Postitusi: 1

Isa palub abi.

Postitatud: 14-10-2018 00:33

Tere kallid lugejad,
Kohe ütlen, et pole kordagi foorumites kirjutanud, kuid praegu vajan vastust ja äkki soovitus. Palun veel minu tekst parandada, kui on tehtud suured gramatilised vead (õppin keelt).
Jutt ja küsimus järgmine.
Usun et paljud teavad kui raske võib olla meie naistel lapsega kodus üksinda toimetada (koristus, toidu valmistamine, pesu pesemine j.n.e)...Peale seda, kui meie peres sündis laps, mõnikord ma ei saa oma naisest aru. Tegelikult ma ei saa aru mille ga võiks terve päev tegeleda, et kui mina jõuan õhtul peale tööd koju, kodus on nõud pesemata, toitu ei ole valmis, koristamata ja see on peaaegu iga päev. Kohe küsin tema käest kuidas kodus asjad olid ja mis nad on täna söönud lapstega (laps on 2a ja 2k.). Ise hakkan peale tööd kodus koristusega toimetama ja alles peale seda, kui kõik on valmis, mängin lapstega.
Suht tihti jään kahe lastega ise üksinda koju, sest annan naisele võimaluse kas trenni minna või sõbradega jalutada. Üksküik millal ma istun lastega kodus - ma jõuan nõusid ära pesta, suppi teha või lihtsa lõuna, pesu pesema panna ja pärast kuivama, põrand kodus pesta ja lisaks sellele mõlema lastele toitu anda ja ise ka süüa. Isiklikult mulle ei meeldi kui põrand on must, sest laps tõstab käed suhu. Lisaks mind õpetati, et kodus peavad WC ja Tassid alati puhtad olema. Küsimused - kas kellel siin oli sarnane situatsioon? Kas mina palju nõuan naisest või on tegemist mingi muu asjaga? Kuidas võib naisele kõik see öelda?
Palun andke oma arvamus.

Lugupidamisega.
Postitusi: 3139

Postitatud: 14-10-2018 09:29


Kui sina jõuad laste kõrvalt nõusid pesta, koristada ja süüa teha, jõuaks naine ka, aga ta lihtsalt ei viitsi. Naisega üks tõsine vestlus maha pidada ja öelda konkreetselt, mida sa soovid, et muutuks. Kui sa samamoodi õhtuti koju tulles koristama ja muid koduseid toimetusi tegema jääd, siis naine harjubki ära, et mees teeb kõik õhtul nagunii puhtaks ja ta ei peagi koristama. Nähtud neid mehi varemgi, kes samasugust elu juba 10 aastat elavad, sest õigel ajal asju paika ei pannud.

Postitatud: 14-10-2018 12:48


Kui agar koristaja ja kokkaja su naine enne lapse sündi oli? Kui ta ka enne lapse sündi sellele väga tähelepanu ei pööranud, siis ilmselt ei ole midagi temas muutunud ja ta jätkab oma varasemat elustiili. Või äkki su naine lihtsalt ei jaksa? Lapse kantseldamine ei ole ka kerge töö. Kõige lihtsam oleks rääkida, aga väldi süüdistamist või süüdistavat/kriitilist kõnetooni, sest see viib teise poole kohe kaitseasendisse ja vestlus lõpeb üksteise vigade väljatoomisega ja mõneks ajaks kodurahu kadumisega.

Tubli, et sa oled mees, kes julgeb ka koristada, süüa teha ja lapsega tegeleda (sest neid mehi on palju nähtud, kes leiavad, et see on "naiste töö").
Postitusi: 956

Postitatud: 14-10-2018 20:44


Oleksid pidanud naisega kohe kokku leppima kuidas te olmeteemad jagate. Pole mõtet eeldada, et naine teeb kodutööd lapse kõrvalt iseenesest mõistetavalt. Ei usu, et teie peres olukord muutub, naine ilmselt plaaniski niisugust elu, kus sina panustad rohkem kui tema.
Postitusi: 29489

Postitatud: 14-10-2018 23:11


Ma saan aru, et iga päev ei jõua, aga naisega rääkida, et kui sina koju tuled, siis vaatad mõne tunni lapsi ja mängid nendega, kuni tema siis koristab ja süüa teeb näiteks. Või las naine panustab ka pere ellu ja läheb võtab mõne poole kohaga töö. Teie palkate nii kaua lapsehoidja, kes on laste kõrvalt nõus ka koristama ja süüa tegema ja siis naise palgast makstakse sellele lapsehoidjale. Kui peaks päevast päeva lapsega kodus olema, siis naine võib ka õnnetu olla ja stressis, väsinud. Ei jaksa ega tahagi midagi kodus teha. Võibolla siis selle päris tööga saab ta hoopis energiat juurde. Kõik on läbirääkimiste küsimus. Istuge lihtsalt vaikselt maha ja rääkige oma muredest.
Postitusi: 637

Postitatud: 21-01-2019 14:16


Suhtle oma naisega. Äkki tal on stress või depressioon hoopis?
Postitusi: 3001

Postitatud: 21-01-2019 21:44


Tubli mees oled!
Minu õel on kodus sarnane olukord. Õde istub lapsega kodus, toad koristamata, nõud pesemata, toit tegemata. Mees tuleb õhtul koju ja hakkab koristama-süüa tegema. Kui mees on lapsega kodus, siis kodu on korras ja toit laual.

Olen õe käest uurinud ka, et millest see erinevus siis tuleb. Õde on öelnud, et kui mees lapsega IGA PÄEV kodus istuks, siis ei viitsiks-suudaks mees ka kodu korras hoida. Pane mänguasju miljon korda päevas ära, vaata, et lapsed haiget ei saa, mängi nendega, toida neid, käi ões, pese pesu. Iga päev üks ja seesama, töö otsa ei saa. Mis mehel viga paar korda nädalas lapsega kodus istuda ja veidi koristada, aga kui seda iga päev tegema peab, siis viskab lihtsalt kopa ette.

Ja ega mu õele pole kunagi koristamine meeldinud, pigem hoiab mees kodus korda. Kardan, et sul on kodus sama lugu ja kahjuks ei usu, et asjad paremuse poole lähevad. Kui hakkad naisele seda ette heitma, siis ta lihtsalt murdub.
Postitusi: 9382

Postitatud: 12-02-2019 13:51

...


Mina pakuks ka depressiooni. Tegelikult on kaheaastase lapse kõrvalt koristamine nagu tuuleveskitega võitlemine - suudad mingi piirkonna korda teha kui juba teisest kohast kistakse asjad laiali. Õhtuks oled juba täitsa sooda omadega. Söögitegemine jääb mul ka tavaliselt lapse uneajale, aga tegelikult tahaks selle asemel lihtsalt puhata, lugeda, pesemas käia vms.
Postitusi: 8420

Postitatud: 13-02-2019 18:26


Ma pakuks kõige tavalisemat varjanti, et ta on veidi laisk. Mul on samuti 2 väikest last. Muidugi on elamise korrashoid omamoodi katsumus, samas ei ole see ka midagi üle mõistuse võimatu. 2ne laps suudab juba enda järgi ise ka koristada või koristamisel abiks olla(kui hästi või halvasti on iseasi).
Postitusi: 134

Postitatud: 22-05-2019 18:33


Pigem väsimus ja tüdimus, suhtle naisega


http://kauneushoitolacare.ee
X