et arstide koormuse juures pole neil võimalik igaühe olukorda süveneda ja tehakse kehvasid otsuseid. Mõni on reaalselt halb arst ka.

Mis see AD näide tähendas? Mingi stoori või niisama?

Postitatud: 21-03-2017 15:09


Tere! Kirjutan oma kogemusest. Ma olin samuti jube hädas oma näonahaga. Proovisin igasugu kreeme mis minu nahaarst algselt välja kirjutas, ei paranenud olukord. Proovisin ka rasedusvastaseid pille, ka need ei mõjunud minu nahale. Olin juba alla andmas kui nahaarst otsustas et kirjutab mulle Roaccutane retsepti välja. Ma võin käsi südamel öelda et Roaccutane on ainus, mis minu nahale mõjus, võttis küll oma viis-kuus kuud et tulemust näha aga minu nahk on aknevaba. Ravikuuriga alustasin aastal 2014 ja tänase ei ole akne tagasi tulnud. Ainus kõrvalmõju mis mul kaasnes Roaccutani võtmisega, oli väga kuivad huuled. Selle vastu aga aitas sagedane huulte niisutamine vaseliiniga, täiesti tühine mure võrreldes sellega et ma sain oma naha klaariks! Ainus mida ma kahetsen, on see et ma varem ei alustanud Roaccutane kuuriga.
Roaccutane retsepti kirjutas mul välja minu nahaarst. Igakuiselt pidin andma vereproovi et hoida silm peal minu verenäitudel. Algselt tehti ka esimene vereproov et nâha kas üldse veri on korras et saaksin kuuriga alustada. Jah iga inimene on erinev aga mina ei kogenud mitte ühtegi muud kõrvalmõju kui kuivad huuled. Kahjuks ei ole mul enne ja pärast pilte näidata aga minu näonahk oli enne Roaccutane kuuri läbimist kohutav, minu enesekindlus nullilähedane. Seega, mina soovitan kindlasti Roaccutane kuuriga alustada, aga seda juhul kui oled naharstiga kontakteerunud ja temapoolne soovitus on kah olemas.
Soovin edu!
Silva
Postitusi: 4814

Postitatud: 03-08-2017 10:27


Käsi südamel - mina ei soovitaks neist kumbagi, mõlemad on tervist rikkuv keemia, mis pikemas perspektiivis rikuvad tohutult sinu tervist - eriti maksa jm tähtsaid organeid ja protsesse sinu kehas. Aga kuna sita teed ikkagi lõpp otsuse siis uuri palun nende mõlema kohta nt EBSCO-st, PubMed-ist, Medline-ist, google scholarist :) Kui vähegi inglise keelt oskad.
Postitusi: 7

Postitatud: 19-01-2018 14:14


ka ei soovitaks ravi, teeb hullemaks ja lõpuks oled ravimite nõiaringis ja nahk ikka jube. Vaata toitumist, jälgi stressi taset, hormoonide seotust ning mind aitas peale aastatepikkust ravimite mittetoimimist vaid paari kuuga hoopis looduslik hooldus http://luminordic.com/tootekategooria/tundra/. Lisaks vaata üle oma d-vitamiini näit, et oleks normis, vähemalt 100.
X