Postitusi: 288

Probleem emaga

Postitatud: 07-06-2006 00:36

Tere.

Ei julge kuidagi alustada. Asi on selles et minu ema joob:((, ja joob salaja.. See jama algas 6-või rohkem aastaid tagasi. Siis ma avastasin ema kapis kange õlle pudeli. Algul mõtlesin et äkki isa jõi õhtul õlli ja siis jätis seda sinna, no mida iganes, kuid mitte seda et see on ema oma. Hijlem leidsin veel mitu korda pudeleid..ja hakkasin tasapisi märkama muutused ema käitumises. üritasin rääkida, aidata, ütlesin vanaemale,(ema emale, äkki tema suudab mõjutada) kuid tulutult.. Aastad läksid mööda, asi süvenes ja süvenes..Ma olen sadu kordi emaga vestelnud, üritanud talle aru pähe panna igat moodi, kuidas ainult suutsin, kuid midagi ei muutunud.

Ema joob ikka veel ja väidab et ei, tema ei joo, miks me valetame..Kodu on läinud räpaseks, enda eest hoolitseb ainult kui vaja on.. no tööle minek, ja linna..õudne. Ma ei taha enam koju minna, (ise käin ülikoolis, 4 aastat ei ela enam vanematega) Rääkisin emaga, et ma armastan teda, ja toetan igatmoodi, ainult võtku aru pähe. Rääkisin ka kodustega, et aidake emat, tehke midagi, näitdaku hoolivust, kuid see ka ei mõjunud. Soovitasin emale vaheldust, uusi sõpru, rohkem aega pühendada endale.. aga ei, mille jaoks, on olemas "sarvik" ja viinad-rummid mis vahest külmikusse satuvad..

See teeb kohutavat valu, ta on ju mu ema, ma armastan teda ja ei taha et ta päris põhja vajub..No kuidas teha läbimurre et ta tunnustaks, et on "haige", sõltuvusest alkohoolist?? Siis saaks ju edasi rääkida ja abi otsida arstide käest.. Ema ei tunnusta seda, et on alkohoolik! Palun aidake.. soovitage midagi..
Postitusi: 1237

Postitatud: 22-05-2018 21:31


Mul on emal sama probleem. Isal ka.
Muidu on nad heal järjel, kuid alkohol on iganädalane asi.
Isa suudab end veel kontrollida ja on parandanud end aja jooksul, kuid ema on vahel töölegi Gini pudeli pingete maandamiseks kaasa vedanud.
Ta on aastatega oma välimuse nii käest ka ära lasknud. Näost punetav ja ümmargune.
Nii kaugele olen saanud neid, et enam vähemalt ei helista purjus peaga mulle. Kui, siis haruharva, aga selle elan veel üle kuidagi.
Olen ka üritanud aidata ja ema on kunagi isegi öelnud, et ta tuleks saata ravile, kuid kui aeg on käes, siis puksib sajaga vastu.
Inimene peab ise ka tahtma. Päris väevõimuga ei vea.
Postitusi: 4791

Postitatud: 23-05-2018 10:24


Alkoholism on sümptom, mitte probleemi sisu. Alkohol on lihtsalt vahed millega liialdades saab tuimestada, leevendada, matta, tähelepanu kõrvale juhtida, lõbustada.
X