Postitusi: 154

Elamiseks parim piirkond Tallinnas?

Postitatud: 14-05-2017 01:17

Milline piirkond Tallinnas on elamiseks parim ja milline halvim ning miks? Milliseid on teie kogemused?
Kas müüdid mägede ohtlikkusest on endiselt jõus või Kopli park on koht, kuhu võib vägivalda kartmata öösel patseerima minna?


Buduaari kasutajate aasta 2011 arvamused Mustamäest
Postitusi: 956

Postitatud: 14-05-2017 10:21


Kopli surnuaia park suletakse ööseks, aga muidu seal midagi karta pole.
Mägedes sellist anarhiat nagu 80-90ndatel kohtas, ka pole enam.
Parim piirkond on maitse asi rohkem.
Postitusi: 644

Postitatud: 14-05-2017 12:15


Põhja-Tallinna ma hetkel elupiirkonnana ei eelista, sest vähemalt statistika kinnitab kuritegevuse ja narkomaanide suurt osakaalu võrreldes muude piirkondadega. Kalamaja on lihtsalt erandlik piirkond, aga muus osas on Põhja-Tallinn kõrge kuritegevuse tasemega.

Ma eelistaksin ise elukohana Kristiinet ja täpsemalt rajooni, kus on linnunimedega tänavad Parajalt rahulik, aga samas oled piisavalt linnas sees, et kõik vajalik on käe-jala juures. Ühistransport, koolid, poed, lasteaiad on ka lähedal, seega kui peaksid lapsed olema, siis saaks nad jala kohale viidud ja ei peaks autoga ringi seiklema. Pirita oleks ka kena elukoht, aga hommikused ummikud on täielik no-no.
Postitusi: 686

Postitatud: 14-05-2017 14:49


Põhja-Tallinna osas nõustun Zerdaga.
Kuigi toetudes statistikale, on Lasnamäe samuti narkomaanide ja kuritegude rohke ala, siis Lasnamäe alguse kohta pole siiani midagi halba kuulnud inimestelt, kes elavad seal.

Postimehe artikkel:
http://tallinncity.postimees.ee/3598077/kuritegude-arv-tallinnas-vaheneb

Päris huvitav kaart seoses narkootikumidega: http://ekspress.delfi.ee/lisalood/interaktiivne-kaart-millistel-tallinna-tanavatel-pannakse-toime-enim-uimastitega-seotud-vaar-ja-kuritegusid?id=76308685

Võib samuti huvitav lugemine olla:
http://www.tai.ee/et/sustlavahetus/korduma-kippuvad-kusimused
C&P:
14. Kas korterite hinnad langevad pärast seda, kui naabriks kolib süstlavahetus?
Uurisime kahjude vähendamise keskuse mõju kinnisvara hinnale läbi erinevate allikate, sh teadusartiklite ja muu maailma näidete ja praktika. Meil ei õnnestunud leida ühtegi teaduspõhist näidet, mis kinnitaks süstlavahetuse mõju kinnisvara hindadele.

Oleme küsinud kinnisvarahindaja hinnangut ning saanud vastuseks, et üldjuhul üksikobjektid (sh konkreetselt ka süstlavahetus) piirkonna turuväärtust ei mõjuta, kuna määravamaks on piirkonna miljöö tervikuna (rohelus, ligipääs teenustele, konkreetne kinnisvara ise, planeeritud arendused jne).

Kesklinnas, Lastekodu 6 aadressil asub samuti kahjude vähendamise keskus ning selle ümbruses pole märgata hindade langemist võrreldes teiste majadega sellel tänaval.

Võib mõjuda ebausutavana, aga mitmed Lastekodu 6 majas korterit üürivad inimesed ei teadnud keskusest mitu kuud, kuni lugesid sellest ajalehes seoses Sitsi tänava vaidlusega.

Postitusi: 686

Postitatud: 14-05-2017 15:15


Postitatud: 14-05-2017 15:21


Elasin aastaid Koplis. Ei ole see Kopli nii hull midagi, nagu paljud arvavad. Seal elab inimesi liiga vähe, et see oleks endiselt nagu 90ndad. Pätte, joodikuid ja narkareid on igas linnaosas.
Postitusi: 3136

Postitatud: 14-05-2017 15:27


Ma läheks samuti kristiine linnunimedega "rajooni", neid tänavaid olen selle pilguga täitsa vaadanud. Teine variant lauluväljaku juures Valge tänav ja kõik selle ümbruses.
Kopliga seoses.. täna just üks naisterahvas rääkis, kuidas ta tööle kõndis ja mingi narkar tal kannul kõndis ja talle peale sülitas. Mõnikord ma ikka mõtlen, et ehk ei ole see kopli nii hull kui räägitakse, aga kui neid elust-enesest-lugusid jälle kuuleb, siis mnjah :D..
Postitusi: 644

Postitatud: 14-05-2017 15:49


Ma üritasin üht artiklit otsida, aga ei leidnud. Point on selles, et linnaosade ja piirkondade maine võib olla ajas muutuv, olenevalt sellest, kuidas muutub elanikkond. Kuniks nt Sitsi tänaval jääb ruulima peamiselt muukeelne (madala haridustasemega) elanikkond, siis ei toimu ka muudatust kuritegevuse ja muude pahede osas. Siin on ka hint, mis ühendab siis Põhja-Tallinnat ja Lasnamäge. Nö positiivse näitena võib tuua Kalamaja, mis oli 2000ndate alguses sootuks teistsugune kui see on hetkel.

Postitatud: 14-05-2017 19:13


Kristiine väga meeldib, soetasin siia endale kodu ja pole kordagi kahetsenud. Ma muidugi ei ela ka suure tee ääres. Kesklinn on ligidal, kõik eluks vajalik on ka Kristiines olemas. Sisetänavad vaiksed ja rahulikud, ümberringi rohelus ja aiad. Muidugi on ka siin kohti, kuhu on ehitatud ridaelamuid või kõrgemaid maju, otsisin hoolikalt kohta, kuhu võimalikult väikese tõenäosusega kortermaja kõrvale ehitatakse.
Kaalusin ka Pirita- Viimsi kanti, samuti Mähet aga nende kohtade miinus on kaugus kesklinnast. Mul elab sealkandis mitmeid tuttavaid ja külastan neid tihti- kõik muu on väga tore, kui linna sõiduks nii palju aega ei kuluks. ma ei tea, kuidas sealkandis bussiühendus on (vist hea?), aga autoga võib teatud aegadel rohkem aega kuluda kui sellises suhteliselt väikeses linnas, nagu Tallinn, eeldaks.
Nõmme meeldib samuti aga sama probleem, mis Pirital- Viimsil- kaugus kesklinnast.
Postitusi: 4425

Postitatud: 14-05-2017 20:16


elan pikka aega kesklinnas sest olen mugav inimene.
Postitusi: 1824

Postitatud: 14-05-2017 20:41


Elasin enne mustamäe ja kristiine piiril (mustika keskuse kandis, uus elamurajoon), aga eelmine aasta soetasin kristinesse korteri. Siia samasse linnunimedega asumisse ja peab ütlema, et ma olen ülirahul.
Saab kiirelt linna nii auto, rattaga kui jala. Autoga saab kiirelt samti nii ülemistesse kui ka roccasse..
Minu meelest on tegu ilusa ja rahuliku rajooniga.
Veel meeldiks elada kalamajas mõnes piirkonnas. Pirital olen ka elanud (12 aastat) - iseenesest koht on ilus ja kõik aga kaugus linnas miinuseks.
Kadriorg oleks ka super koht kus elada.
X