Postitusi: 1

Venelane palub soovitust

Postitatud: 04-08-2018 19:41

Minu praegune ja kõige tähtsam eesmärk elus on uue töö otsimine (ja leidmine). Kuigi see ei tundu väga raskeks ülesanneks – mine ja küsi – minule on see väga suur probleem. Ma olen eesti keelt õppinud juba rohkem, kui kümme aastat, aga ma ei räägi veel eesti keelt. Kui ma pean, ma alustan karda ja mõelda, et ma näen välja nagu loll ja eestlased teevad naera minu eesti keele ja aktsendi pärast. CV abil on kõik veel halvem, sellepärast et ma ei saa aru mitte midagi, kui eestlased räägivad minuga telefoni teel. Noh, kui see on arst, siis ma saan aru, aga mitte rohkem.
Ma tean, et tahan proovida töötada kassas (ärge küsige miks), aga kui tekkib mõni küsimus, mis on keerulisem, kui „kas teil partnerkaart on“, ma unustan kõiki sõnu ja ei saa aru, mida minust küsitakse. Ja, muidugi, eestlased ei tahaks, et neid teenindaks keegi, kellel on nii halb eesti keel. Ma tean, et mind ei võeta tööle. Minu õpetajad ja veel mõned eestlased alati rääkisid, et kõik ei ole nii halb, aga... Kõik on. Ja ma ei tea isegi, kuidas pean küsida töö kohta. Vene keeles ma improviseeriksin, inglise keeles leiaksin sõnu, aga eesti keeles... „Tere. Kas selles poes on vaja uut töötajat?“ Ma ei ole väga kindel, et see kõlab hästi. Ja kõige halvem on see, et ma vajan tööd PRAEGU. Väga kiiresti. Aga ma ainult istun ja kardan ja kõik.
Mida te sooviksite? Kui halb on minu eesti keel? Kole või ainult väga halb? Ja kuidas hakkama saada keele barjääriga, kui ma olen üsna introvertne? Suur aitäh teile.
P.S. Kirjutan praegu just nagu ma räägin, ei paranda mitte midagi ja ei kasuta sõnaraamatut.
Postitusi: 179

Postitatud: 05-08-2018 01:34


Esiteks - kui sa kirjutasid selle jutu ise valmis, siis minu meelest pole sul mitte midagi karta! Mina ei saa aru neist eestlastest, kes naeravad vene keelt emakeelena kõveleva inimese üle, kes PÜÜAB eesti keelt rääkida. No issand jumal - inimene tahab ju rääkida! Soov eesti keelt õppida ja rääkida on kõige olulisem, minu arvates ei ole vahet, kas on rääkides aktsent või mitte, kas läheb mõni sõna natukene valesti või mitte. Kui sa suudad ennast arusaadavaks teha, siis on ju kõik okei! Mulle tundub, et sul on pigem tekkinud barjäär eesti keele rääkimise osas mitte seetõttu, et sa ei oskaks vaid on hoopis hirm, et keegi naerab su üle. Ma nt kooli ajal vene keelt ei õppinud (6a õpetati), mõtlesin et ah kellele seda ikka vaja on. Nüüd olen üle viie aasta töötanud asutuses, kus mul on oma töös on väga palju vene keelt vaja. Praegusesse töökohta tööle minnes oli mu vene keele oskus null. Aga eks elu õpetab - viie aastaga olen nii palju õppinud (tõsi, kolmed kursused ka läbi käinud), et nüüd saan oma vajalikud asjad räägitud, aga vabalt ma siiski ei vestle ning rohkem saan aru kui rääkida oskan. Ja see oskus on puhtalt tulnud ainult sellest, et ma julgen suu lahti teha, sest ega käänded ja sõnade lõpud on mul enamasti ikka valed.
Välja-arvatud kaks vene rahvusest klienti tööl, ei ole ükski neist mu üle naernud. Ka nemad pigem hindavad seda, et ma püüan rääkida, mis siis et valesti, aga nad saavad aru mis ma öelda tahan. Niiet sulle soovin julget pealehakkamist! Ma ei tea, kas sul on eesti keelt oskavaid sõpru või äkki perekonnaliikmeid, aga praktika on kõige võti! Soovin sulle edu tööotsingutes!
Postitusi: 151

Postitatud: 05-08-2018 01:40


Sa oskad väga hästi eesti keelt. Probleem ei ole praegu keeleoskuses vaid Sinu hirmus. Tee see esimene samm ja astu oma mugavustsoonist välja. Hiljem oled endale selle eest väga tänulik.
Postitusi: 48235

Postitatud: 08-08-2018 14:28


Tean, mida tunned. Minul on vastupidi teiste keeltega. Kollektiivis on väga palju toredaid vene rahvusest inimesi, ma saan jutust aru ja oskaks vastatagi, mitte küll hästi, aga siiski, ainus millest puudu jääb on julgus. Kuidas küll see mugavustsoon ületada...
Sinu kirjastiil on küll supper ja ma alati imetlen inimesi, kes proovivad ja kindlasti neid ei naruvääristata! Kõik ongi meis endis kinni. Töötama peabki vaid endaga ja oma hirmudega eelkõige!
Postitusi: 676

Postitatud: 08-08-2018 21:41


Oskad küll eesti keelt. Kassades pigem on näha selliseid, kelle eesti keel siiski väga napp. Julgust juurde. Sellised inimesed väga teretulnud, kes tahavad ja soovivad lausa Eestis elada ning seda kultuuri kogeda. Leiavad alati midagi head. Ei ole sellised tavaliselt eestlased - a la kõik on halb ja veel halvemaks läheb. Kõigil on raske - elu olegi kerge.
Postitusi: 637

Postitatud: 28-08-2018 15:34


Oled väga tubli, et õpid ja tahad rääkida eesti keeles! Ameerikas sa oskaksid nt inglise keelt hästi, kuid seal kandideerib ühele ametikohale sadu inimesi ja veel raskem tööle saada. Ole ikka positiivne ja kui vaeva näed - kandideerid võimalikult palju, küll siis tööle saad.
Postitusi: 676

Postitatud: 28-08-2018 21:48


Leidsin omale töö?
X