Postitusi: 5

Vaaraosipelgad

Postitatud: 10-10-2010 16:20

Nimelt on selline suur probleem vaaraosipelgatega. Üürisin korteri ja poole nädala pärast ilmusid kuskilt nad välja. Olen proovinud vaid putukamürki, aga see pole nii tõhus kui peaks. Olen ka kuulnud et kaneel neile ei meeldi ja pärmi-mee segu paisutab nad lõhki. Rääkisin ka korteri omanikuga, kes ei teadnudi üldse et sellised elukad on majas. Aga naaber oli väitnud et oli korteriühistule pakkunud et võiks tõrje teha aga nii paljud olid vastu. Mida siis teha? Kui vaid enda korteris tõrje teha siis sellest piisaks vaid mõneks ajaks ja varsti oleks need elukad tagasi? Kes on olnud hädas vaaraosipelgatega, palun rääkige oma kogemusest ja kuidas nende vastu võitlesite.
Postitusi: 5

Postitatud: 26-11-2010 11:16


Tsiteeritud:

sipelgamürke ju aianduskauplustes müügil


müügil võivad olla aga oleks siis neist kasu kh!
Postitusi: 5

Postitatud: 26-11-2010 11:19


Tsiteeritud:

Sügisel oli jube palju neid elukaid meilgi.
Lahti saime (loodan et jäädavalt, või hirmutasime nad ära, kes teab) kui tegime mingi segu- booraks, mesi, vesi, suhkur.... neid tuleb panna kindla vahekorraga (võin üles otsida, kusagil on kirjas), et segu poleks liiga mürgine, muidu surevad sipelgad ruttu ära ja ei jõua mürki viia emasipelgani pessa.

tartus tean inimest kes booraksit müüb, vist peaks number alles olema, pean järgi vaatama.

See segu meelitas hästi palju sipelgaid välja ja nüüd pole mõndaaega mitte üht enam näinud... Loodan et kevadel soojemaks minnes jälle välja ei ilmud...


tegin mee, vee, suhkru ja pärmi segu. see meelitas samuti nad välja aga ei tea kas pessa jõudsid, järgmisel päeval tegi igaksjuhuks mürki ka veel. Ükspäev avastasin veel et nad ronivad mööda radika torusi üles alla.
Postitusi: 6

Postitatud: 26-11-2010 21:57


Tegin ma siis segu sellise
4tl suhkrut
4tl mett
1tl booraksit
4spl vett

Majas 8 korterit. Ma tegin seda segu kolme korterisse. Ja ühte andsime veel infot, lootuses et nad ka teevad. Ülejäänudes elavad sellised keda sipelgad ei häiri:S
Aga tegime septembri lõpp oktoobri algus ehk... Paar nädalat umbes tegid nad endale meeletud radasid sinna mürgi sisse. Emasipelgaid oli ka vahepeal näha, need tapsin ikka ära. Nüüd vahepeal ilmusid mõned üksikud aknalauale, kuna otsisid sealt lillepottidest ehk vett, aga panin kohe mürgi sinna, ning kadusid jälle ära.
Muidu ei saanud mitte midagi magusat kööki laokile jätta, alati kubises kõik sipelgatest. Aga nüüd pole sellega õnneks enam muret. Tõesti loodan et see segu aitas. Kõigis kolmes korteris on sipelgatest vaikus.

Aerosooliga ei tohtivat kindlasti neid tappa, sest see ärritavat emast ja paneb teda veel rohkem munema.
Kahjuks pole enam alles selle inimese numbrit kellelt booraksit sain.
Postitusi: 6

Postitatud: 26-11-2010 22:02


Kui seda segu tehagi siis järjepidevalt ikka sellele pühenduda. Kipub ta ära kuivama. Ma võtsin iga päev vaevaks uus mürk neile kokku segada, lootuses et meelitab neid ehk paremini. Umbes paar nädalat. Panin purgi kaante sisse ja kaaned panin kõikvõimalikesse kohtadesse kus neid elukaid liikumas oli.

Aga ilmselt pidi mürk aitama ka, sest iga päev olid seina ääred maas surnuid sipelgaid täis ja ikka üsna palju.
X